Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Szczawnica i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-3°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.12.2019, 15:13 | czytano: 353

Mundurowy Mikołaj przyniósł uśmiech do szpitala

arch. szkoły

NOWY TARG. Są miejsca, w których na czyjeś dobre słowo, życzliwy gest, uśmiech, czeka się jak na łaskę z nieba. Tak jest na szpitalnych oddziałach. Dlatego wizyta mundurowego Mikołaja na pediatrii i w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego spotkała się z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością pacjentów.

Delegacja kadetów z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta ruszyła do Szpitala w składzie: Mikołajka, aniołek i strażak (oczywiście z opiekunką); najpierw do chorych dzieci, którym przyniosła słodkości i życzenia, następnie do pacjentów ZOL-u. Każdy obdarowany przyjmował życzenia z rozczuleniem. Wzruszeni byli też rodzice towarzyszący małym pacjentom. Wizyta i obecność mundurowej młodzieży stała się tą jasną chwilą, w której można zapomnieć o chorobie, bólu i lęku. Dla nich samych kontakt z pacjentami szpitala był lekcją empatii i międzyludzkiej solidarności.

Co więcej – na pediatrii kadeci spotkali się ze zrzeszonymi w związku zawodowym policjantami. Koledzy starsi i już w służbie przybyli do dzieci z prezentami i przedstawieniem „O rybaku i złotej rybce”.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij