Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.10.2009, 15:23 | czytano: 650

Laury dla rabczańskich uczniów w konkursie „Czysty las”

Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Czysty las”.

Rywalizacji, organizowanej już po raz piąty, patronowali: dyrektor generalny lasów państwowych, rzecznik praw dziecka oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Lasu.

- Celem corocznego konkursu - jak przypomina Zdzisława Kot-Malinowska, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie - jest poprawa czystości polskich lasów, promocja zasobów przyrody i właściwych zachowań w lesie oraz edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży.

W gronie finalistów znalazły się dwie szkoły z Małopolski - SP w Antolce, która zajęła I miejsce w kategorii „Leśna edukacja - dzieci” i właśnie ZSU z Rabki-Zdroju, laureat II miejsca w kategorii „Leśna edukacja - młodzież”. W finałowej rozgrywce rywalizowało tu 31 prac uczniów z całej Polski.

- Gratuluję uczniom i nauczycielom obu małopolskich szkół. Zostać laureatami tak mocno obsadzonego konkursu nie jest łatwo. Komisja doceniła ogromne zaangażowanie, pomysłowość i systematyczność działań tych placówek. Dziękuję im za tę wspaniałą pracę i wspieranie misji lasów państwowych - mówi Stanisław Sennik, dyrektor RDLP w Krakowie.

p/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij