Anonimowa skarga na wójta - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
124 %
Zakopane
108 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
11.06.2019, 18:46 | czytano: 11128

Anonimowa skarga na wójta

Mieszkańcy kliku osiedli na terenie gminy Ochotnica Dolna napisali skargę na wójta Tadeusza Królczyka w związku z zawodami motocrossowymi, które odbyły się pod koniec kwietnia.

Skarga na wójta została przesłana do radnych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jednak nie została rozpatrzona, ponieważ nie spełnia warunków formalnych – jest anonimowa.

Radni zorganizowali w tej sprawie spotkanie, na które został zaproszony prezes Gorczańskiego Klubu Motorowego – Ochotnica. Przedstawił on stosowne zgody właścicieli gruntów na ich udostępnienie na potrzeby zorganizowania zawodów. O wyjaśnienia został poproszony również wójt. Sprawa została poruszona na sesji rady Gminy Ochotnica Dolna.

– Pan wójt przesłał nam takie pismo, z którego jasno wynika, że nikt nie zgłaszał żadnych uwag do organizacji tych zawodów. (…) Tam były zarzuty, że niszczą szlaki. Absolutnie te zawody nie mogłyby odbywać się na terenie szlaków – poinformowała na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna przewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji Maria Głód.

– Ten donos jest od a do zet fałszywy. Jest jednym wielkim kłamstwem. Nie zgadza się tam nic, nawet kwota dofinansowania dla tego klubu. Nie było żadnych zgłoszeń ze strony mieszkańców ani do mnie, ani do członków klubu. Jak czasami dowiaduję się od różnych mieszkańców, co jest rozpowszechniane na mój temat, to, powiem szczerze, nie ma w tym ani krzty prawdy. Do kłamstw na mój temat trochę się przyzwyczaiłem, bo łże się na mój temat przez cztery ostatnie lata. To jest niesprawiedliwe, nieuczciwe i krzywdzące dla mnie, ale z tego nie robiłbym problemu. Natomiast tego rodzaju kłamstwa i donosy utrudniają funkcjonowanie całego urzędu, gminy i tak naprawdę uderzają w mieszkańców. Gdyby ktoś uwierzył w te kłamstwa, mogłyby one doprowadzić do zablokowania zawodów – wytłumaczył Tadeusz Królczyk.

Wójt wspomniał, że różne skargi wysyłane są również do innych instytucji. – Ja i urzędnicy, zamiast poświęcić maksymalnie czas na rzecz pracy dla mieszkańców, wykorzystujemy je na tłumaczenie się z kłamstw. (…) Jestem otwarty na krytykę, wytłumaczę się ze wszystkiego, ale nie na podkładanie kłód – skwitował.

– Naprawdę jesteśmy otwarci na informacje od ludzi. To, co należałoby zmienić. Jednak to nie są te czasy, żebyśmy my musieli rozpatrywać anonimowe pisma. Może kiedyś, w dawnych czasach, takie donosy działały. Wierzę w to, że mieszkańcy naszej gminy są na tyle odważni, że każdy, jeśli ma jakiś problem i sprawę, to przychodzi lub zgłasza bezpośrednio do radnych czy do wójta – podsumował radny Andrzej Runger.

ao/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Królczyk motocrosowiec13:06, 31 lipca 2019
Niewiarygodne kiepskie tłumaczenie Wójcie z tego co Pan wyprawie, jak Pan myśli, że zorganizowanie zawodów sprtowych, motorowych gdzie te motory wyją od świtu do nocy a miejscem jest prawie środek naszej gminy, po prywatnych działkach ale i po gminnych też i PAN PANIE WOJCIE jest Głównym PATRONEM tego wydarzenia ale i też głównym sponsorem tych zawodów dlaczego Pan nie napisze ile przeznaczyła Gmina na te zawody przed kim się Pan usprawiedliwia , niech Pan nie myśli, że ludzie, mieszkańcy to IDIOCI i kupią wszystkie brednie które Pan
głosi, żeby Pana uspokoić to gwarantujemy, że już więcej zawodów w tym miejscu nie będzie a Pan będzie je komentował w innych instytucjach
Bo to jest szaleństwo jak Pan właśnie Pan niszczy bezkarnie przyrodę i czy to jest w porządku ???????????
Skarga na wójta13:02, 31 lipca 2019
Niewiarygodne kiepskie tłumaczenie Wójciez tego co Pan wyprawie, jak Pan myśli, że zorganizowanie zawodów soprtowych, motorowych gdzie te motory wyją od świtu do nocy a miejscem jest prawie środek naszej gminy, po prywatnych działkach ale i po gminnych też i PAN PANIE WOJCIE jest Głównym PATRONEM tego wydarzenia ale i też głównym sponsorem tych zawodów dlaczego Pan nie napisze ile przeznaczyła Gmina na te zawody przed kim się Pan usprawiedliwie , niech Pan nie myśli, że ludzie, mieszkańcy to IDIOCI i kupią wszystkie brednie które Pan
głosi, żeby Pana uspokoić to gwarantujemy, że już więcej zawodów w tym miejscu nie będzie a Pan będzie je komentował w innych instytucjach
Bo to jest szaleństwo jak Pan właśnie Pan niszczy bezkarnie przyrodę i czy to jest w porządku
pierdzenie moja pasja22:42, 11 czerwca 2019
Heh, chyba wszedzie juz mają ludzie dość tych śmierdziochów.
Kotek22:36, 11 czerwca 2019
TW Turnia działa ;)
JFK20:38, 11 czerwca 2019
Jak się kupiło głosy u motocrosowców obiecując zawody i kase to się ma:)
maverick19:39, 11 czerwca 2019
Wielka wojna w łyżce wody. Ktoś po prostu chciał w ten sposób zwrócić uwagę wszystkich na potrzebę szanowania przyrody. Z uwagi na czasy w których żyjemy, nie możemy również wykluczyć agresywnego public relations, czyli że tego anonima mógł przesłać ktoś z bezpośredniego otoczenia samego wójta, nie informując go o tym. A tak w ogóle to jak wygląda sprawa planowanego wytyczania działek w ochotnickich lasach? Mądry pomysł to z pewnością nie jest.
:)19:00, 11 czerwca 2019
to na pewno max flaszko z facebooka on lubi anonimowość
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas