Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Rain
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 99
Rain
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 92
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.07.2019, 10:41 | czytano: 5217

Policjanci i animalsi uwolnili psa uwięzionego w nagrzanym samochodzie

Fot. KPP Zakopane

Turyści pozostawili w nagrzanym samochodzie na parkingu suczkę, a sami poszli na wycieczkę do Morskiego Oka. Gdy z pomocą przyszli jej policjanci i animalsi, zwierzę już nie reagowało.

Sprawę opisuje Fundacja Zwierzęta Podhala. O zamkniętym w samochodzie psie policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej dowiedzieli się od turystów. - Po przyjeździe na miejsce, znaleźli opisywany samochód a wewnątrz rzeczywiście zamknięty był pies, który nie reagował już na kręcących się wokół pojazdu ludzi - relacjonują przedstawiciele fundacji.

Funkcjonariuszom udało się otworzyć drzwi do auta dzięki uchylonej szybie. Pies był w złym stanie. Nie reagował na dotyk, ani na komendy. Policjanci i animalsi zabrali zwierzę do cienia i dali mu wodę. - Z samochodu po otwarciu buchnęło gorące powietrze. Zwierzę ciężko oddychało, było ospałe. Gdyby nie reakcja turystów i interweniujących policjantów zwierzę mogłoby nie przeżyć. Za znęcanie się nad zwierzętami zgodnie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - relacjonuje podkomisarz Agnieszka Szopińska z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.- Dziękuję serdecznie funkcjonariuszom policji w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Komendantowi Straży Parku TPN Edwardowi Wlazło, za daleko idącą pomoc. Suczka jest bezpieczna i czeka pod moim dachem na odbiór przez swoich opiekunów, a sprawę do końca pilotować będzie KPP w Zakopanem - informuje przedstawicielka fundacji.oprac. r/ zdj. KPP w Zakopanem
najnowsze informacje
komentarze
dziabson12:13, 27 lipca 2019
Nie róbcie z tych ludzi sadystów!!! Po prostu głupio zrobili i tyle, mają nauczkę do końca życia. Radze zacząć ścigać tych co celowo znęcają się nad zwierzętami.
Weterynarz23:33, 26 lipca 2019
Nie chcieli psa to mogli go wcześniej uśpić w cywilizowany sposób.
"rozgrzani ratownicy"21:40, 26 lipca 2019
Niech jadą do Afryki, będą mieli pełne ręce roboty.
Empatyczna20:58, 26 lipca 2019
Turyści turyści turyści totalny dramat brak odpowiedzialności i zdrowego rozsądku zero empatii i tak też wychowują dzieci świat idzie w zlą stronę ....
aro19:52, 26 lipca 2019
buu...no tak, to by się zgadzało. Chcieli zajechać psa, potem konie...szkoda, że nie spotkali po drodze tatrzańskiego misia-niedżwiadka :)
Czytelniczka ME17:26, 26 lipca 2019
Może by wypadało zadać sobie pytanie, dlaczego zostawili psa w samochodzie?jak masz psa to w Polsce nigdzie nie wejdziesz! wiem cos o tym,same zakazy!dlaczego za granicą tego nie ma?
buu13:07, 26 lipca 2019
Poszli?... śmiem twierdzić, że pojechali zaprzęgiem.
aro12:11, 26 lipca 2019
Oni nie poszli na wycieczkę, tylko oni poszli do Morskiego Oka, bo myśleli, że to taki basen-jeziorko, gdzie można kupić karnet bilet, gdzie się idzie 5 minut tam i spowrotem, chcieli przepłynąć żabką to jeziorko tam i nazad i wrócić do pieska do pół godziny i tyle. A że zapomnieli zażyć tabletek albo się im skończyły bo braki w Aptekach to taki efekt. Gąbka zamiast mózgu !!!
ja11:03, 26 lipca 2019
trzeba być deb...... m żeby zamknąć kogokolwiek w nagrzanym samochodzie .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij