Poniedziałek, 06 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clouds
22°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.10.2019, 21:37 | czytano: 8706

Edward Siarka z najlepszym wynikiem na Podhalu. Poseł-strażak pokonał wszystkich

Fot. Edward Siarka / Facebook

- W mojej praktyce poselskiej to wynik rekordowy - przyznaje Edward Siarka z Podsarnia w gminie Raba Wyżna, który ponownie został wybrany do Sejmu, tym razem zdobył jednak największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów na całym Podhalu - ponad 18,8 tysiąca.

Z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, drugi najwyższy wynik uzyskała Anna Paluch (15,2 tys.), trzeci - lider listy w okręgu nr 14 Arkadiusz Mularczyk - 12,9 tys..

- Jedność na prawicy sprawdziła się - mówi Edward Siarka. - Wszystkim, którzy oddali na mnie głosy dziękuję i cieszę się, że doceniają moją wieloletnią pracę.

Poseł, który jest znany ze swojej aktywności, to do niego samorządowcy zwracają się po pomoc, mówi, że tak duże zaangażowanie odbywa się kosztem rodziny, ale na taką rolę się zdecydował. Cieszy go, że może poprzez swoją pracę w Sejmie pomagać i rozwiązywać problemy.

Jakie ma plany na obecną kadencję? Chce zaangażować się w działalność społeczną dla mieszkańców, prawną, pomoc niepełnosprawnym. - Proszę mi życzyć dobrych współpracowników i ludzi, którzy mają inwencję. Dzięki dobrej współpracy można wiele zdziałać - podkreśla.

- Wynik Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu jest oczywiście bardzo dobry, ale uważam, że musimy znaleźć odpowiedź na to, jak zagospodarować młodych ludzi przychodzących do polityki. Są ambitni, mają pomysły, są czasami bardziej radykalni niż my, ale nie odnajdują się w skostniałem partyjnej strukturze - tłumaczy. - Musimy pomyśleć o tym, żeby mieli swoje miejsce w polityce. Przychodzi nowe pokolenie i trzeba im znaleźć rozsądne zajęcie.

Pytamy posła Siarkę, czy mówi to w kontekście faktu, że do Sejmu ponownie dostali się w większości ci sami "starzy" posłowie, a mało jest nowych, młodych ludzi, ale mówi, że nie w tym rzecz. - Musimy przygotować miejsce dla kolejnego pokolenia polityków, ale oni muszą być przygotowani do przejęcia władzy. Powinni przejść kolejne szczeble, w samorządzie i do władzy iść wtedy, gdy zdobędą doświadczenie, żeby nie robili potem głupot. Jestem wrogiem sytuacji, gdy osoby z ulicy zostają posłami - dodaje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
kleofas15:57, 16 października 2019
Ciekawe kiedy Pan Poseł-Strażak zainteresuje się w końcu nie tylko OSP, ale też profesjonalną Państwową Strażą Pożarną w naszym regionie?
Samochody, sprzęt, dodatki finansowe dla ochotników idą szerokim strumieniem bo to elektorat do głosowania, a Strażacy Zawodowi o wszystko muszą się latami dopraszać. Osp w pełni wyposażone i dopiero na końcu PSP. Wystarczy pooglądać zdjęcia ze zdarzeń jakim kto sprzętem dysponuje. Panie strażaku Siarka. Bierz się Pan w końcu do roboty
Paweł M.15:41, 15 października 2019
Gratuluję Panie Pośle. Jest Pan jednym z nielicznych ze sfery sejmowo-senackiej w naszym regionie , który stara się nie tylko dla strażaków coś zrobić, a nie udaje. Życzę wytrwałości w działaniu i zdrowia.
Votum Zaufania14:36, 15 października 2019
Bardzo, bardzo dobrze. Wręcz znakomicie! Ten wynik należy zachować w pamięci. Pan Siarka w przeszłości, i to całkiem niedalekiej, dokonał wielu niebywałych czynów, warto by w swoim czasie pochwalić się nimi na forum sejmu i kraju. Jeśli nawet pan Siarka tego nie chciałby uczynić, to pewnie znajdą się osoby chętne jego dokonania przedstawić opinii publicznej.
Złobek14:15, 15 października 2019
Dwie kadencje i dziękujemy tylko jak to wprowadzić?!
cxx11:35, 15 października 2019
Lolek czytaj uważnie tytuł .... na Podhalu uzyskał najwięcej głosów z pośród kandydatów PIS
mondry11:24, 15 października 2019
@
sąsiad i ja - ofiary jesteście manipulacji Politycznej...
Zbierajcie rozum... Nedy Kidawa zebrała najwięcej głosów tak jak Beata szydło do Europarlamentu, bo w dużych milionowych okręgach startują, to tez i tacy zbiorą... Ale ani Kidawa , ani Szydło prezydentami nie będą...
slovan11:18, 15 października 2019
@gorol z gorc
1.Zadłużenie rośnie przekroczyło już bilion złotych , w samym 2019 roku dług rośnie 232 miliony na dzień.- nie powtarzaj bełkotu tylko wejdź na strony rządowe np Ministerstwa Finansów i poczytaj.
2. Na tym polegało obalenie KOMUNY , że miedzy innymi firmy powinny być prywatne. To że kupowały je podmioty z zagranicy to jako tako uratowało gospodarkę (technologia, know how, rynki zbytu itd). W Rosji i na Ukrainie "sprywatyzowali" narodowo i mają swoich oligarchów i "super gospodarkę".
3. Bezrobocie rejestrowane maleje to fakt, bo poza dobra koniunktura w Europie i tym samym Polsce. Wpływ ma demografia. Roczniki wyżu demograficznego Baby Boom z lat powojennych poszły na emerytury. Młodych którzy wchodzą na rynek pracy jest dużo mniej. Przypominam ,że za komuny nie było bezrobocia , a jak pojawiał się problem to obniżano wiek emerytalny, bez problemu renty przyznawano itd.
4. Co do Roztowskiego się zgodzę powiem nawet ,że to nadęty B.c
Więc kolego z Gorc zacznij od odrobienia podstawowych lekcji ekonomi , i włącz ta wiedzę do swojego procesu myślowego.

W rozwiniętych demokracjach krytyczna opozycja jest podstawą, a obywatele i media patrzą na ręce władzy , bo posiadanie władzy deprawuje. I to niezależnie jaka ta władza by była , dlatego trzeba głosować wg własnego uznania ale trzeba mieć deko krytycyzmu bo na tym polega min "logiczne myślenie"

Panu Siarce gratuluje mandatu, niech dba o nasz region jak najlepiej.
klio11:15, 15 października 2019
Siarka jak na razie jest spoko,jak to mówią młodzi.Coś tam zrobił ale nie za wiele.Nie ma spapranego życiorysu .
Kali może10:41, 15 października 2019
No proszę jak się przydała kasa publiczna z Funduszu Solidarności! Ekstra granty były. Można? Można? Strażacy zadowoleni, bo dobry Pan sypnął samochodami i sprzętem. Ej cysorz to mo klawe życie...
Krystyna10:30, 15 października 2019
Ja widzę plombę strunowa więc jest OKI. Gratulacje dla Pana Posła
z komisji10:13, 15 października 2019
urna zaplombowana czerwoną plombą zaciskową - dobrze patrzeć a nie szukać" dziury w całym"
gorol z gorc09:52, 15 października 2019
Ale was boli wygrana pisu. Strasznie krótką macie pamieć o tym jak wasz wielki mistrz donaldinio i jego elita ( kastra) zadlużał nasz kraj kazdego roku na miliardy złotych.
A teraz jak dlug maleje, wyprzedawane firmy wracaja w polskie rece a bezrobocie jest najmniejsze w historii
dzieje sie wam taka wielka tragedia. Czekacie tylko jak rostowski zostanie znowu ministram finansow, by uslyszec NIE MA I NIE BEDZIE PIENIEDZY NA NIC
Pozdrawiam logicznie myslacych
Zniesmaczony09:50, 15 października 2019
Koniecznie trzeba wprowadzić kadencyjmość posłów i senatorów tak jak to jest ustanowione dla wójtów, Burmistrzów i prezydentów miast. Bo na co można liczyć jak poseł zostaje wybrany do Sejmu na piątą kadencję.? Co on takiego będzie robił. ? Przecież przez tyle lat nie da się rady zachować świeżości w działaniach. Poza tym taka osoba zapomniała już jak pracuje i żyje przeciętny człowiek. A przecież jest tylu młodych ludzi z chęcią do wykazania się. A taki Poseł jest jak przyklejony do ławy poselskiej. Czy na pewno tak zależy mu na Polsce. Ja myślę że nie. Zależy mu tylko na wygodnym życiu.
Sejmowy09:39, 15 października 2019
Cóż za arogancja posła Siarki !!!
Jest wrogiem by ludzie z ulicy szli do polityki? A On skąd poszedł. Był zwykłym nauczycielem.
Nieładnie panie Edku tak ludzi mieć w pogardzie !
pati09:21, 15 października 2019
urna nie zaplombowana??? Ciekawe w ilu lokalach nie były zaplombowane
haha09:06, 15 października 2019
Wyborcy KO zamiast stawiać krzyżyk w kratce to skreślali logo swojego ugrupowania. A mówią że PIS to ciemny lud.
Lolek08:36, 15 października 2019
To pomyłka bo tych głosów nie otrzymał najwięcej.
Mietek08:35, 15 października 2019
sąsiad i ja- W sejmie PIS ma 11 więcej a w senacie 4 mniej. Ja tylko czekam jak te sztuczne zgromadzenia KO Lewica PSL zaczną się wycinać nawzajem. Będzie to samo co z KE. Tam każdy chce rządzić i dla tego się nie dogadują. A co do prezydenta to Duda ma pewną następną kadencję.
LJ08:16, 15 października 2019
Eduardo jest w porzo
Brawo08:13, 15 października 2019
Sasiad kwolom nos !
KTO ?
jo wos
wy nos
I jest was tylko dwóch.
Dlatego tak boli .
Gościu zwariujesz od tego
niepotrzebnego hejtu.
Marcus07:59, 15 października 2019
@Kaśka
Nie widzisz, że ta jest z bardziej nowoczesną plombą a nie taką papierową do jakiej wrzucałaś swój głos.
lolokop07:44, 15 października 2019
sąsiad i ja
a leki wzięli ?
Kidawa -B na prezydenta. Czego ? Chyba Stowarzyszenia Wielbicieli Makreli
jaga205:54, 15 października 2019
Ja się też cieszę że najlepszy ale pani Paluch to tylko od przecinania wstążek
Orawa05:02, 15 października 2019
A moze posel Orawiec wreszcie cos dobrego zrobi dla Orawy
sąsiad i ja22:50, 14 października 2019
I cóż z tego? To już początek końca PiS-u. W sejmie tylko 3 posłów ponad połowę, a senat przegrali. Kidawa-Błońska z najlepszym wynikiem w Polsce na prezydenta i ...za cztery lata nie będzie już PiS-u.
joozwa22:34, 14 października 2019
pan Siarka to chyba jedyny poseł nie uwikłany w szambo pisowskie. Pracował całą kadencje - głównie dla strażaków. Zwycięstwo PiS dzieki takim politykom mniej boli .
Kaśka22:14, 14 października 2019
Dlaczego na urnie nie ma plomb z numerem?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij