"Musicie coś zrobić" - apel do radnych w sprawie rozbudowy skrzyżowania ulic św. Anny i Grel - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Zakopane
Clouds
Wiatr: 11.376 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 80 %
Snow
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 93 %
Snow
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
28.10.2020, 07:50 | czytano: 7941

"Musicie coś zrobić" - apel do radnych w sprawie rozbudowy skrzyżowania ulic św. Anny i Grel

NOWY TARG. "Moi Mocodawcy padli w ostatnim czasie ofiarami mowy nienawiści, szykan oraz fizycznych aktów brutalności i wandalizmu /.../ czy ich całkowitej eskalacji, którą było podpalenie ich mienia /.../ Jako organy stanowiące Gminy i Powiatu muszą Państwo coś zrobić z zaistniałą sytuacją" - pisze w liście do radnych miejskich i powiatowych pełnomocnik rodziny Lejów.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Adwokat Szymon Goliński w piśmie do radnych prosi o "wyegzekwowanie od Burmistrza Miasta Nowego Targu realizacji ustaleń ze spotkania z listopada ub. roku" oraz "wsparcie Starosty Nowotarskiego w działaniach na rzecz całościowej przebudowy skrzyżowania". Prawnik wskazuje przy tym burmistrza jako winnego zaniechania przebudowy.

O okolicznościach przebudowy tego skrzyżowania pisaliśmy już wielokrotnie. Krótko mówiąc - jedna droga podlega miastu, druga - powiatowi. Samorządy nie zdołały podpisać porozumienia w sprawie inwestycji, więc do przebudowy skrzyżowania nie dojdzie. "Nie jest prowadzone żadne postępowanie administracyjne, nie zostało zlecone opracowanie dokumentacji projektowej, nie został sprecyzowany zakres inwestycji, a co za tym idzie nie została wybrana procedura uzyskania pozwoleń na realizację zadania" - tłumaczy starosta nowotarski. Powiatowy Zarząd Dróg miał zlecić opracowanie dokumentacji "obejmującej uspokojenie ruchu w rejonie istniejącego skrzyżowanie wraz z wykonaniem niezbędnych robót w obrębie ul. Św. Anny, bez ingerencji w ul. Grel."

Oto treść pisma adwokata do samorządowców:

"Rada Miasta Nowego Targu i Rada Powiatu Nowotarskiego

Dotyczy: inwestycja drogowa pn.: „Rozbudowa skrzyżowania ul. św. Anny z ul. Grel w miejscowości Nowy Targ od km 0+590,94 do km 0+693,19”

Wnioskodawcy: Estera i Paweł Leja/.../ oboje reprezentowani przez adwokata Szymona Golińskiego,

Działając imieniem moich Mocodawców – Państwa Estery i Pawła Leja, pełnomocnictwo w załączeniu, zwracam się z kolejnymi propozycjami działań w przedmiocie inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa skrzyżowania ul. św. Anny z ul. Grel w miejscowości Nowy Targ od km 0+590,94 do km 0+693,19”.

Kieruję swoje pismo w związku z wypowiedziami medialnymi tak Pana Burmistrza Nowego Targu, jak i posłów na Sejm RP, którzy wskazywali, aby zadbać o przedmiotową inwestycję, ale przede wszystkim w związku z ostatnimi wydarzeniami, które nie mogą znajdować akceptacji w cywilizowanym społeczeństwie i demokratycznym państwie prawa.
Moi Mocodawcy padli w ostatnim czasie ofiarami mowy nienawiści, szykan oraz fizycznych aktów brutalności i wandalizmu w postaci dewastowania sklepu, niszczenia bannera, czy ich całkowitej eskalacji, którą było podpalenie ich mienia, zagrażające również ich zdrowiu i życiu. Doprawdy jako organy stanowiące Gminy i Powiatu muszą Państwo coś zrobić z zaistniałą sytuacją, która jest od ponad roku całkowicie patowa.

W tym kontekście przypomnieć należy o spotkaniu moich Mocodawców z Burmistrzem Nowego Targu, które miało miejsce 29 listopada 2019 r., a więc prawie rok temu, a na którym Burmistrz zobowiązał się do konkretnych działań, z których praktycznie żadne nie zostało zrealizowane.

W mediach nieustannie podnosi się kwotę, której moi Mocodawcy oczekiwali za wykup całej nieruchomości, ale pomija się tę kwestię, że ustaleniem z powyższego spotkania było zobowiązanie Burmistrza Nowego Targu do wykonania realnej wyceny przez biegłego wskazanego przez Miasto, aby móc kontynuować rozmowy o wykupie lub zamianie. Nigdy do realizacji tego postulatu nie doszło, a jednocześnie nadal odsądza się moich Mocodawców od czci, zarzucając im, że oczekują uczciwego rozwiązania przedmiotowej sytuacji, które jednak miałoby być satysfakcjonuję dla wszystkich trzech stron (Gmina, Powiat, moi Mocodawcy).

Uwzględniając powyższe, bardzo proszę:
1) Radę Miasta Nowego Targu o wyegzekwowanie od Burmistrza Miasta Nowego Targu realizacji ustaleń ze spotkania z dnia 29 listopada 2019 r. (istnieje protokół i nagranie z tego spotkania, które na pewno zostaną udostępnione Państwu Radnym, bo moi Mocodawcy nie mogą się o to doprosić również od prawie roku);
2) Radę Powiatu Nowotarskiego o wsparcie Starosty Nowotarskiego w działaniach na rzecz całościowej przebudowy skrzyżowania, okazuje się bowiem, że tak Powiat, jak i Pan Starosta Nowotarski, pracownicy PZD, a także Państwo Radni Powiatowi wspierają tę inicjatywę, ale nikt nie jest w stanie jej sfinalizować z uwagi na postawę Burmistrza Miasta
Nowego Targu. Już naprawdę czas, aby podjąć wiążące i efektywne działania, a nie wyłącznie przerzucać się odpowiedzialnością za realizację przedmiotowej inwestycji.

Zapewniam o woli współpracy ze strony moich Mocodawców oraz mojej skromnej osoby w każdej inicjatywie, która może przyczynić się do rozwiązania przedmiotowej przebudowy skrzyżowania."

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ger13:02, 31 października 2020
Spokojnie. Już robią zakopinake tylko trochę cierpliwości i będzie po problemie. Pan Leja będzie naciskał bo wie że to ostatnia szansa.
Pinki14:28, 30 października 2020
Szanowny Panie Burmistrzu!
Ani Pan,ani Rada Miasta (a zwłaszcza jej większość) nie jesteście z " mojej bajki", ale błagam: Nie ustępujcie. Żadnego wykupu nieruchomości (zwłaszcza za taką cenę, po co Miastu ta nieruchomość?), żadnych wycen o których tu piszą niektórzy.Kiedy Państwo Lejowie chcieli budować ten dom na miejscu dwóch starych domów dziadków P. Lejowej, nie było mowy o tym żeby on powstał. Właśnie z racji, że w planach była przebudowa tego skrzyżowania. Samorząd Miasta nie sprzeciwił się tej budowie, ale pod warunkiem, że nie będzie sprzeciwu P. Lejów przy budowie skrzyżowania. Budynek powstał z naruszeniem konstrukcji wałów przeciwpowodziowych, koryta potoku Skotnica i prawdopodobnie interesów sąsiadów. Jak już budynek powstał, to p. Lejowie zaczęli torpedować budowę skrzyżowania, wbrew swoim poprzednim zobowiązaniom, a jak wskutek ich działań odwrócili się od nich sąsiedzi i klienci, to wymyślili sobie żeby Miasto wykupiło od nich budynek za kwotę, która świadczy o ich oderwaniu od rzeczywistości. Panie Burmistrzu, Wysoka Rado. Za 2, może 3 lata Miasto będzie mogło przejąć "starą zakopiankę", wybudować rondo na skrzyżowaniu ul. Św. Anny ze Zakopianką i ruch z Grela i do Grela puścić ul. Św. Anny i tzw. "Trzecią nitką", a odcinek od wiaduktu do ul. Św. Anny zrobić drogą tylko dla mieszkańców, którzy wtedy odetchną i nie będą musieli po każdej zimie odnawiać elewacji swoich domów. Ciekawe co wtedy zrobią Państwo Lejowie ze swoim sklepem, i ile będzie wart ich dom. Wytrwałości życzę.
Ps. Tych którzy "poruszali" tutaj Pana Radnego Mikołajskiego informuję, że nikt nie zrobił tyle ile On w sprawie rozwiązania kwestii tego skrzyżowania. W moim odczuciu jest to jeden z najmądrzejszych i najbardziej profesjonalnych radnych Rady Miasta.
A teraz widzę oczami mojej duszy hejt, który się za chwilę wyleje.
Pozdrawiam wszystkich.
Pinki
tego trzymajmy się08:31, 30 października 2020
Wojewoda napisał - droga na tym odcinku jednokierunkowa
Szklana kula11:19, 29 października 2020
Hucpa i tyle. Pojęcie kiedyś ładnie wyjaśnił śp. Zbigniew Wodecki.
Nowojorczyk18:32, 28 października 2020
Chodzi o kasę, ale myślę że nie dadzą takiej sumy bo nie ma za co.
Zidolkogermogeltabityfungert18:25, 28 października 2020
Szary mieszkaniec masz w 100% racje

Ja bym jescze dodał ze skoro chce ronda to poco budował tam sklep
"?
Mógł oddać działkę pod rondo wtedy każdy miałby do niego szacunek .
A teraz co ....
Pojafokutelimerko18:21, 28 października 2020
Adwokat prosi hheheh
Take jaja to tylko w Polsce hyba .
Strażak Sam17:40, 28 października 2020
Żadnego wykupu nie powinno być w imię czego, obok stoi dom i właścicielom nie przeszkadza to skrzyżowanie. Zrobią rondo na górze Św. Anny tu jednokierunkową drogę i wszyscy będą zadowoleni. Kasa się kończy, jarmarków nie ma, utargów w sklepie też bo i sąsiedzi tam nie chcą chodzić, adwokatom tez trzeba płacić to szukają sponsora./.../ całe życie walczyli żeby tej drogi nie przerabiać i nagle zmienili zdanie, bo stwierdzili że coś ugrają na tym a mianowicie honorarium. Nawet ?dobra papuga? za odpowiednie wynagrodzenie nie jest w stanie tego odmienić czy nie jest w stanie sprawdzić jacy to ludzie. Teraz powinni CNN przywieźć bo Polsat nie dał rady, papieża bo posłanka Jagna tez niewiele pomogła. Do czego są zdolni jeszcze Ci ludzie, po trupach do celu, kto będzie następny? Jak mówi przysłowie Karma wraca, czy te osoby się tego nie obawiają bo brną i brną dalej i robią innym krzywdę. /.../
x17:27, 28 października 2020
jeżdżę codziennie od 15 lat, są w mieście miejsca bardziej niebezpieczne...
ta ruda17:25, 28 października 2020
powinni zażadac 25 mln a co? , wtedy wszystko ruszy z kopyta
szarak15:51, 28 października 2020
Przecież Burmistrz i Rada popełnią przestępstwo jak pójdą na rękę państwu L. Opi..dolą nowotarskie społeczeństwo na 5 mln złotych.
Aha14:47, 28 października 2020
"Peperoni" trafiłeś w sam punkt. Lepiej tego napisać się nie dało:) niech już L dadzą spokój i zaczną normalnie żyć a nie ciągle użerać się ze wszystkimi wokół. Życia Wam braknie....trza się przyznać do błędów i żyć dalej. TYLE !
Bravo14:36, 28 października 2020
Świetny pomysł z tym rondem na Zakopiance na końcu św. Anny. Po otwarciu nowej drogi w Szaflarach i tak tą starą to nie będą ludzie jeździć. A ruch obok Lejów zrobić jednokierunkowy, np. wyjazd w kierunku Rynku.
Skotnica13:49, 28 października 2020
Nie chodzi mi o przebudowę tego skrzyżowania tylko nie rozumiem tych ludzi co podpisywali się na liście za przebudową skrzyżowania teraz nagle jest droga jest dobra. Panie radny Mikołajski a co z potokiem długo jeszcze będziemy nie spać po nocach żeby nas nie zalewało weź Pan przykład z radnej Szokalskiej Ona cały czas prosi pisze i chodzi do Burmistrza walczy o swoich wyborców. A Pan taki cichy ostatnio pytam czy długo będzie nas jeszcze zalewało???
Peperoni13:07, 28 października 2020
PANIE ADWOKACIE, MOŻE PAN ZAINTERESUJE SIĘ MOWĄ NINAWIŚCI PAŃSKICH MOCODAWCÓW W STOSUNKU DO SASIADÓW I NIE TYLKO. NARUSZANIEM NIETYKALNOŚCI OSOBISTEJ (BICIE PO GŁOWIE KOBIETY PIĘŚCIAMI, NAJEŻDŻANIE NA LUDZI SAMOCHODEM, WYZWISKA, ORAZ NISZZCENIE MIENIA INNYCH. CO PAN MYŚLI, ŻE TAK BEZ POWODU LUDZIE NIE KUPUJĄ U NICH ? Trzeba umieć żyć z ludźmi. Jest Pan nieobiektywny, bo Panu płacą. Prosze sprawdzić jak pański mocodawca zachowuje się nhja targowicy i popytać ludzi co o mnim sadzą . nic dobrego Pan nie usłyszy.
dętka13:01, 28 października 2020
Niech idą manifestować na rynek.
szkoda kasy12:45, 28 października 2020
za parę lat będzie nowa droga dwupasmowa, obecna zakopianka stanie się drogą gminną więc ruch na skrzyżowaniu Anny-Grel się zmniejszy, jeżdżę czasami tą drogą i już teraz nie widzę żadnych problemów, nie wiem o co tyle krzyku, wykupywanie nieruchomości od Państwa Lejów to wyrzucanie bardzo dużych pieniędzy w błoto, niech sobie prowadzą sklep i nic tam nie zmieniać
....12:12, 28 października 2020
Tylko po co go przebudowywać, dokończą zakopiankę to tą drogę można zrobić jedno kierunkową, a jazda w stronę ulicy Grel możne być jak podczas budowy mostu, jak ruch będzie odbywał się "nową zakopianką" to "stara zakopianka" będzie pełnić rolę drogi lokalnej z niewielkim obciążeniem ruchu
Przelejom11:43, 28 października 2020
Rondo jak będzie Nowa zakopianka zrobic u góry na końcu św.Anny. A obecna drogę zmienić na jednokierunkowa od wiaduktu w wstrone św Anny.
ile jeszcze tych apeli????11:24, 28 października 2020
Krzykacze! Sama mowa nienawiści nie powstała to Państwo L sami sobie taki los zgotowali a teraz płaczą! Chamstwo cynizm snobizm i donoszenie na wszystkich wokół...??Nawet Burmistrzowi się dostało a jak chciał im pomóc to mieli swoje najmądrzejsze racje! Pawełku żal mi Cię nawet trochę ale karma wraca! Jak widać nic już nie dają te artykuły programy tv itp brak szacunku i chciwość jak widać się nie opłaca a skrzyżowanie i tak się odciąży gdy powstanie obwodnica na Zakopane więc po co wydawać społeczne pieniądze na zachcianki tej rodziny. Tyle w temacie!
Bąk10:56, 28 października 2020
Przecież ta rodzina sama blokowała przebudowę skrzyżowania! A teraz płacz. Jest wyjscie- Urząd Miasta bierze swojego rzeczoznawcę, który obiektywnie wycenia wartość nieruchomości. I za taką sumę można budynek odkupić, a nie że ktoś poda sumę z kosmosu i płaćta burmistrz bo jak nie to co tydzień będziemy biegać do mediów. Dom wart może około 1,2mln zł. Nikt przy zdrowych zmysłach więcej niż 2 mln by za to nie dał a ja słyszę coś o 6 czy nawet więcej. Ech też bym tak chciał - ustawić siebie , rodzinę i przyszłe pokolenie na koszt podatnikow. A o opinii wśród sąsiadów na temat tych Państwa nawet się nie wypowiadam...
xxx10:49, 28 października 2020
tu nie chodzi o dobro innych, o dobro i bezpieczeństwo pieszych i kierowców, jak zwykle państwo L. popisali się jak bardzo im na tym nie zależy, a jedynie na czym im zależy to KASA KASA i jeszcze raz KASA. Na miejscu miasta i powiatu to dałbym tam betonową zaporę aby nie było możliwości zjazdu tą drogą i po problemie, wtedy L. na pewno by płakali że miasto im nie pozwala biznesów robić i by wyszło czego ta rodzina tak na prawdę pragnie...
Dobrze Poinformowany10:38, 28 października 2020
Czy dobrze rozumiem, że Burmistrz jest kłamcą i o...., a gdzie nasz radny Mikołajski co naważył piwa. Może ktoś mi wyjaśnić??
atencjusze10:37, 28 października 2020
Ktoś ma jeszcze jakieś watpliwości, odnosnie intencji P.lejów. smiechu warte ta ich nagonka i robienie z siebie ofiary
takitam.10:16, 28 października 2020
zamknac wyjazd z grela na sw.anny i bedzie spokoj. sklepik na koncu slepej uliczki tez "nabierze" na wartosci.
Szary mieszkaniec10:08, 28 października 2020
Panie Leja, mieszkam na ul. Grel od urodzenia, tysiące razy przejeżdżam koło pańskiego sklepu. Pamiętam jak powstał. Kiedy pan go otwierał ten wyjazd jakoś nie panu nie przeszkadzał.
Jednego tylko nie mogę zrozumieć. Skoro pan chce tego skrzyżowania, czyli działanie dla wygody mieszkańców, to kto do cholery podpala te samochody i niszczy banery? Wygląda na to, że to pan burmistrz, albo wynajęte przez niego zbiry. Tylko jaki on ma w tym cel, co on może na tym zyskać? Ja to bym pana nawet wspierał w tym dążeniu, ale jak obserwuję przez lata co się dzieje na tym skrzyżowaniu. jak wykorzystywany był teren obok sklepu, później ktoś to zagrodził, mam mieszane uczucia.
Ale może jeszcze pan wyjść z tego z twarzą. Niech pan to wystawi na sprzedaż, ktoś to może kupi, bo to wtedy będzie wartość rynkowa i dostanie pan tyle ile jest to warte. Ale może tego nikt nie kupi bo to jet teraz g...o warte. To są fakty.
Ja mieszkaniec ulicy Grel oświadczam, nie potrzebuję żadnego skrzyżowania. Może być tak jak jest. Nie widzę powodu, aby miasto miało wywalać 9mln za jakąś chałupę i jeszcze ileś tam milionów za rondo.
W mieście jest wiele poważniejszych problemów. Lepiej zrobić wiadukt nad torami na ul. Ludźmierskiej.
Tyle.
fk09:44, 28 października 2020
Tylko, że całe skrzyżowanie już dawno byłoby przebudowane gdyby nie protest złożony do Wojewody przez Pana mocodawców o uchylenie ZRiDU.
STAŚ09:40, 28 października 2020
Sprawa patowa. Do dzieła !!!
LOL09:36, 28 października 2020
Szucunku od sąsiadów i tak nie odzyskają
leming doskonały09:29, 28 października 2020
Po raz enty to piszę - przesunąć z pobocza drogi stojące słupy energetyczne - telekomunikacyjne na południe (w stronę potoku Czarny Dunajec) o co najmniej 2 - 3 metry i doraźnie sprawa jest załatwiona. Uzyskujemy drogę DWUPASMOWĄ na wjeździe do ul. Grel i na początek sprawa załatwiona.
Justyna09:24, 28 października 2020
nie wiem czy Pan adwokat nie wie ale to Rada Miasta ma władze uchwałodawczą a nie Burmistrz. Co oni się tak uparli na tego Burmistrza??
uniżony sługa09:19, 28 października 2020
Jakże zrobią porządek skoro dwóch właścicieli w tym samym miejscu. Pan adwokat powinien zwrócić się pismem do Kościoła aby ten rozstrzygnął, która z instytucji ma przebudować skrzyżowanie.
mieszkaniec Grela09:10, 28 października 2020
Nie wiem czy tylko mi się tak wydaje, ale najwięcej to ws. tego skrzyżowania to płaczą Lejowie, a mieszkańcy już się przyzwyczaili.
Obserwator09:08, 28 października 2020
Po co? Za 2 lata będzie nowa Zakopianka. Ruch przez Grel będzie znikomy.
j&p09:04, 28 października 2020
Trzeba było brać jak dawali , a teraz to pocałujcie się w ...
Mieszkaniec08:38, 28 października 2020
Czy podhale.24 nie juz o czym pisać? Trochę długi już ten serial, jeżdżę tą drogą kilka razy dziennie i wcale mi to skrzyżowanie nie przeszkadza takie jakim jest
ja08:21, 28 października 2020
ile teraz chcą odszkodowania 9 mln czy juz cos podskoczyło ?
Jan08:00, 28 października 2020
tylko oni chcą żeby rzeczoznawca wycenił wyimagowane straty... pazerność ponad wszystko!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas