Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
17°
Wiatr: 10.296 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
20°
Wiatr: 13.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clear
18°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.04.2022, 13:16 | czytano: 2379

Jest wniosek do NIK o przeprowadzenie kontroli w zakopiańskim szpitalu

ZAKOPANE. Poseł Jagna Marczułajtis-Walczak podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej zapowiedziała złożenie wniosku do NIK, o przeprowadzenie doraźnej kontroli w zakopiańskim szpitalu powiatowym, zamykania i ponownego otwierania oddziału ginekologiczno-położniczego. - Są tu rzeczy, które nie powinny mieć miejsca - mówiła parlamentarzystka. Główne nieprawidłowości jej zdaniem to - brak odpowiedniego porozumienia na linii pracownik-pracodawca.

Kwietniowy protest pielęgniarek i położnych przed zakopiańskim szpitalem/ zdj. Podhale24
Na te słowa, które te padły podczas zorganizowanego przez położne protestu i konferencji prasowej zareagowała dyrektor Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego. Regina Tokarz zarzuciła poseł - "próbę zaostrzenia konfliktu w szpitalu"

Jagna Marczułajtis-Walczak zgodnie z zapowiedzią skierowała do prezesa Najwyższej Izby Kontroli prośbę o "podjęcie czynności kontrolnych w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem w zakresie jego funkcjonowania oraz wydatkowania środków."

W piśmie czytamy: "W ciągu ostatnich trzech lat Dyrekcja Szpitala kilkakrotnie podejmowała decyzję o zawieszeniu przyjmowania pacjentek na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym zasłaniając się COVID-19. Skutkiem zawieszenia Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Zakopanem było to, że mieszkanki Zakopanego i okolic musiały jeździć do szpitala w Nowym Targu, który oddalony jest o 23 km. Warto wspomnieć, że Oddział Ginekologii został wyremontowany, ale przed ostatnim zawieszeniem 1 grudniu 2021r. był czynny tylko tydzień. Później decyzją Dyrekcji Szpitala został on przekształcony w oddział leczenia pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Formalnie na oddziale znajduje się 15 łóżek, ale dyrekcja posługuje się danymi, wykazując, że łózek jest 27 na oddziale. Takie działanie powoduje, że statystyki obłożenia oddziału zostają świadomie obniżone, a przecież kryterium obłożenia łóżek jest istotnym elementem przy podejmowaniu decyzji. Ponadto w Szpitalu mają jeszcze miejsce niezgodności kadrowo-płacowe personelu w szczególności w naliczaniu godzin pracy personelu co przekłada się na zmniejszone wynagrodzenia. Wszystkie te powyżej zasygnalizowane sytuacje powodują duży stres zarówno wśród mieszkanek Podhala jak i dla pracującego tam personelu.

Biorąc pod uwagę powyższe proszę o skontrolowanie działań Szpitala Powiatowego w Zakopanem i potraktowanie sprawy jako bardzo pilnej, ze względu na niepokój społeczny tą sprawą."

Do wniosku dołączono kopie interwencji poselskich podejmowanych w sprawie oddziału ginekologiczno-położniczego oraz inne listy i dokumenty, które wpłynęły do jej biura poselskiego, a dotyczą zakopiańskiego szpitala.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
zły21:52, 10 kwietnia 2022
I to wszystko przez katar bezobjawowy.Se mamy, zmanipulowanych,słabych uległych(14 tyś ,,lekarz,, dostał za wypisanie że świrus a tu przeziębienie jak zwykle, grypa),,lekarzy,,przez jakiś światowych pupków.Wyjdzie kiedyś prawda ,,lekarze,,.
52% wyborców stanowią kobiety :)17:21, 10 kwietnia 2022
do @ Zbooj Widać, że prezentujesz męski punkt widzenia. :) Może nie zdajesz sobie sprawy ale menopauza, to taki okres w życiu kobiety, kiedy bardziej powinna zadbać o swoje zdrowie, zwłaszcza pod kątem opieki ginekologicznej. I właśnie o to chodzi żeby było gdzie o to zdrowie zadbać.
mieszkanka16:46, 10 kwietnia 2022
Proszę Państwa Moderatorów o opublikowanie linka. To jedna historia. https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/62114/Gorzkie_slowa_ustepujacego_przewodniczacego_rady_spolecznej_szpitala_w_Zakopanem_quotMiliony_zarobione_dzieki_bolowi_cierpieniu_i_upokorzeniu_pacjentowquot.html

Może nie potrzebujemy ,,zarabiać milionów,, na szpitalu i patrzeć tylko w kategoriach zysku. Może potrzebujemy mieć dostęp do opieki zdrowotnej. Tutaj na Podhalu.
obserwator16:34, 10 kwietnia 2022
W ramach ,,ograniczonego zaufania,, pewne kwestie powinny zostać podane do publicznej wiadomości. Płacimy wysokie składki na opiekę medyczną, z której de facto nie możemy korzystać. Słyszymy o karach jakie szpital płaci z naszych pieniędzy, później słyszymy że nie ma chętnych lekarzy do pracy. Ze strony szpitala dowiadujemy się, że chętni właściwie są, tylko konkurs został unieważniony. Dziwne to wszystko i skomplikowane.
mieszkaniec15:11, 10 kwietnia 2022
Jak nie cierpię Jagny jako sportowca i polityka, to jako obrońca oddziału położniczego i głos wsparcia dla Pań położnych rehabilituje się częściowo i ma moje pełne wsparcie. Pacjent od wielu lat w szpitalu jest traktowany jak intruz i zło konieczne a personel z pasją do wykonywania zawodu jest systematycznie eliminowany. Powstała prywatna lecznica pani dyrektor nastawiona na generowanie zysku a nie pacjenta. Układ trzyma się jedynie personalnym koneksjom i politycznemu wsparciu starosty. Polityka nigdy nie jest po stronie mieszkańca, obywatela czy pacjenta. To bezwstydna i obłudna gra obliczona na partykularne korzyści majątkowe i wpływy.
A tutaj rozgrywają się losy nas mieszkańców, pacjentów, naszych rodzin i dzieci. Dlatego wszyscy, bez względu na przekonania polityczne powinniśmy walczyć o normalizację funkcjonowania naszego szpitala i jak najszybsze przywrócenie funkcjonowania oddziału położniczego w pełnym zakresie. To nie jest ich szpital, to jest nasz szpital - MIESZKAŃCÓW. To my powinniśmy decydować jak ma funkcjonować i oceniać pracę personelu. Czy w razie potrzeby starosta odbierze poród - NIE! Więc niech nie mówi że WSZYSTKO JEST PIĘKNIE!
Zbooj14:00, 10 kwietnia 2022
"..Wszystkie te powyżej zasygnalizowane sytuacje powodują duży stres zarówno wśród mieszkanek Podhala..". Na pewno mieszkanki całego Podhala są zestresowane tą sprawą... Te kilkuletnie i z menopauzą.. i te które mają najbliżej do Nowego Targu. Lepiej niech ginekologia pracuje na przyzwoitym poziomie albo w ogóle. Znam przypadki, że niemowlaki sepsę łapią na oddziałach.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas