FELIETON: "Reasumpcji nie będzie" (zdj. z gali z okazji 90-lecia klubu Podhale Nowy Targ) - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 12.78 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
27.11.2022, 12:05 | czytano: 23390

FELIETON: "Reasumpcji nie będzie" (zdj. z gali z okazji 90-lecia klubu Podhale Nowy Targ)

"Zgasły światła w starej, poczciwej hali lodowej w nowotarskim parku, jesienna szaruga obmyła ze wspomnień mural na ścianie, opustoszał parking wokół kulturalnego centrum miasta. Obchody Jubileuszu 90-lecia klubu sportowego „Podhale” dobiegły końca" - pisze w podsumowaniu obchodów Jacek Sowa.

zdj. Maciej Gębacz
zdj. Maciej Gębacz
Jeszcze nim zaczęła się feta, pojawiły się zgrzyty i to niemałe, bo jak zwykle bywa w takich chwilach, zawsze o kimś się zapomni. Ale nawet ci, o których pamiętano, czują się urażeni, bo zasłużonym ludziom nie wręcza się zaproszeń na trzy dni przed uroczystością, notabene zaznaczając prośbę o potwierdzenie się o tydzień wcześniej. Ja zdążyłem w ostatniej chwili rzutem na taśmę, hm, raczej na bandę…

Na początek był piątek, choć mądrość ludowa mówi, aby ważnych rzeczy nie zaczynać w tym dniu. Okruch wielkiej rodziny klubowej stłoczono więc w pomieszczeniu wielkości dawnego M3, aby w ekspresowym tempie wręczyć przybyłym pamiątkę ze szkła (piękną zresztą), bo za chwilę był ligowy mecz. Czynność ta przypominała bardziej wypominki sprzed miesiąca, niż ceremonię uczczenia dokonań ludzi, którzy ten klub tworzyli. Na sobotniej gali czytanie listu od najważniejszego prezesa trwało dłużej…

Uhonorowanie osób zasłużonych winno odbyć się w innej formule i lepszym otoczeniu; obecnym tam należała się choćby chwila, dla przypomnienia roli i zasług, jakie wnieśli w historię Klubu. Miejscem na to było pół tysiąca foteli w miejskim centrum kulturalnym, gdzie prowadzący ze swadą konferansjer mógłby skorzystać przy prezentacji z wiedzy historycznej, którą kilka osób jeszcze w tym mieście posiada.

Byłoby znacznie ciekawiej i pożyteczniej, niż długawy występ osiemnastoletniej posłanki (chodzi tu o staż sejmowy) z listem od prezesa, informującym w skrócie zebranych/wybranych o znanych dokonaniach dziewięciu dekad, z wyszczególnieniem roku, kiedy do tytułu zabrakło nam w rywalizacji z sosnowieckim Zagłębiem dwóch bramek. Gdyby to było za Gierka, zrozumiałbym przesłanie, a tak…

Wśród prominentów, którzy zasiedli w pierwszych rzędach tego teatru najbardziej konkretny i rzeczowy był występ Pawła Szczeczka, prezesa Tauronu, który w zamian za koszulkę z „Szarotką”, przywiózł czek na paręset baniek. Dla malkontentów to tylko promil przychodu giganta energetycznego, ale dla klubu to parę miesięcy oddechu, zagrzewanego dodatkowo ciepłem, płynących z płuczących przed kampania ust polityków. Nad podziw dopisali niemal wszyscy z zapisanych, a miód spływał pod nogi klubowego kapelana ks. Pawła Łukaszki, najbardziej prawdziwego gościa z pierwszego rzędu.

Nasz wielebny bramkarz przekazał na ręce burmistrza bezcenne relikwie w postaci autentycznych szarotek, zdobiących koszulki hokeistów przed kilkudziesięciu laty, nakazując cierpliwość w dążeniu do sukcesu z bożą pomocą. Należy mieć nadzieję, że pomocy tej nie odmówi gospodarz miasta, któremu odradzałbym upieranie się przy forsowaniu budowy nowej hali przed stuleciem klubu. Najpierw trzeba odbudować nowotarski sport, a do tego potrzebna jest inna ścieżka.

A klubowe sukcesy to przecież nie tylko hokej, bogatą tradycję mają inne dyscypliny, o czym rozmawiano żarliwie podczas after party. Tradycję tę należy kultywować, gdyż jest ona filarem naszej podhalańskiej tożsamości. Wiele może powiedzieć o klubowym piłkarstwie Kazimierz Dzielski, o narciarstwie Jadwiga Guzik czy o łyżwiarstwie Lidia Olcoń, której nie brak energii, co udowodniła na scenie Staskowi Karpielowi Bułecce, liderowi Future Folk. Tłumacząc nazwę zespołu jako Przyszły Lud można doszukać się wróżby, którą brawurowo opieczętowali na deskach estrady hokeiści „Szarotek”. Tak trzymać chłopaki, będzie lepiej!

Podsumowując jubileuszowy weekend: źle nie było, ale mogło być inaczej. Ranga imprezy nieco przytłoczyła organizatorów; młoda ekipa zawiadująca pracą klubu nie udźwignęła jej ciężaru gatunkowego. Budzi to obawy na przyszłość, gdyż aby podnieść poziom sportowy najważniejszej dla Podhala dyscypliny, trzeba wznieść się na wyżyny zarządzania nie tylko na lodzie, bo bez tego możemy na nim zostać.

Sezon hokejowy zakończymy w PLH najpewniej 13 stycznia, pozostaną w grze tylko młode „Szarotki”. Dobrze byłoby już wtedy, wraz z kolędowaniem, rozpocząć prace nad programem naprawczym, a organ założycielski jak najszybciej winien zwołać walne zgromadzenie członków klubu, których listę można już przygotowywać, wraz z zaproszeniami na stulecie KS „Podhale”.

Na buliku musimy stanąć wszyscy, którym dobro tego klubu leży na sercu. Reasumpcji nie będzie…

Jacek Sowa, zdj. Maciej Gębacz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kibic 7109:47, 30 listopada 2022
Spokojnie na razie są defilady i deklaracje. Jak kibice będą głosować i popierać z całego serduszka posłankę, burmistrza i resztę gangu to będą i pieniążki.
Boję się pomyśleć co będzie jak wybory przerżną ludzie ze zdjęć.
To wtedy ani pół zł nam nie dadzą.
Pozostało poprzeć prezesa Zarębę w wyborach na burmistrza.
ol16:03, 29 listopada 2022
Czy ci politycy przysłużyli się cokolwiek dla klubu,że tam są? Ta pani tak się zna na klubie jak ta co miała III ligę hokeja. Klub jest biedny a pomocy rządowej zero,tylko aby się pokazać.Idą wybory więc czas pomyśleć po 18 latach o zmianie.
Ola21:25, 28 listopada 2022
Pseudo gala i sama jej organizacja to jedna wielka porażka.
Ola21:24, 28 listopada 2022
do Tomasz
Kończ Waść wstydu oszczędź. Zdzisiu i Natalka doborowa parka.
Działacz14:27, 28 listopada 2022
Jaja sobie robicie z nas kibicow?Na sali mniej osob niz u mnie w mieszkaniu na meczu Polska-Arabia...wstyd!!!Dlaczego nie wpuszczono chetnych na uroczystosc?!osoby na scenie w koszulkach klubowych co tam robią ???
kibic12:19, 28 listopada 2022
do tomasza
wazelina uprawiana przez ciebie jest widzialna w klubie gołym okiem ale sądzę że reklamowanie się na muralu jest niesmaczne co ty masz wspólnego z historycznym strojem Podhala , po drugie zaczynasz upolityczniać z prezesm klub a to odpycha ludzi którzy mogli by wiele pomóć co będzie jak zmieni się władza trochę perspektywistycznego widzenia by się sprzydało ale karierowiczostwo spłyca perspektywe
Arek09:06, 28 listopada 2022
Cosik będzie bo Michalskiej też odwaliło i na burmistrza startowała. Do niej nie miałem przekonania ale na Zdziska zagłosuje, przynajmniej swój chłop i o lodowisku nie zapomni.
Piotr08:53, 28 listopada 2022
/.../ hokej z Nowym Targu jest tylko dla zamożnych rodziców którzy podporzadkują sie zarzadowi dużo dzieci kończy wczesniej kariery przez tego mściwego człowieka .
prosiaczek08:43, 28 listopada 2022
Przy korytku cieplej
Agent08:19, 28 listopada 2022
Dajcie już spokój z tymi komentarzami, czyta to cała polska.
Hokeiści bawili się i bawić będą zawsze za cudzy piniądz taka ich rola.
To że tu bedzięcie się pompować nic nie da.
Kolega Tomasza22:04, 27 listopada 2022
Rozmawiałem z Tomaszem o tym pseudo Tomasz i on już dawno komentarzy nie czyta.
Piter20:45, 27 listopada 2022
Jaja to mało powiedziane. Jeszcze nam z czyta perfidia zaprosili do namiotu przed halą a sami się goszczą w ciepelku za nasze pieniądze
Jaca20:35, 27 listopada 2022
Bo to była imprezka dla pseudo elity. Idą wybory, są posłanki, burmistrz, dr i cała świta żadnych poparcia naiwnych kibiców szarotek. Pamiętajmy że za parę lat jak już nikogo z aktualnych rządzących tam nie będzie zdobędziemy 20 raz mistrza Polski. Klapki na oczach mieliśmy. Jesteśmy zwykłym procentowym w wyborach. Robią z nas pośmiewisko.
Piotr20:08, 27 listopada 2022
Tobie chyba Tomku coś się przestawiło nad czołem myślisz że Pani Paluch będzie wiecznie rządzenie miastem nie można porównać do biznesmena który działa na granicy prawa. Tobie też koniunktura na monitoring odebrała zdrowy rozum i samokrytykę ale życie weryfikuje gorące głowy .Będę robił wszystko by uchronić Nowy Targ od was wszelkimi możliwymi sposobami .
GRZMOT W NOCNIKU19:31, 27 listopada 2022
Jaja sobie robicie z nas kibicow?Na sali mniej osob niz u mnie w mieszkaniu na meczu Polska-Arabia...wstyd!!!Dlaczego nie wpuszczono chetnych na uroczystosc?!
wstyd !!!18:59, 27 listopada 2022
PUSTA SALA JAKIE TO SMUTNE ! gdy Burmistrz zgodzi się na spalarnie śmieci w mieście zrobi impreze i zaprosi więcej ludzi. Nowy Targ miasto sów ( sowa-symbol śmierci bo tu wszystko co wartościowe umiera....)
Stanisław17:30, 27 listopada 2022
Do tych co twierdzą że jak wybudujemy nowe lodowisko to będą efekty, pieniądze i sława to jesteście w bardzo dużym błędzie. Kto chce tego lodowiska, rodzice dzieci, burmistrz, kto jeszcze. Porozmawiajcie z trenerami, hokeistami i resztą ludzi związanych z tym sportem.
Nowa hala nic nie zmieni. Watycha kiedyś rzucił chwyt wyborczy, a teraz mu się to ciągnie jak smród po gaciach. Jak amator życzył sobie nowej szatni no i ją zrobili. Chciałbym mieć ja tylko dla naszej ekipy żeby nas nie wyrzucali po treningu, ale cóż. Najważniejsze jest to jak wchodzisz na lód i co tam zostawiasz. Jak zostawiasz serce to jest to warte kontynuowania tej zabawy. Mamy super lód, nowe bandy i co najważsze zdrowie.
Tomasz17:12, 27 listopada 2022
Piotr wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy i o niczym nie świadczy.
Jak masz wątpliwości zapytaj Tomka Żarneckiego.
Widzisz w jakim towarzystwie sie obracamy i jakie mamy poparcie. Załatwiamy pieniedze dla hokeja a za rok o tej porze bedziemy załatwiać środki dla całego miasta, a po 5 latach zobaczysz jak wiele udało nam się zrobić dla wszystkich mieszkańców, również ciebie.
ps. Byłem zaproszony
wesoły Darek17:01, 27 listopada 2022
Świetny artykuł, dawno się tak nie śmiałem. Dalej osiemnastka sejmowa a co na temat tego senatora z Jaworek. Sala była pusta, być może prezes z Żoliborza miał być a to byliby "wybrańcy 1 sortu".
Gratulacje dla Pana Jacentego, brawo.
Piotr16:36, 27 listopada 2022
do Tomasza po pierwsze to ty sam się zaprosiłeś a po drugie jeżeli uważasz że człowiek po podstawówce może rządzić miastem nawet tak małym jak Nowy Targ to może przestań montować kamery i zajmij się fitnesem człowieku za sprzet hokejowy niepopłacone za obiady za transport a wy się bawicie wiem że mój komentarz nic nie zmieni ale w tym szaleństwie za daleko brniecie liczę że mieszkańcy nie dadzą sie nabrać i nie zagłosują na niego .
Wektor16:32, 27 listopada 2022
Trzeba sobie zadać fundamentalne pytanie, kto CHCE hokeja i kogo na niego STAĆ w Nowym Targu. Miasta nie stać,
prywatni przedsiębiorcy nie są zainteresowani, Wojas chciał kupić za przysłowiową "złotówkę" halę lodowiskową,
ale mu odmówiono i w konsekwencji obrażony podziękował klubowi za współpracę. Oczywiście wcześniej wylansował
swoją firmę, markę, na terenie całego kraju. Jak to się zbilansowało finansowo, najlepiej wie sam zainteresowany.

Reklama dźwignią handlu, wszyscy o tym wiedzą, a niektórzy wiedzą, ile to kosztuje. Reklama w klubach pierwszoligowy
jest droga, reklama we własnym klubie jest tańsza (mniejsza), każdemu zainteresowanemu RÓŻNICĄ, proponowałbym
to sprawdzić. Hokej to droga dyscyplina sportu, nakłady na nią są duże, w ogólnym rozrachunku bilans jest korzystny
dla właściciela, zwłaszcza gdy klub odnosi sukcesy, a za czasów Wojasa klub niewątpliwie odnosił sukcesy. Rozbiło
się o halę lodowiskową. Na sporcie chce się zarabiać, mając chale na własność, można czerpać z tego korzyści,
w przeciwnym razie, można tylko WYKORZYSTAĆ klub do własnych interesów i tak właśnie się stało.
Nie będzie hokeja w NT, jeżeli właściciel klubu nie będzie posiadał na własność hali lodowej i zasobnego konta,
czy coś tu jest niezrozumiałe :).

Warto wiedzieć.

28.05.2009 NOWY TARG. Wiesław Wojas poinformował dziś dziennikarzy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej,
że firma Wojas Spółka Akcyjna nie będzie sponsorowała klubu Wojas Podhale Nowy Targ od nowego sezonu. Wojas
wyjaśnił, że on sam w dalszym ciągu jest właścicielem klubu Wojas Podhale Nowy Targ ? jako osoba prywatna wciąż
jest większościowym udziałowcem Sportowej Spółki Akcyjnej Wojas Podhale.

Dzień wcześniej prezes klub Andrzej Podgórski, podczas walnego zebrania Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego
powiedział, tłumacząc decyzją Wiesława Wojasa, że "utrzymanie hokeja przerosło możliwości miasta" i "BEZ ZMIANY
ADMINISTRATORA MIEJSKIEJ HALI LODOWEJ funkcjonowanie obiektu nadal będzie wywoływać kontrowersje".

Także portal e-hokej cytuje prezesa Podgórskiego; "Jest oficjalny komunikat firmy, że zmienia strategię działania
i nie będzie sponsorować hokeja. Rozpoznajemy obecnie sytuację, czy możliwy jest ?świat? po Wojasie i do jakiego
stopnia." Zdaniem prezesa nowotarskiego klubu takiej decyzji można było się spodziewać, choćby z powodu
"niezadowalającej współpracy ze strony miasta?.
---------------------------------------------

Wybiegając w przyszłość, najważniejsze dla mnie, jest to, kogo wybierzemy w następnych wyborach samorządowych.
NA PEWNO nie kandydata z KWW Ruch Obywatelski Nasze Miasto. "NASZE" MIASTO, już niedługo WASZE :). Ta koalicja,
która rządzi miastem, nie ma prawa zaistnieć ponownie, w przeciwnym razie.... czeka nas więcej "niemiłych" dni,
a nam mieszkańcom, będzie coraz trudniej zrozumieć, dlaczego się tak dzieje. Miastem powinna rządzić silna władza,
z mandatem dużej większości (bez koalicji), która przeprowadzi reformy strukturalne i uczyni z naszego miasta
strefę rozwoju gospodarczego, i inwestycji na miarę programu nowego ładu. Tylko silna władza z burmistrzem godnym
swojego stanowiska, może przeprowadzić Nowy Targ na wyższy poziom cywilizacyjny, nie budząc takich kontrowersji,
jakie mamy obecnie.

Tak w ogóle, Watycha musi odejść. I to jest poważne :(. Tracimy wartość, jaką jest hokej w Nowym Targu.
anders16:18, 27 listopada 2022
@spostrzegawczy
W piątek w pierwszej kolejności wspomniano o sekcji narciarskiej, motorowej czy piłkarskiej.

Dwa - aby nowotarski sport na lodzie jak łyżwiarstwo czy hokej trzeba nowoczesnej hali. Bez godnego zaplecza nic się nie zdziała. To tak jakby chcieć jeździć sportowym autem a drogi mieć dziurawe. Będzie obiekt, będą efekty bo są lepsze warunki na trenujących dzieciaków, zawodników i kibiców. Sport ma być teraz też show, a jakie show można zrobić w blaszaku przy Parkowej
rodzic16:15, 27 listopada 2022
"Należy mieć nadzieję, że pomocy tej nie odmówi gospodarz miasta, któremu odradzałbym upieranie się przy forsowaniu budowy nowej hali przed stuleciem klubu."

Tak, jasne. Najpierw musi być infrastruktura. A żeby dzieciaki chętnie trenowały muszą mieć do tego godne warunki a nie trenowane i granie w hali, której początki to lata 50/60.
Strzelec16:07, 27 listopada 2022
Pustki, tu powinno być 4 razy więc ludzi na sali a nie koleżanki żony i wujkowie
Tomasz14:59, 27 listopada 2022
Dziękuję za zaproszenie, godna uroczystość.
Zdzisek masz moje pełne poparcie w kandydywaniu na burmistrza w najbliższych wyborach. Natalia również. Tworzycie super zgrany zespół. Kto nie widzi waszego zaangarzowania w klub pisze głupoty. Głowy do góry i dalej działamy!
Jacek14:52, 27 listopada 2022
Chłopcy na koncercie się tak bawili że chyba zapomnieli jakie miejsce mają w tabeli. Słabo to wygląda...
Staszek14:38, 27 listopada 2022
Podziekować bym chciał lecz nie ma komu, coś się odbyło ale nie mogł bym napisać co nie używając wulgaryzmów i nie obrażając organizatorów.
Merytorycznie napiszę, miło było się spotkać bo coraz nas mniej.
Dziękuję WinterClassic za mural, szkoda że nie udało się przekonać Łapsy do lokalizacji wewnątrz hali.
Życzę nam żebyśmy mieli okazję spotkać się w takim samym skłądzie na 100 leciu klubu, zorganizowanym przez kogoś kompetentnego.
Krzysztof14:26, 27 listopada 2022
Tadeusz Fuchs
No jeszcze im lodowisko nowe wybudujmy i dajmy każdemu po 20 tyś miesięcznie na lepszą zabawę a wszystko kosztem podatników.
Zastaw się, a postaw się, w tym wypadku nie zadziała.
Lodowisko w tym momencie jest najmocniejszym filarem hokeja w NT i kto ma oleju w głowie to widzi co boli.
A prezes z Natalką niech się lepiej nie pojawiają u Lipka na meczach bo i ch odpiednio rozliczymy za to jak nas potraktowano.
piernik z wiatrakiem13:45, 27 listopada 2022
Mało tych kibiców, a przemówienie Ałły Pugaczowej jak zwykle nudne i monotonne i jeszcze to błogosławieństwo "Ryszarda" z Żoliborza - żeby nie okazało się złą andrzejkową wróżbą ...
Przemo13:30, 27 listopada 2022
Organizacja poległa, wiem że biznesy i inne tematy są ważniejsze ale ludzie to 90 lecie klubu. Nie dziwię się że jesteśmy na ostatnim miejscu, a zarząd klubu powinno się wyciągnąć z piaskownicy bo pora iść już do domu.
Gery13:15, 27 listopada 2022
Widzę że Watycha lubi świętować przy pustej sali. Tak samo było na otwarciu MCK. Tyle szumu robią a w efekcie wpuszczają tylko kolegów i koleżanki.
spostrzegawczy13:10, 27 listopada 2022
Napiszę tylko jedno. Klub Podhale to nie tylko hokej i "hokejowi" wychowankowie. To Klub z osiągnięciami także w innych dyscyplinach. Nasuwa się pytanie? Czy na szumnym jubileuszu byli przedstawiciele innych dyscyplin? Czy to kolejny zgrzyt oprócz spóźnionych zaproszeń? A może to znowu "polityczna trampolina" dla nieudaczników?
Arek13:05, 27 listopada 2022
Nie dla psa kiełbasa, my kibice płaćmy a wy się bawcie...
Teraz już znam swoje miejsce w szeregu, nie mam złudzeń.
Szkoda, że dopiero teraz, po 19 latach na trybunie.
Stan13:00, 27 listopada 2022
Konto jest ta Sowa? Ciągle wszystkich krytykuje.
Kibic12:48, 27 listopada 2022
My kibice mamy wielki żal za tą organizacje. Dla nas przyszykowano stragan z piwem na parkingu a w MOK pusta widownia. Nie mogliśmy uczestniczyć w rozdaniu medali w piątek. O d... Rozbić takie obchody. Nie zapomnimy wam tego jak nas traktujecie.
Tomek12:43, 27 listopada 2022
Jacku bardzo delikatnie opisałeś przebieg uroczystości. Frekfencja publiczności w MOK to masakra. Widać jakie stanowisko pokazali zaproszeni goście.
Jakieś dwa miesiące temu Łapsa mówił ze rachunki za prąd na MHL poszły ponad 200% i miesięcznie będzie już ponad 100 tyś. Nie trudno policzyć ze w skali roku wyjdzie grubo ponad pół miliona.
Czyli stawiają pod ścianą miasto żeby zwiększyć budżet mosir a potem dać klubowi czek i wszyscy mamy się cieszyć.
Jak prezes chciał mieć gest to MHL mogło by płacić symboliczną 1 za energię a miasto wsparło by klub kwotą 2 milionów.
Jacek12:21, 27 listopada 2022
Manifest polityczny.
Jacku Sowa i cale P24, nic nie stoi na przeszkodzie żebyście z godnością uczcili dokonania wielkich zasłużonych hokeistów w jakiejś wielkiej sali bankietowej, uraczyli ich wspaniałymi daniami a konferansjerem zrobili naczelnego psychiatrę M. Jachymiaka.
Wszyscy będą zadowoleni
STAŚ12:18, 27 listopada 2022
Takie sobie.
Ważne, że ludzie się spotykają!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas