Tragiczny upadek polskiego turysty pod szczytem Wysokiej. To niejedyne smutne wieści ze słowackich Tatr - podhale24.pl
Sobota, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Czarny Dunajec
Clouds
-7°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
122 %
Nowy Targ
232 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 61 | 122 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
01.10.2023, 14:58 | czytano: 5441

Tragiczny upadek polskiego turysty pod szczytem Wysokiej. To niejedyne smutne wieści ze słowackich Tatr

Przypadkowy świadek zgłosił ratownikom HSZ upadek turysty podczas zejścia z Wysokiej w słowackich Tatrach. Po upadku z wysokości około 50 metrów ofiara leżała bez ruchu.

zdj. hzs.sk
zdj. hzs.sk
"Niestety, 38-letni polski turysta doznał tak poważnych obrażeń, że lekarz mógł jedynie stwierdzić śmierć. W międzyczasie o pomoc za pośrednictwem polskich ratowników TOPR poprosił także jego kolega, z którym był na wędrówce. Po tragicznym wypadku jego przyjaciel nie był już w stanie samodzielnie zejść ze szczytu. Załoga ratowniczego śmigłowca ewakuowała mężczyznę do Popradzkiego Plesa" - relacjonują ratownicy Horskiej Zahrannej Służby.

Do tragedii doszło w piątek (29 września).

Tymczasem zawieszono poszukiwania Polaka, który zaginął ponad tydzień temu słowackich Tatrach. 50-latka szukano w rejonie Lodowego Szczytu od poprzedniej soboty. Polak skontaktował się ze swoimi bliskimi 23 września informując, że zabłądził schodząc przy złej pogodzie z Lodowego Szczytu i złamał nogę.

Przez cały tydzień słowaccy i polscy ratownicy górscy prowadzili poszukiwania. Wykorzystano także psy, drony i śmigłowce.

Zawieszenie poszukiwań nie oznacza zakończenia akcji. Można będzie ją uznać za zamkniętą dopiero po odnalezieniu mężczyzny.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas