"Podanie terapii genowej nie jest możliwe". Niepokojące informacje w sprawie leczenia Kamilki - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Jabłonka
Snow
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
05.01.2024, 14:59 | czytano: 13817

"Podanie terapii genowej nie jest możliwe". Niepokojące informacje w sprawie leczenia Kamilki

"Chcemy Was bardzo prosić o wsparcie - tym razem modlitewne - dla Naszej Córeczki... Na chwilę obecną podanie terapii genowej nie jest możliwe". Taki niepokojący wpis opublikowali w Internecie Zuzanna i Dawid, rodzice Kamilki - dziewczynki chorej na SMA.

Kamilka Gil/ zdj. Podhale24
Kamilka Gil/ zdj. Podhale24
O trzylatce było bardzo głośno. Wiele osób, stowarzyszeń i firm włączyło się w szeroko zakrojona akcję zbierania pieniędzy na jej leczenie. Zebrano nieprawdopodobną kwotę - 10 mln zł, które potrzebne były na rozpoczęcie terapii genowej, ratującej dziecku życie.

Tymczasem dziś rodzice opublikowali taki wpis:

To nie tak miało być. Pisząc ten post nasze serce kolejny raz zalewają ból i łzy...

Kiedy przepełniała nas euforia, po uzbieraniu tej ogromnej kwoty, nikt z nas nie dopuszczał do siebie myśli, że coś może pójść nie tak. Myśleliśmy, że wszystko co złe już za nami, a kolejny rok rozpoczniemy od czystej karty. Życie lubi jednak być nieprzewidywalne...

Jesteśmy dzisiaj w miejscu, w którym już nie chcieliśmy być. Nie mogę patrzeć na łzy mojego dziecka i ten ogromny ból serca. Jesteśmy w Krakowie i czekamy na kolejne podanie spinrazy...

Ile jeszcze razy?

Doceniamy Wasza troskę o Kamilkę, dlatego jesteśmy Wam winni opis stanu faktycznego sytuacji Kamilki.

Na chwilę obecną podanie terapii genowej nie jest możliwe. Uniemożliwia nam to wysoki wynik przeciwciał przeciwko wirusowi AAV9. Tłumacząc to w bardzo prosty sposób: Organizm Kamilki posiada wysoką odporność na ten składnik terapii genowej (wirus) ... Dodajmy, że podczas kilkukrotnych badań wynik wskazywał różne wartości. Jego wysoki poziom to czynnik, który na ten moment wyklucza Kamilkę z podania terapii genowej.

Nie możemy w sposób jednoznaczny wskazać przyczyny tej sytuacji ani też dać zapewnienia, że terapia zostanie podana. W tym momencie wszystko w rękach Opatrzności. Kolejne gramy uciekają bardzo szybko... Czas jest dla nas nieubłagany.

Chcemy Was bardzo prosić o wsparcie - tym razem modlitewne - dla Naszej Córeczki. Bądźcie z Nami, jeśli sytuacja ulegnie zmianie - na pewno Was poinformujemy.

Obiecujemy Wam, z pełną mocą, że zrobimy wszystko co tylko możliwe, żeby dać Kamilce szansę na normalne życie.

Zuzanna i Dawid, rodzice Kamilki"

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Józef20:40, 9 stycznia 2024
Boże nie opuść tej rodziny ,uratuj tą dziewczynkę. Wierzę bardzo w Ciebie.
Exc22:14, 5 stycznia 2024
"Bo u Boga żadna rzecz nie jest niemożliwa"

JEZU UFAM TOBIE
koleżanka21:55, 5 stycznia 2024
Żeby wesprzeć radykalnego Benka napiszę tyko - nie jesteś sam. Nigdy nie komentuję, bo nie ma wspólnej płaszczyzny, więc szkoda czasu.
mb20:28, 5 stycznia 2024
Radykalny Benku, bardzo, bardzo mi Cię żal, dlatego dzisiaj pomodlę się i za Ciebie, i za Kamilkę.
zpodhalanskiej19:33, 5 stycznia 2024
Nie dosc ze tyle zbierali to jeszcze lipa z tego wszystkiego moze warto jakies ziola podac i witamina d3 koniecznie sloneczna ktorej nie ma bo zima , szkoda ze na swiecie jest wiecej nieszczescia jak radosci
jam to18:56, 5 stycznia 2024
Radykalny Benku, jeszcze się na własnej skórze przekonasz, że Bóg istnieje. Choćby na minutę przwd śmiercią, w którą zapewne wierzysz, ale się przekonasz.
radykalny Benek16:51, 5 stycznia 2024
Bardzo przykro to czytać. Natomiast ostatnie, do czego bym się odwoływał, to nadzwyczajne byty astralne. Liczmy raczej na to, że lekarze coś wymyślą.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas