Przejechał po dwóch psach, trzeciego potrącił i uciekł. Szokujące zachowanie kierowcy ciężarówki (video) - podhale24.pl
Środa, 21 lutego
Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 15.912 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 12.6 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
12.02.2024, 14:07 | czytano: 13377

Przejechał po dwóch psach, trzeciego potrącił i uciekł. Szokujące zachowanie kierowcy ciężarówki (video)

Na zakopiańskiej Oberconiówce kierowca ciężarówki przejechał po dwóch psach, a trzeciego potrącił. Oburzeni zachowaniem kierowcy świadkowie zdarzenia sprawę kierują na policję i wysyłają film ze zdarzenia.

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
W poniedziałek 12 lutego w Zakopanem na Oberconiówce kierowca ciężarówki przejechał po psach przechodzących przez drogę. Dwa psy zostały rozjechane, a trzeci potrącony. Pod kołami straciły życie owczarek podhalański i kundelek.

Na filmie przesłanym do naszej redakcji widać jak psy nie wbiegają wprost pod pojazd, a spokojnie przechodzą. Kierowca zwalnia, ale nie próbuje ominąć zwierząt - przejeżdża po nich. Kierowca czteroosiowej wywrotki nie zatrzymał się i odjechał. Zatrzymali się inni kierowcy, którzy widzieli całe zdarzenie. Świadkowie są oburzeni zachowaniem osoby prowadzącej pojazd ciężarowy, który nie tylko nie próbował ominąć zwierząt mimo wolnego miejsca na przeciwległym pasie, ale też nie zatrzymał się.Świadkowie zapowiadają, że nie zostawią tak sprawy i z nagraniem udają się na Komendę Powiatową Policji w Zakopanem.

ms/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
B17:38, 15 lutego 2024
Też jestem kierowcą ciężarówki i uważam, że tak na drodze zachowuje się tylko jakiś psychol
B17:34, 15 lutego 2024
Zgadzam się z komentarzem @Do Adminn. Kierowca zwolnił dopiero gdy wjechał na psy
Rych11:51, 15 lutego 2024
do
@Do Adminn
Podsumuję merytoryczność Twego wpisu...
-"Chłopie..." - nie znasz płci piszącego.
-"...przecież widać ze wjechał w nie z premedytacją..." - nie wiesz tego czy z premedytacją, czy bez. To tylko Twe przypuszczenie.
-"...nawet nie zwolnił..." - widać na nagraniu, że ciężarówka zwalnia.
-"...a widział z daleka że wchodzą na jezdnie" - nie wiesz tego, to Twoje przypuszczenie.
-"...To nie było wtargniecie tylko weszły powoli..." - jeżeli używasz terminologii przepisów ruchu drogowego przeznaczonej dla ludzi to odpowiem - weszły w miejscu niedozwolonym.
-"Pseudo kierowca" - to twoje subiektywne odczucie.
-"...miał czas żeby zwolnić..." - nie wiesz tego, to twoje subiektywne odczucie.
-"...on to zrobił specjalnie chciał je przejechać bo to zwyrodnialec..." - tu już grubo pojechałeś/aś (raczej płeć żeńska) - nie wiesz tego, nie masz na to dowodu. Student pierwszego roku studiów prawa wygrałby temu kierowcy proces o zniesławienie.
-"...jak by na drogę wszedł jakiś człowiek to mógł by go też przejechać" - jakby i mógłby piszemy razem. Natomiast znaczenie tej części Twej treści można również rozpatrywać w kategoriach : fantasy/wróżenia z fusów/przypuszczeń.
-"...go też przejechać nie zwolnic i odjechać bo nie było przejścia dla pieszych" - nie nie mógłby tak zrobić i to jest przewinienie kierowcy. Jeżeli wiedział, że wjechał w psiaki to powinien się zatrzymać i dzwoniąc na 112 powiadomić o tym służby. A jeżeli przyjazd służb(sam nie wiem jakich i czy w ogóle by nastąpił) nie przekroczy kilku godzin to powinien czekać na miejscu. Bo reanimować psów nie musi, zabierać ich do auta nie musi (może taki pies go ugryźć, a nie można wykluczyć, że zwierzę jest chore np. na wściekliznę).
Maciejos14:41, 14 lutego 2024
Większość tu komentujących to bezduszne buraki, szkoda piesków
zpodhalanskiej11:04, 14 lutego 2024
Co mowi rozjechany pies???? auuuuuuauuuuuauuuu
A co by mowila osoba ktorej by te psy pogryzly dziecko???
Do Adminn07:23, 14 lutego 2024
Chłopie przecież widać ze wjechał w nie z premedytacją nawet nie zwolnił a widział z daleka że wchodzą na jezdnie. To nie było wtargniecie tylko weszły powoli a ten Pseudo kierowca miał czas żeby zwolnić a on to zrobił specjalnie chciał je przejechać bo to zwyrodnialec. Czyli według Ciebie jak by na drogę wszedł jakiś człowiek to mógł by go też przejechać nie zwolnic i odjechać bo nie było przejścia dla pieszych. Według twojego rozumowania na to wychodzi.
Adminn15:31, 13 lutego 2024
Do szofer - Chłopie weź sie lecz
rzucający ogórkami15:30, 13 lutego 2024
rzucający jajami ma racje. Polać mu!
anton15:28, 13 lutego 2024
A właściciel psów to co ? To jego wina
psiur15:28, 13 lutego 2024
Powinni ukarać kierowcę i właściciela czworonogów. Jednakowa kara dla obu
Obiektywny14:21, 13 lutego 2024
Psy nie powinny się znaleźć na drodze to fakt, ale to nie daje prawa do ich rozjechania.
Kierowca pojazdu niezależnie, czy jest to motocykl, samochód osobowy, ciężarówka, autobus, traktor itd. jest zobowiązany do obserwowania drogi i jej otoczenia oraz dostosowania prędkości do panujących warunków umożliwiających wyhamowanie pojazdu w razie zagrożenia. Tu nie było przeszkód w widoczności w postaci płotów, drzew, krzewów.. Psy spokojnie przechodziły przez drogę, nie wbiegły nagne, nie zmieniły nagle kierunku. Było wystarczająco dużo czasu na wyhamowanie. Jeżeli nie, to znaczy, że kierowca jechał ze zbyt dużą prędkością, że nie obserwował drogi i jej otoczenia. Przysypał? Myślał o niebieskich migdałach? Gapił się w telefon?
Na nagraniu widać, że lekko zwalnia dopiero jak psy są już przed pojazdem. Nie próbował wcześniej hamować. Dlaczego? W poślizg na suchej drodze przy +10 st.C. tak łatwo nie wpadnie, więc słaba wymówka. Za ciężarówką też nikt nie jechał (powinien to wiedzieć, jakby obserwował otoczenie pojazdu - chyba, że nie ma lub nie używa lusterek) więc najechania by nie było. Czemu nie zjechał na przeciwległy pas? Jakoś auto jadące z naprzeciwka potrafiło się zatrzymać widząc co zrobił kierowca ciężarówki, więc miejsce było.
Niestety doszło do rozjechania psów. Dlaczego kierowca odjechał? Bo spieszył się do pracy? A może jakby wezwał policję, to by coś wyszło przy badaniu?
Obowiązkiem kierowcy było po potrąceniu zwierząt zatrzymać się, zabezpieczyć miejsce, żeby inni kierowcy nie wpadki leżące psy na jezdni. Zadzwonić na 112 i poinformować o kolizji ze zwierzęciem.
Niestety po zachowaniu kierowcy ciężarówki można wnioskować, że celowo przejechał i pojechał dalej. Tyle w temacie.
Mam nadzieję, że go znajdą i przykładnie ukażą!
Kaukaz13:34, 13 lutego 2024
@szofer(...)
Dobrze, że ty tylko możesz komentarz w sieci zamieścić. Strach pomyśleć co by się działo, gdyby w Sądach, w Prokuraturze czy Policji siedzieli i decydowali o podobnych poglądach. 1/2 społeczeństwa by pewnie za kratami już była. A druga połowa by na ich utrzymanie robiła.
Tk13:05, 13 lutego 2024
Napewno nie wina kierowcy i nie tyle psów co właściciela ...Pies powinien być na smyczy a nie luzem może dobrze ze Je rozjechał bi gdyby szły dzieci i Je pogryzły to co w tedy państwo by pisali?
zass10:17, 13 lutego 2024
Taki artykuł twierdzący o winie kierowcy, tylko broni właścicieli psów którzy faktycznie złamali prawo.
Szofer ( TEMAT DLA TVN UWAGA)09:15, 13 lutego 2024
Najlepiej nagłośnić sprawę wysłać materiał do TVN UWAGA upublicznić wizerunek kierowcy żeby każdy wiedział kim jest i co zrobił i pokazać rodzinie z kim mieszkają pod jednym dachem. Trzeba być psychopatą żeby zrobić coś takiego i nie mieć wyrzutów sumienia. Nikt o zdrowym zmyśle by czegoś takiego nie zrobił tylko psychol i zwyrodnialec. powinni go wysłać na psychotesty. Zawiadomić pracodawcę co zrobił żeby wiedział że ma psychola w pracy. Powinni odebrać mu uprawnienia na przewóz rzeczy i zabrać prawko zawodowe bo gość ma problemy z głowa i jest zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.
Mam nadzieje że spotka go kara za to co zrobił.
Takie życie23:57, 12 lutego 2024
Prawidłowe zachowanie kierowcy nie stworzył niepotrzebnego zagrożenia dla siebie i auta z naprzeciwka , Smycz , łańcuch albo kojec jak samopas to parę szkodników mniej nieraz już mnie ugryzł taki jadąc na rowerze
Krys21:42, 12 lutego 2024
Rozumiem na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu że ciężarówką nie wyhamuje tak szybko, ale ten (bodej ta bodej) kierowcyna jedzie w zabudowanym, no i miał sporo czasu na reakcje i hamowanie
wybory tuż tuż21:13, 12 lutego 2024
Żebyście się Polską tak interesowali jak tym tematem, to byłoby pięknie.
BrumBrum20:15, 12 lutego 2024
Ja z filmu coś więcej wywnioskowałem niż puste opinie.
1. Kierowca jedzie dosyć szybko, gdy zauważa że psy są na drodze hamuje - musiał hamować, bo nagle przy kamerze jedzie wolniej.
2. Odbicie na drugi pas wiązałoby się z czołówką z samochodem który podjeżdża pod koniec filmu. Wywrotka to nie jest osobówka, która bez problemu zrobi test łosia. SUV już z tym miałby problem. Poza tym w życiu nie ryzykowałbym omijania zwierząt widząc samochód naprzeciwko - albo bym ja w niego uderzył, albo bym stracił panowanie nad pojazdem. Hamuję i zaciskam zęby, nigdy nie kręcę kierownicą. Chyba że byłby to człowiek (tak miłośnicy zwierząt, zlinczujcie mnie). Za uszkodzenie pojazdów swojego i innych to ja bym musiał zapłacić - każdy właściciel by się wyrzekł że to nie jego psy. Bo personalnego OC prawie nikt nie ma.
3. Za niezatrzymanie się grozi mu kara. Tak samo dla właściciela psów.

Nie rozumiem tego przyzwolenia wypuszczania psów samopas. Autor artykułu też nie widzi "psy nie wbiegają wprost pod pojazd, a spokojnie przechodzą". Psów tam w ogóle nie powinno być, a jak już to na smyczy.
Czytający komentarze20:09, 12 lutego 2024
Ciekawi mnie ile tych empatycznych osób,by się zatrzymało. Zabrało te 3 psy do weterynarza i pokryło koszty ich leczenia. Bądź ile empatycznych osób pokryło by naprawę samochodu gdyby kierowca się ratował i rozbił samochód. Kierowca bohater ale za szkody niech płaci są.
Anka20:02, 12 lutego 2024
Po niektórych komentarzach widać, że świat dosłownie stanął na głowie! Paru nieodpowiedzialnych idiotów puszcza psy luzem, a jeszcze większa grupa "miłośników zwierząt" oczekuje nowych praw fizyki i niemal rzuca obelgami w kierowcę, który zachował się normalnie. Gdyby mi takie psy wybiegły, to nawet jadąc osobówką też bym gwałtownie nie hamowała a co najwyżej zwolniła, zwłaszcza zimą. Zatrzymać pewnie bym się zatrzymała, ale tylko po to, by zadzwonić na policję i ściągnąć kasę od właścicieli psów za ewentualne uszkodzenia auta. Pies to tylko pies...
PL19:45, 12 lutego 2024
Jestem kierowcą zawodowym od 1993 roku przejechałem jak kiedyś liczyłem prawie 2 miliony kilometrów. Pozwolę sobie wygłosić prywatną opinie o tym kierowcy. Jesteś pan dziadygą, a nie szoferem i tyle...
tut19:37, 12 lutego 2024
Przecież to widać że kierowca celowo nie hamował, no chyba że zagapił się w telefon. A gdyby to były dzieci? też by nie wyhamował?
Norbi19:26, 12 lutego 2024
Dwa lata temu taki jeden burak z Cyrhli chwalił się swoim kompanom przy piwie, jaki to z niego bohater..jak to on na drodze wcelował i wziął pod koła dwa psy.. Ewidentnie widać, że ten podobnie urządził sobie polowanie na drodze. Kierowca lekko przyhamował ale dopiero jak wjechał na psy. Kentucky Driver - komentarz w punkt,brawo! Mam tylko nadzieję, że policja nie chybi wyliczeniom
Sami mądrzy19:24, 12 lutego 2024
Ciekawe czy kierowca zdążył by wyhamować gdyby to dzieci wybiegły? Też by je przejechał? Wiecznie im się spieszy
Gutek19:19, 12 lutego 2024
Najbardziej sie wypowiadają eksperci co nawet nigdy taką ciężarówką nie jeździli i jak się takim hamuje, ale nie bo biedne pieski ważniejsze... kara dla właściciela psów jak najbardziej tu jest na miejscu
rzucający jajami18:56, 12 lutego 2024
Do P. Napisz mi proszę na jakiej podstawie zarzucasz mi że nie znam przepisów o ruchu drogowym? , na jakiej podstawie sądzisz że jadę metr za innymi uczestnikami ruchu drogowego?. Wskaż mi proszę jaki przepis ruchu drogowego złamał ów kierowca. Bo fakt że po tym pechowym zdarzeniu nie zatrzymał się to zupełnie inna bajka. Powtórzę też pytanie ; co tam robiły psy bez nadzoru?. I jeszcze jedno; ja w podobnej sytuacji gdybym miał wybierać ryzyko wjechania na chodnik czy zjechania na pas dla jadących z przeciwka i narażenia innych ludzi na jakiekolwiek ryzyko to mogę dać Ci na piśmie że wybrałbym to mniejsze zło czyli jadę po psach. I dodam że nie po trzech tylko nawet jakby ich było trzydzieści. Życie jest niestety brutalne i w takim przypadku życie ludzi byłoby ważniejsze. Sorry.
Baba18:34, 12 lutego 2024
Tacy wszyscy mądrzy, wymagacie od zwierzęcia, żeby reagował i może myślał za kogoś. Sami zobaczycie kto dostanie mandat. Na szczęście takie zachowanie jest już w Polsce karalne, poczytajcie o przepisach ile za takie coś grozi, a później piszcie te durne wywody. Życzę panu kierowcy tyle empatii w stosunku do niego ile on wykazał w tej sytuacji.
Wyrocznia18:29, 12 lutego 2024
Sytuacja taka na styku, może przy dobrym refleksie udałoby mu się wyhamować gdyby od razu po zobaczeniu psów zareagował.
Olo18:22, 12 lutego 2024
No zatrzymać się powinien, bo tak mówi przepis i tylko taka wina kierowcy. Psy nie powinny się znaleźć tym miejscu, to nie czasy gdy drogami jeździły furmanki.
Zajac18:10, 12 lutego 2024
Autor artykulu takze winien byc ukarany za klamliwa informacje :" mimo wolnego miejsca na przeciwległym pasie"
Optymista18:01, 12 lutego 2024
/.../
Jak komuś żal jest psa, to niech go trzyma na łańcuchu albo za ogrodzeniem.
Za chwilę będziecie biadolić nad zabijanymi nornicami bo to takie fajne małe futerkowe zwierzątka które potrafią ogrodnikowi zeżreć to co zasieje lub zasadzi
Kentucky Driver17:50, 12 lutego 2024
Sam jeżdżę czasami ciężarówką, ale - przy 50km/h samochód pokonuje 14 metrów na sekundę. Oglądając wideo mijają dobre 4 sekundy od momentu kiedy pies dotyka łapą jezdni, a tym jak znajduje się pod kołami. W czasie tych 4 sekund kierowca mógł pokonać 56 metrów. Droga hamowania dla 40 tonowej ciężarówki przy 50km/h to ok. 40 metrów (ciężarówka na pewno 40 ton nie ważyła). Zostaje 16 metrów bufora. Te psy mogły bez problemu przeżyć. Resztę zostawię ekspertom, bo myślę, że dojdą do podobnych ustaleń.
gazda17:50, 12 lutego 2024
Co te psy robiły na ulicy , dlaczego nie były uwiązane na posesji właściciela. Włściciel jest odpowiedzialny za wałęsające się psy, przecież mogły kogoś pogryżć, i co wtedy? to dopiero tragedia. Napewno wpadły pod koła dobrze sie nikomu nic nie stało. Populacja psów jest stanowczo za wysoka, żadne schroniska na koszt podatnika nie powinno być lecz te bezpanskie do uśpienia i to natychmiastowego aby nie generować kosztów.
zas17:49, 12 lutego 2024
Gdyby ten materiał wysłał kierowca uszkodzonego samochodu, w poszukiwaniu właścicieli czworonogów, pewnie żaden by sie nie znalazł.
wincyj kamer17:40, 12 lutego 2024
Standardowe zachowanie psów puszczonych samopas.Wlasciciela w pasiaki na kilka lat za stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym. /.../
zpodhalanskiej17:29, 12 lutego 2024
Psy puszczone samopas stworzyły zagrożenie dla ruchu drogowego , tyle w temacie wlascicieli pociagnac do odpowiedzialnosci
klin17:14, 12 lutego 2024
Co się tak rzucacie na właścicieli psów? Słusznie, nie powinni ich puszczać. To jedna sprawa, ale zachowanie kierowcy to zwykłe świństwo. Zabił i pojechał dalej.
Hmm17:10, 12 lutego 2024
Fakt:Kierowca nie próbował zwolnić ! pomijając kwestie prawne gdzie podział się zdrowy rozsądek i empatia do żywego zwierzęcia.
:(17:04, 12 lutego 2024
Moze /.../ wolal sie nie mieszac, bo i tak by byla na niego nagonka, jakby sie zatrzymal i wysiadl, a tak oddalil sie i ogarnie troche.. Mam nadzieje, ze spotka go kara, ktora innych powstrzyma przed takimi zachowaniami. Tez w ten sposob stracilam kota przed swoja furtka doslownie..
lb16:58, 12 lutego 2024
ulica to nie zabawa w miłość do zwierząt. owczarek podhalański luzem tak sobie? jak ktoś chce pociągać kierowcę do odpowiedzialności, to za stwarzanie niebezpieczeństwa właściciela tego pieska też poproszę. przy czym na kierowcę paragrafów nie widzę specjalnie, ale już na właściciela - jak najbardziej.
Kj 198316:52, 12 lutego 2024
Jak przechodzę przez pasy to taką ciężarówką da rady zachomować na paru metrach, tak że wielcy obrońcy zwyrola który zabił dwa niczego niewinne zwierzaki wiecie co zróbcie w swoje puste łby. Chciałbym poznać tego mistrza kierownicy
Skinhead8816:31, 12 lutego 2024
@Skinheads 69
Ty zapewne masz Yorkshire terriera albo innego pudelka ( jak na prawdziwego sharp-owca przystało) a taki jeden z drugim to by połknął ciężarówkę razem z kierowcą.
ta ruda16:30, 12 lutego 2024
niepodważalna wina właścicieli psów
Myślący16:17, 12 lutego 2024
A co miał niby zrobić kierowca? Ominąć psy i staranować osobówkę? Ludziom się wydaje że jak się naciśnie na hamulec w ciężarówce to się od razu zatrzyma...kierowca widział już że nie ma sensu hamować awaryjnie i ewentualny poślizg i zderzenie z samochodem.Zachowal zimną krew i wybrał mniejsze zło a winni są właściciele takich psów i służby które powinny odlatywać takie zwierzęta biegające po drodze.
prawilny16:16, 12 lutego 2024
aaa jeżeli chodzi o komórkę no to chyba dużo mówić nie muszę :)
czegoś tu nie rozumiem16:15, 12 lutego 2024
takich pseudo ""kierowców" należy eliminować z naszych dróg,stwarzają śmiertelne zagrożenie,po takim zdarzeniu zobowiązany jest do zatrzymania się i zgłoszenia tego faktu do odpowiednich służb a jakby to Wasze dzieci przebiegały przez drogę to też gloryfikowalibyście takie zachowanie???
gregor16:10, 12 lutego 2024
Można ukarać mandatem właścicieli psów za samopas ale kierowca powinien dostać najwyższy wymiar kary !!!!
prawilny16:07, 12 lutego 2024
partyzant. ty to jesteś geniusz wyjrzyj za okno i powiedz mi czy jest słońce. a poza tym to nie wina właściciela psów... no może troche ale to nie upoważnia kierowcy ciężarówki do przejechania po psach jak po jakiejś szmacie do podłogi, mógł chociaż zatrąbić chyba że gościu znalazł prawo jazdy w chipsach
Ciekawski16:02, 12 lutego 2024
Takich psów jest wiele po różnych miejscowościach. Nie wiem skąd poruszenie. I też sądzę że w ocenie niektórych najlepiej jakby wjechał do przydrożnego rowu lub ogródka.
I jeszcze zapłacił ze swoich pieniędzy za wszystkie szkody...Gdyby były uwiązane lub w kojcach sprawy by nie było.
PPNT15:41, 12 lutego 2024
Hmm nie wiem do kogo bardziej tu można mieć pretensje do kierowcy ,który nie był w stanie wyhamować i się nie zatrzymał czy do właścicieli których obowiązkiem jest pilnowanie pupili .Też mam psa ale raczej nie miał bym pretensji gdyby mój pies wbiegł komuś pod auto .Pisanie o omijaniu psów takim pojazdem jest zwykła głupotą bo gdyby stracił panowanie nad pojazdem i nie daj Bóg zahaczył jakiś pieszych to co w tedy ??Jedyne co można mu zarzucić to to że się nie zatrzymał !
Antybambinista15:31, 12 lutego 2024
Pewnie miał skręcić w prawo i wjechać w chatę temu oburzonemu kamerzyście, albo w lewo i zmasakrować osobówkę. Co tam jacyś ludzie... morderca bo niechcący przejechał pieski które wbiegły mu przed samochód.

Teraz wyprawcie im uroczysty pogrzeb z kwiatami i pełnymi nienawiści do kierowców przemówieniami, domagajcie się wprowadzenia bezwzględnego pierwszeństwa dla czworonogów, i zorganizujcie pikietę z kosami i pochodniami pod domem tego strasznego kierowcy.

A najlepiej to puknijcie się w łeb.
asd15:27, 12 lutego 2024
wina właściciela psów! ten kto jeździ na rowerze doskonale wie jak zajefajnie jest walczyć z 3 czy 4 psami które chcą cię złapać za nogę.. psy które tak biegają w grupie stanowią także zagrożenie dla małych dzieci.. mandat dla właściciela!
Antybambinista15:20, 12 lutego 2024
Czy wy już całkiem powariowaliściście?? Co miał zrobić kierowca ciężarówy, slalomy po ulicy? A jakby się zatrzymał, to miał tym psom sztuczne oddychanie robić, czy co??
Teraz pewnie "miłośnicy zwierzątek" będą domagać się rozjechania tego kierowcy jego ciężarówką prowadzoną przez psy...
P.15:17, 12 lutego 2024
Rzucający jajami.... A ty znasz się na przepisach? Naprawdę? Nie wydaje mi się. Pewnie jesteś z tych co ciężarówką jadą metr za innymi uczestnikami ruchu.
Żużel15:09, 12 lutego 2024
To jeszcze odszkodowanie za uszkodzenie ciężarówki.
G15:03, 12 lutego 2024
Mandat dla właścicieli psów za stworzenie sytuacji niebezpiecznej na drodze.
Helena15:03, 12 lutego 2024
To właściciele psów powinni za to odpowiadać, psy maja być pod opieka opiekuna to na smyczy!
kierowca14:56, 12 lutego 2024
a co mial na czolowke isc
rzucający jajami14:54, 12 lutego 2024
Nie chcę by wyszło na to że bronię kierowcy ale wydaje mi się że jednak hamował bo tak w mojej ocenie wygląda sytuacja na nagraniu. Być może co niektórzy oczekiwaliby by kilkanaście lub czasem kilkadziesiąt ton stanęło w miejscu. To tak nie działa drodzy posiadacze prawa jazdy kategorii B. Gdyby miał kogoś na ogonie i depnął w hample a ten ktoś wjechałby mu w d... mógłby usłyszeć zarzut nieuzasadnionego gwałtownego hamowania bo kundle poszłyby "w długą" a ty kierowco udowadniaj że były i to trzy. I na koniec sprawa trzech "bezpańskich" psów. Gdzie są ich właściciele? . Dlaczego biegają bez nadzoru?. Często zdarza się że takie watahy są agresywne. Ale to nic, poczekajmy do dnia kiedy kogoś zagryzą a takie sytuacje choć rzadko to jednak się zdarzają. /.../
partyzant14:51, 12 lutego 2024
Aha i teraz winnym będzie bogu ducha winny kierowca, bo cudze psy postanowiły pogryźć ciężarówkę? Szkoda mi Pana z ciężarówki, bo teraz będzie miał kłopoty, że nie upilnował cudzych psów. Nikt zapewnie nie wczuje się w role tego Pana, może go słońce oślepiło albo patrzył akurat na komórkę, z kimś rozmawiał?
Wii14:50, 12 lutego 2024
Takiego *** natychmiast zamknąć w więzieniu z najwyższym możliwym wyrokiem.
Posiadacz14:48, 12 lutego 2024
Tak? Szukacie kierowcy ciężarówki? A gdzie byli właściciele psów? Najlepiej puścić psy samopas i niech inni się martwią i przejmują Twoją własnością, tak? Gdzie my zmierzamy z tym roszczenniowym społeczeństwie. Jest jeszcze cos takiego jak selekcja naturalna i przez takie zdarzenia nie rośnie populacja dzikich psów.
Kot14:46, 12 lutego 2024
Właściciel psów do ukarania. Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. A kierowca ciężarówki mógł się zatrzymać, zadzwonić na 112 i zostać przy psinach. Poswiecilby tą godzinę i dziś chodził z czystym sumieniem.
dwayne14:35, 12 lutego 2024
Nie mógł nic innego zrobić. Zachował się prawidłowo. Próbował hamować, ale to jest ciężarówka, nie osobówka. Na przeciwległym pasie był samochód co widać na nagraniu. Szkoda piesków.
kierowca14:31, 12 lutego 2024
A dlaczego nikt nie był oburzony do tej pory, że pieski sobie spacerują, a żadne służby nie reagują?
Konan Destylator14:29, 12 lutego 2024
Do ciupy i zabrać prawko.
obiektywny14:26, 12 lutego 2024
widać, że hamował (ciężarówka się w miejscu nie zatrzyma), a z przeciwka jak widać na filmie jechało auto. Miał zjechać do rowu?? Oburzenie może być jedynie z powodu nie zatrzymania się i udzieleniu pomocy (choć sam nie wiem co bym zrobił, bo przecież nie będę reanimował psa...)
qwerty14:22, 12 lutego 2024
Mam nadzieję, ze własciciele psów również zostaną ukarani.
Droga to nie miejsce dla biegających psów.
Na szczęscie tym razem nie ucierpieli ludzie a gdyby tak osobówka z naprzeciw jadąca była bliżej a kierowca ciężarówki instynktownie próbował uniknąc rozjechania psów i wjechał na przeciwny pas na czołowe to co by było??
Cela nr 314:22, 12 lutego 2024
Nr rejestracji ktos poda?
Skinheads 6914:21, 12 lutego 2024
Masz prosty osobniku szczescie ze to nie moje pieski...co za burak!
Ceper z Cyrhli14:20, 12 lutego 2024
A co kierowca by zrobił po zatrzymaniu się ?? Przystąpiłby do resuscytacji dwóch psów ? No może powinien je usunąć z jezdni i pobiec za potrąconym, to ten ze złości by go pogryzł - i byłby czwarty poszkodowany !!
OLA14:16, 12 lutego 2024
A co te psy robią na drodze bez właścicieli pies ma być za ogrodzeniem a po za nim na smyczy . Kara to powinna być dla właścicieli psów że narażają kierowców na wypadek .
Maja14:15, 12 lutego 2024
/.../ szkoda piesków.Taki za kółkiem to niebezpieczny dla innych użytkowników dróg. Przebadać czy ma wszystko w porządku z glową.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas