+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
NOWY TARG. Przedstawiony przez radnego Bartłomieja Garbacza w trakcie połączonego posiedzenia powiatowej i miejskiej Komisji skarg, wniosków i petycji projekt budowy południowej obwodnicy Nowego Targu wzburzył radnych z klubu Nowy Targ dla Mieszkańców. Zawiązana w kwietniu ub. roku koalicja stanęła pod znakiem zapytania.
W zakończonych wyborach prezydenckich Karol Nawrocki, kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, zdobył urząd Prezydenta RP, uzyskując 50,89% głosów w skali kraju (10 606 877 głosów). Jego rywal, Rafał Trzaskowski, zdobył poparcie na poziomie 49,11% (10 237 286 głosów). Choć wynik ogólnopolski był wyrównany, na Podhalu, Piszu, Orawie, w Gorcach i Pieninach - dominacja Nawrockiego była jednoznaczna. Najlepszy wynik nowy prezydent zdobył na Orawie, na Trzaskowskiego najwięcej głosów oddano w Zakopanem.
Magdalena Czarzyńska-Jachim - prezydentka Sopotu i Jacek Karnowski, były prezydent nadmorskiego kurortu, a obecnie wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej byli gośćmi otwartego spotkania, które w czwartek, z inicjatywy posłanki KO, Weroniki Smarduch, odbyło się w Grand Hotelu Stamary.
Prezydent Warszawy i kandydat na urząd Prezydenta RP Rafał Trzaskowski odwiedzi dziś Łopuszną.
ŻYWIEC. W gronie laureatów 20. edycji konkursu Osobowość Ziem Górskich znalazły się osoby z Podhala. Wśród nich: Adam Jurek, ks. Zbigniew Pytel oraz Sławek Szostak. Zwycięzców wybierano w ośmiu kategoriach: mały, średni i duży przedsiębiorca, organizacja pozarządowa, samorządowiec/polityk, dziennikarz, sportowiec i Osobowość Ziem Górskich. Dodatkowo wybrano Przyjaciela oraz Ambasadora.
Na nowotarskim Rynku Koalicja Obywatelska przedstawiła w piątkowe południe swoich podhalańskich kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Prezentujemy kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego Koalicji Obywatelskiej.
- Dzielę polityków na tych, którzy chcą coś zrobić, i na tych, którzy tylko chcą być „kimś”. Dla mnie, stanowiska same w sobie nie mają znaczenia, bo najważniejsze pytanie brzmi, co my na tych stanowiskach jesteśmy w stanie zdziałać - mówi w rozmowie z Podhale24 posłanka Koalicji Obywatelskiej z Łopusznej.
16,1 proc. wszystkich głosów i dwa mandaty w tegorocznych wyborach zdobyła w okręgu nowosądecko-podhalańskim Koalicja Obywatelska. - Wynik jest bardzo zadowalający. To jest rekordowy wynik Koalicji Obywatelskiej. Jeżeli chodzi o liczbę głosów jest 5 tys. więcej niż jedynka w ostatniej kampanii - zaznacza Weronika Smarduch, na którą oddano 27 031 głosów, co stanowi ponad ⅓ wszystkich oddanych głosów na KO w tym regionie.
- Udało się, pomimo nierównej walki, pomimo tego, jak zachowywała się telewizja publiczna, która nie potrafiła nawet przeprowadzić normalnej debaty - mówi w komentarzu dla Podhale24.pl Weronika Smarduch z Łopusznej, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.