Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 62
Clear
10°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 62
Clear
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 62
Clear
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 58
Clear
10°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 91
Clear
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
04.04.2014, 14:38 | czytano: 2300

Radni spierają się o zasady przyznawania stypendiów sportowych

NOWY TARG. Mimo sprzeciwu 10 radnych, cała Rada będzie procedowała nad zmianami w uchwale dotyczącej zasad przyznawania i pozbawiania stypendiów sportowych. Punkt ten chciał usunąć z porządku obrad Marek Batkiewicz. Przewodniczący Komisji Sportu zarzucił projektowi "bardzo dużo błędów merytorycznych".

Oponowała Ewa Pawlikowska, jedna z czworga autorów projektu uchwały. - Może były delikatne niedociągnięcia, ale Komisja Sportu w ogóle nie zajęła się pracą nad tą uchwałą - wytknęła mu radna.

Za zdjęciem punktu z porządku obrad głosowało 10 radnych, przeciwko było 6, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Mimo przewagi przeciwników - projekt uchwały nie został zdjęty. Zabrakło bowiem jednego głosu.

- Zmiana porządku obrad może być dokonana bezwzględną większością głosów. W tym wypadku jest to 11 - tłumaczył przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka.

O zmianach w uchwale już pisaliśmy w artykule Radni chcą zmian w zasadach przyznawania stypendiów sportowych. Poprawki dotyczą m. in. rozwinięcia obowiązującego w obecnej uchwale terminu "zawodnik" o jego przynależność do Polskiego Związku Sportowego oraz wprowadzenie zapisu o medalistach nieolimpijskich dyscyplin sportowych.

- W tym miesiącu będą przyznawane stypendia i znów dostaną je tylko hokeiści. W nowej uchwale chodziło o rozszerzenie liczby zawodników i zróżnicowanie dyscyplin - mówią nieoficjalnie radni-zwolennicy zmian.

Przeciwnicy argumentują, że zwiększenie liczby stypendystów oznacza znaczne obniżenie kwoty stypendium.

Które racje przeważą - dowiemy się za kilka godzin.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Junior13:04, 5 kwietnia 2014
obserwator
A co oczekiwales od druzyny juniorow o mocno ograniczonym budzecie? Gdyby nie przekrety Halasika, to Podhale byloby na 7/6 miejscu. Na dodatek w paru meczach napsuli duzo krwi Sanokowi, Cracovii albo Tychom. Maja chlopaki charakter (Wronka, Wielkiewicz, K. Kapica), trzeba czasu i wzmocnien. Nabiora doswiadczenia i juz niedlugo w MHL rozbrzmi znowu "Mistrz, Mistrz, Podhale!"
.21:20, 4 kwietnia 2014
To ja przypominam ile kasy idzie na piłkę a ile na resztę dyscyplin. Budowa 3 stadionów piłkarskich, teraz stypendia. A sukcesów nie ma. Na stadiony poszło ponad 20 mln zł!!! A nigdy na siebie nie zarobią co innego hala lodowa z której trzeba zrobić wielofunkcyjną halę do hokeja, unihokeja, tenisa, sportów halowych, wystaw, koncertów.

A przeciwników hokeja pocieszę, Podhale wróci na swoje miejsce, pod koniec lat 90. była ta sama śpiewka. Przykro mi ale to hokej rozsławia Nowy Targ, żadna inna dyscyplina. Błażusiak co prawda z NT ale nic się o tym nie mówi, to zawodnik Automobilklubu Krakowskiego i tyle mówią.
hokej w ADHD20:12, 4 kwietnia 2014
Może niech miasto wreszcie przestanie finansować imprezy w ADHD i Ultra które rozkręcają hokeiści.
Jest tyle innych dyscyplin.

PRZYPOMINAM: że Błażusiak jest wielokrotnym mistrzem świata.[
SWOJ19:57, 4 kwietnia 2014
TERAZ PIŁKARZE SĄ NA TOPIE A HOKEIŚCI JUŻ NIE???
xyz19:33, 4 kwietnia 2014
A tenis stołowy i ostatnia wygrana (I miejsce w Mistrzostwach Polski żaków), to ogromny sukces? W tym jest ogromny potencjał naszych sportowców do nagradzania i dofinansowania!
Igor16:51, 4 kwietnia 2014
no to o hokeju w mieście, cel został osiągnięty, jednak nazwiska grabarzy uległy zmianie
obserwator16:35, 4 kwietnia 2014
Przecież HOKEIŚCI rosławiają nasze miasto na całą Polskę,bo zajeli ostatnie miejsce w lidze i im się należą stypendia. W końcu nie wylecieli z ligi.ha ha ha!!! Żenada
STAŚ16:25, 4 kwietnia 2014
Hokej na lodzie, to dyscyplina - potęga w Nowym Targu, tak będzie!!!
hokeista15:54, 4 kwietnia 2014
hokeiści święte krowy a co z piłkarzami i innymi dyscyplinami
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij