Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Jabłonka i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 77
Clouds
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
21.02.2016, 15:18 | czytano: 2545

Firma sprzedająca systemy grzewcze zajmuje się promocją Alarmu Smogowego

Leszek Dorula burmistrz Zakopanego jest mocno zdziwiony, że w akcję pod hasłem „Alarm Smogowy” jest zaangażowana firma, która zajmuje się sprzedażą instalacji systemów grzewczych i solarnych. Jak mówi - ta krakowska firma jest właścicielem domeny strony Alarmu Smogowego.

Burmistrz podczas spotkania z dziennikarzami postanowił zadać zatem kilka pytań do organizatorów akcji, bo jak zapewnił nie zamierza nikogo oskarżać. Chociaż, jak przekonuje krzywdząca jest dla Zakopanego opinia prezentowana w całej Polsce przez różne środowiska, bo stolicą Tatr interesują się wszyscy. Nie kryje swojego zaskoczenia, że po sprawdzeniu profilu spółki okazuje się, że zarabia ona na sprzedaży alternatywnych źródeł energii.

- Pytam więc skąd takie zainteresowanie naszym miastem – mówił Leszek Dorula. - Jeżeli tym ludziom zależy na dobru Zakopanego i troszczą się o stan powietrza w mieście powinni z nami współdziałać. Ale ja tutaj widzę, jakby dwukierunkowe działania tej firmy. Z jednej strony akcja antysmogowa z drugiej zajmuje się ona sprzedażą określonych instalacji do ogrzewania. Dla mnie przynajmniej coś tutaj nie gra.

Dorula po raz kolejny potwierdził, że Zakopane miasto ma problem ze smogiem, ale nie aż taki jaki jest obecnie przedstawiany. Według władz miasta w lutym cztery dni były przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza.

Burmistrz przyznaje, że nie kontaktował się jeszcze z właścicielką firmy, która tak mocno zaangażowała się w akcje pod hasłem Alarm Smogowy. Zachęca już teraz, aby bardziej zaangażowała się w akcję edukacyjną i poznała poczynania miasta w zakresie ograniczania niskiej emisji. W kwietniu na terenie miasta zostanie uruchomiona bezpłatna komunikacja, która ograniczy ruch samochodowy. Będą też dopłaty do wymiany kotłów. Pojawić się ma też niedługo na terenie Zakopanego tzw. doradca ekologiczny, który doradzi mieszkańcom w skorzystaniu z ekologicznych dopłat.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Smok18:39, 21 lutego 2016
@SDSSSS.Turbo kominek+gaz+solar ( mało wydajny w zimie ale potem nie kopcisz grzejąc wodę)+sterowanie elektronicznie,wygoda i tanie ogrzewanie tylko trzeba zainwestować( kogo na to stać?)Może jakieś dopłaty z miasta,ulgi w podatkach za ekologię?.Gdy by mnie było stać i bym miał sraczkę,używał bym delikatnego,droższego papieru do du..y a nie tańszej tektury.To se ludzie jakoś radzą z ogrzewaniem i dlatego Tatr nie widać.
niprawicanielewica18:07, 21 lutego 2016
Pewnie od tego śledztwa pana burmistrzowego gwałtownie poprawi się jakość powietrza w Zakopanem i nadal będzie można palić marnym węglem i śmieciami.
SDSSSS16:46, 21 lutego 2016
Słowem "Nie palcie w piecu, kupujcie u mnie solary i pompy ciepła i wszystko EKO", "Tylko u mnie!"
:) Szczerze powiedziawszy to taki "marketing" od razu zmniejsza sprzedaż, my (ludzie/klienci) nie lubimy nachalności, jak się komuś narzuca "kupuj, bo to ekologia", "antysmog!"

Byłem bardziej ekologiczny, miałem ropniaka do momentu aż ceny nie poświdrowały tak w górę że cały mój zarobek pakowałem w ogrzanie domu. Nikt mnie nie zmusi z przejścia z tańszego węgla i koksu na droższy gaz, czy też te durne systemu solarowe. No chyba, że magicznym trafem cena gazu będzie niższa od węgla, choć prędzej w naszych domach zagoszczą jakieś odpowiedniki domowych elektrowni jądrowych, wtedy będzie można mówić że prąd i ogrzewanie są ekologiczne.
abc16:16, 21 lutego 2016
no i wyszło szydło z worka!!!
nomen omen
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij