Poniedziałek, 18 czerwiec 2018, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Rabka Zdrój i okolice
deszcz
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
27.02.2016, 11:00 | czytano: 4338

Gmina chce wiedzieć kto ma szambo

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu rozprowadza wśród mieszkańców obowiązkowe ankiety, w których muszą poinformować, w jaki sposób odprowadzają ścieki.

Taki obowiązek wynikający z ustaw sejmowych, jak wyjaśniał na sesji Rady Gminy Czarny Dunajec sekretarz Michał Jarończyk, istnieje od wielu lat i przyszedł w końcu czas, by się tym zająć. - To pozwoli gminie mieć nad tym, co się dzieje ze ściekami - wyjaśniał, gdy radni dopytywali, skąd się wziął ten temat i po co urzędowi te informacje.

Sekretarz przyznał, że na większości terenu gminy nie ma możliwości budowy kanalizacji. Trzeba więc iść w kierunku dowożenia ścieków. W tym celu planowany jest zakup samochodu asenizacyjnego. Potrzebny jest również spis szamb, żeby gmina znała zapotrzebowanie i mogła pilnować tego, by ścieki nie były odprowadzane do potoków, tylko do zbiorników. - Ludzie muszą sobie zdawać sprawę z tego, że fakt, iż ścieki uciekają do gruntu, nie jest czymś dobrym -dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
cycu19:39, 28 lutego 2016
Jedynym rozwiązaniem jest Budowa domowej Biologicznej oczyszczalni ścieków z dofinansowaniem . Jak byłem w Gminie to mnie wyśmiano , widocznie więcej zarobią jak kupią swoją szambiarkę i będą kasę czepiać.Pozdrawiam
Xx17:00, 28 lutego 2016
Dziadostwo W gminie od x lat i tyle jaki pan taki kram
POLO12:57, 28 lutego 2016
Kiedy w Białce Tatrzańskiej będą ankiety co do szamb bo wciąż kanalizacji brak Chołoty masa a beczkowozów nie widać na wywózkę
tadzio09:07, 28 lutego 2016
W urzędzie gminy jest największe szambo Podhala!!! Macie liste z PPK podłaczonych 16% mieszkanców, cała reszta z małymi wyjątkami ma szamba, po h... wysyłacie ankiety do ludzi?!. Jedno wielkie marnotrawstwo pieniedzy i czasu
litosci !!!!!!!!07:27, 28 lutego 2016
Do qwerty ! Chyba troche przesadziłes , bo jesli podlewasz kwiatki woda z kranu to raczej scieków z tego nie ma wiec co bedzie oznaczac niezgodnosc z licznika z litrami sciekow?????? Tak samo z piciem czy gotowaniem !
Szambo23:09, 27 lutego 2016
Gmino Tępa .Ten ma szambo co nie ma kanalizacjii a jesli tego i tego brak to sika do potoka-proste!
ktoś19:47, 27 lutego 2016
Problemem jest mentalność mieszkańców. Zdecydowana większość nadal uważa, że wypuszczanie ścieków do rowu czy do potoku to nic złego.
Miejscowy m19:29, 27 lutego 2016
W końcu!!! Dobrze że gmina się tym zajeła bo już mam dość tego smrodu w Cichym,Czerwiennym i Chochołowie. Za beczke w Tesco stówka z groszami a dziady puszczają szambo do jorków i potoków. Na piwo i fajki jest to niech będzie na ścieki,jak komuś potrzebna lista kto puszcza ścieki to pisać,podam dane i szacowany czas kiedy te dziady puszczajom szamba
ja15:53, 27 lutego 2016
kanalizacji się nie da zrobić ale skocznie w chochołowie się da żenada ,a może gmina szuka pieniędzy żeby zapłacić za kibel też w chochołowie
qwerty12:21, 27 lutego 2016
trzeba sprawdzić szczelność szamb czyli czy wszystkie mają betonowe dno :) luz założyć liczniki ścieków czyli ile jest zuzyte wody to tyle samo musi być ścieków .
fred12:19, 27 lutego 2016
Ach bo szambo jest może lepsze niż kanalizacja,bo w Lipnicy z kazdej przepopownie odpływa do rzeki Gdzie jest ochrona srodowiska?
strzałowy12:16, 27 lutego 2016
Panie Jarończyk 16% skanalizowane, nie fandzol Pan farmazonów, że nie ma warunków technicznych, w Zakopanem czy Kościelisku jest możliwe a w centrum Czarnego Dunajca nie choć mieszkańcy oddali do dyspozycji swoje działk a teren bardziej płaski niż stół? Wszelkie opłaty za wywóz szamba wyślę do Pana Jarończyka do gminy.
abc11:50, 27 lutego 2016
ooooooooooooo obudzili się - nie ....... to nie jest możliwe???!!!
powinni się przyłączyć mieszkańcy ci którzy mają taką możliwość.
a szamba? to ile 2x3 kubiki w roku a w na posesji mieszkańców 8 ???
choć w dobrym kierunku zmierza pomysł zaczerpnięty z innej gminy.
trafiony przez szlak11:47, 27 lutego 2016
największe szambo jest na pierwszym i drugim piętrze w u.g. w cz.d.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij