Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.04.2016, 11:42 | czytano: 2143

Klinowski prezesem gminnego związku OSP

Fot. Piotr Kuczaj

W Rabce-Zdroju odbyły się wybory nowych władz Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prezesem na kolejną kadencję został Jacek Klinowski. Do władz został też wybrany wiceburmistrz Robert Wójciak.

Nowo wybrane władze: prezes - Jacek Klinowski, wiceprezesi - Robert Wójciak (wiceburmistrz) i Czesław Rapacz, komendant gminny - Jan Surówka, sekretarz - Dariusz Makowski, skarbnik - Kazimierz Stożek, członek prezydium - Dariusz Paprocki, członkowie zarządu - Adam Twaróg i Grzegorz Nawara.

W spotkaniu wziął udział poseł i prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Edward Siarka, który podziękował strażakom z gminy Rabka-Zdrój za dotychczasową działalność.

Prezes Klinowski złożył sprawozdanie za minioną kadencję i podsumował stan jednostek OSP w gminie. Jak mówił, rabczańskie jednostki OSP wyposażone są w samochody bojowe będące w miarę dobrym stanie technicznym, jednak wymagające częstego przeglądu stanu technicznego. Są dobrze wyposażone w podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, ale z uwagi na coraz to nowe zmiany w procedurach i nowe wymogi oraz zwiększający się zakres rodzaj działań ratowniczych, zachodzi potrzeba wyposażenia w nowe rodzaje sprzętu specjalistycznego. Używany do tej pory posiadany sprzęt niejednokrotnie ulega bowiem zużyciu, zniszczeniu i awarii.

- Jesteśmy zrzeszeni w ogromnej organizacji o ponad 100-u letniej tradycji, organizacji której członkowie są szanowani za patriotyczną i obywatelską postawę, za społeczne zaangażowanie w działaniach i godność do niesienia pomocy potrzebującym w ratowaniu największej wartości jakim jest życie ludzkie i posiadając mienie. Naszym obowiązkiem jest te tradycje i zasady pielęgnować, potwierdzać i umacniać - podkreślił.

r/
najnowsze informacje
komentarze
MDP08:55, 20 kwietnia 2016
@Franek. Widzimy, że nic Ci nie pomógł nasz wpis na portalu gorce24, na którym to samo wpisałeś. Powtórzymy, Złośliwość nie ma nic wspólnego z mądrością a że zmieniłeś tylko nazwę autora to też wiemy z jakiej sieci i urządzenia kompromitujesz się D......u.
oli01:13, 20 kwietnia 2016
Dobry wybór.Pogratulować!
Franek19:33, 19 kwietnia 2016
Wstyd taki prezes!!
podrzucimy z Orawy18:59, 19 kwietnia 2016
to Rabka już musi zaciągać ludzi na prezesa OSP ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij