Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 75%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 14 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
21°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 61%
deszcz
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 73%
pogodnie
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 7 km/h Wilgotność: 56%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.02.2017, 20:26 | czytano: 1208

Olimpijska oprawa jubileuszowego Memoriału Bronisława Czecha (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Już po raz czterdziesty zakopiańska Szkoła Podstawowa nr 2 organizuje Memoriał upamiętniający swojego patrona, Bronisława Czecha.

Uroczysta inauguracja tegorocznego Memoriału rozpoczęła się od wizyty na grobie Bronka Czecha. Później uczestnicy uroczystości, niosąc flagę olimpijską i pochodnie z ogniem zapalonym na grobie patrona, przyjechali do szkoły, gdzie powitali ich uczniowie i nauczyciele.

W inauguracji na zaproszenie władz szkoły wzięli udział wybitni zakopiańscy sportowcy, m.in. Maciej Gąsienica Ciaptak, Zofia Kiełpińska, Antoni Marmol, czy Józef Łuszczek. Po przywitaniu przez dyrektor szkoły Monikę Karpiel zostali oni uhonorowani pamiątkowymi medalami. Część z nich uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 2, której uczniowie od wielu lat, jak na szkołę im. Bronisława Czecha przystało, odnoszą duże sukcesy nie tylko w sporcie międzyszkolnym, ale także i zawodowym.

W uroczystości wziął udział również Jacek Kapłan z żoną Barbarą, siostrzeniec Bronka Czecha. Z okazji jubileuszu podarował on szkole wyjątkowo cenną pamiątkę po swoim wujku - puchar dla najlepszego polskiego sportowca pierwszych mistrzostw świata FIS w Zakopanem w 1929 roku.

Ostatnim akcentem inauguracji była wizyta na wystawie zorganizowanej z okazji jubileuszowego Memoriału, na której swoje medale, dyplomy i pamiątki prezentują sportowcy, absolwenci zakopiańskiej szkoły. Najnowszym trofeum na wystawie jest złoty medal zimowej Uniwersjady, który kilka dni temu przywiozła z Kazachstanu snowboardzistka Weronika Biela.

rk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij