Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 75%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 14 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
21°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 61%
deszcz
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 73%
pogodnie
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 7 km/h Wilgotność: 56%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
21.04.2017, 12:01 | czytano: 4779

KH Podhale: "Nie mamy nic do ukrycia"

NOWY TARG. "Co nowego po kilku miesiącach pracy ustaliła komisja oprócz szkody jaką wyrządziła swoimi nieodpowiedzialnym wypowiedziami?" - pytają członkowie Zarządu KH Podhale Nowy Targ S.A. Komisji Rewizyjnej zarzucają "pobieżną kontrolę i brak zrozumienia tematu".

Przypomnijmy - Komisja Rewizyjna Rady Miasta zakończyła kontrolę środków finansowych przekazanych w ub. roku z budżetu Miasta dla Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale. Podczas posiedzenia podsumowującego kontrolę - radni wyrazili swoje niezadowolenie z powodu nieobecności na posiedzeniu przedstawiciela MMKS. Padły słowa o lekceważeniu radnych. Zarzut ten skierowano pod adresem p.o. prezesa - Ryszarda Łukasika. Ten - zaprzeczył oskarżeniom.

W rozmowie z Podhale24 tłumaczy, że na pytania radnych udzielał odpowiedzi, a jego nieobecność na podsumowującym kontrolę spotkaniu - nie była dla przewodniczącej komisji niespodzianką, bo poinformował ją o tym kilka dni wcześniej.

Dziś otrzymaliśmy "Stanowisko Klubu KH Podhale Nowy Targ" odnoszące się do artykułu "Radni poirytowani postawą władz MMKS: "Klub nas lekceważy".

Oto treść oświadczenia:

Zarząd Klubu KH Podhale Nowy Targ stanowczo protestuje przeciwko stanowisku Komisji Rewizyjnej wyrażonej w trakcie obrad i spotkania podsumowującego w dniu 19.04.2016. Chcemy poinformować opinię publiczną, że ogromna część informacji przekazanych mija się z prawdą i jest wynikiem pobieżnej kontroli i braku zrozumienia tematu.

Niestety jako Zarząd Klubu KH Podhale Nowy Targ, nigdy nie zostaliśmy poinformowani, nie mówiąc o zaproszeniu na spotkanie komisji zajmującej się tematami hokeja i rozliczenia środków na niego przekazywanych. Dla osób tylko nieco zorientowanych w temacie kontroli już na samym początku powinna się pojawić konieczność rozmowy i dokonania wyjaśnień przez przedstawiciela Spółki KH Podhale - chyba że, celem nie była rzetelna merytoryczna kontrola tylko chęć zdyskredytowania dotychczasowych działań i osiągnięć władz naszego klubu.

Z ubolewaniem stwierdzamy, że wypowiedzi niektórych członków komisji wyraźnie świadczą o zupełnym niezrozumieniu tematu, pomimo pomocy ze strony władz miasta, skarbnika i samego Pana Burmistrza. Tym bardziej skandaliczne są publiczne wypowiedzi sugerujące jakoby prowadzenie finansów klubu MMKS Podhale Nowy Targ oraz KH Podhale Nowy Targ S.A. było „zagmatwane i nie zrozumiałe”. To zarzut, który podważa zaufanie wśród mieszkańców naszego miasta, sponsorów i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy finansowo i nie tylko wspierają nasz klub i hokejowe tradycje naszego regionu. Takie wypowiedzi na temat zarządów klubów - pomimo braku uzasadnienia - niszczą wieloletnią „SPOŁECZNĄ” pracę nad odbudową sportowej pozycji klubu, niszczą ciężko wypracowywany autorytet i stawiają pod wielkim znakiem zapytania przyszłościowy rozwój dyscypliny na naszym terenie - w świetle podejmowanych działań na rzecz powstania ośrodka hokejowego w Nowym Targu pod patronatem PZHL i Ministerstwa Sportu.

W tym momencie rodzi się pytanie czy to tylko brak profesjonalizmu?, zrozumienia?, czy celowe działanie mające zniszczyć osiemdziesięcioletnie tradycje i z tym związane problemy, bo to jak wielokrotnie słyszymy hokej jest zupełnie zbędnym balastem dla miasta …….. . Niezwykle istotnym i koniecznym do upublicznienia i podkreślenia jest fakt, że wszystkie środki zostały wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem a przepływy pieniężne pomiędzy MMKS Podhale Nowy Targ a KH Podhale Nowy Targ były tłumaczone przez Skarbnika i Burmistrza a wynikały z przepisów narzuconych przez PZHL.

Najbardziej niepokojącym jest fakt, że wszystkie kwestie podlegające kontroli, czyli rozliczanie dotacji celowych przekazywanych przez Urząd Miasta na rzecz hokeja znajdują się w rękach władz miasta i dostęp do nich Szanownej komisji i pozostałym Radnym w żaden sposób nie jest utrudniany. Co się tyczy pozostałych dokumentów organizacyjnych i księgowych to są one dostępne w KRS bądź w biurze księgowym, które od lat prowadzi te sprawy. Pragniemy zapewnić, że są one czytelne i transparentne prowadzone w oparciu o pełną księgowość poddane kontroli biegłego rewidenta.

Mając na względzie dobro klubu, hokeja oraz osób społecznie działających na rzecz tej pięknej dyscypliny sportu oczekujemy od Szanownej Komisji rzetelnego wyjaśnienia spraw związanych zarówno z rozliczeniem dotacji jak i innych kwestii budzących wątpliwości - albowiem nie mamy nic do ukrycia w jakichkolwiek sprawach związanych z klubem i naszą działalnością. Jak wielokrotnie wnioskowaliśmy byłoby wielce uzasadnione aby w strukturach klubu (zarówno Stowarzyszenia czy Spółki) zasiadali przedstawiciele miasta w celu nadzorowania i wspierania jego działań.

Ubolewania godnym jest fakt, że jak czytamy, Komisja po WIELOMIESIĘCZNEJ PRACY nie dała nam w żaden sposób ustosunkować się do swoich wątpliwości a zmykając swoje działania wydaje zalecenia które wynikają z wymagań jakie są określane przy składaniu wniosków o dotację. Bo naturalnym wydaję się fakt:
- rozliczenia zadania publicznego /wynika z wniosku/
- prowadzenia zajęć przez kwalifikowaną kadrę /wynika z wniosku określając uprawnienia prowadzących zajęcia/
- oczywistym jest kontrola wszelkich wydatków zapisanych we wnioskach i nie tylko
- wszelkie dotacje muszą być rozliczane w określonych terminach regulowanych umową - bo nie ma innej możliwości.

A zatem co nowego po kilku miesiącach pracy ustaliła komisja oprócz szkody jaką wyrządziła swoimi nieodpowiedzialnym wypowiedziami ?.....................

Podsumowując, pragniemy podkreślić, że reprezentujemy klub KH Podhale Nowy Targ - 19 krotnego Mistrza Polski, który od trzech sezonów plasuje się w pierwszej 4 najlepszych zespołów hokejowych w kraju zdobywając w tym czasie dwukrotnie brązowy medal PLH 1, pomimo posiadania najniższego budżetu, systematycznie regulując zadłużenia klubu z poprzednich lat.

Gratulujemy komisji wniosku mówiącego o konieczności zwiększenia wsparcia finansowego z budżetu Miasta Nowy Targ z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży, pod którym sami podpisujemy się „dwoma rękami” od wielu lat nie mogąc uzyskać aprobaty osób decyzyjnych w tej sprawie.

Z poważaniem
Zarząd KH Podhale Nowy Targ S.A.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
wegiel10:19, 28 lipca 2017
@ Jan T, wileu ludzi robiło coś dla tego Klubu, bardzo wielu. I wielu dostało kopa w w cztery litery.
Góral z Polski08:35, 28 lipca 2017
Ludzie. czytam co piszecie i normalnie masakra jakas.
dlaczego tylko oskarzacie krytykujecie itp.
Michalska i inni uratowali Nasz klub po hokej w Nowym Targu musi byc i koniec tematu.
Zarzad KH PODHALE niech poda liste itp rachunku a ludzie beda inaczej patrzyc, po jak narazie duzo wiele osob mowi a zwlaszcza ci co nawet na mecze niechodza ale do powiedzenia spoleczniaki maja duzo jak zawsze.
Kierowaniem klubu wiadomo ze nic ladwego nie ma a teraz o sponsorow bardzo ciezko jak sami widzicie, na Podhalu jest bardzo duzo firm itp ale ile z tego wspomaga sport nie mowiac tylko o Podhalu wiec zmiencie troche wizje i spojrzenie.
Moje propozycje dla Klubu. zangazowac sie w wieksza promocje sponsorow itp nie czekac sam sami przyjda.
minus jak dla Mnie jest jeden ??
Prosze o KH PODHALE by wyjasnilo temat i sprawe o sponsorowanie lub oszustwo nie wiem jak to nazwac ale wiem ze Firma Bazalt zagrala se z Klubem w nie jasne karty dlatego prosze o wyjasnienie tego w mediach.
Pani Michalska niech Pani wszystkim pokaze ze jest ok nic nie ma ukrywanego itp a wtedy bedzie spokojnie i niech KH PODHALE z MMKS PODHALE pracuja w zgodzie tez z Rodzicami.
Ola09:40, 25 kwietnia 2017
Pani Agato, Pani już dziękujemy.
@ jan T09:19, 24 kwietnia 2017
Dla klubu nic nie zamierzamy robić a powodów jest wiele. Po pierwsze lekarzu ,wylecz się sam. Po drugie już dawno cały ten klub i jego egzystowanie przypomina wrzód wiadomo gdzie. A miasto powinno kategorycznie zaprzestać finansowania tego grajdołka. Chcecie się bawić ,to róbcie to za swoje.Nie za nasze.
Jan T09:57, 22 kwietnia 2017
Nowotarskie bagienko , czemu tak mało chetnych do pracy w klubie ? Co drugi madry pisze anonimowo, zadajcie sobie pytanie co zrobiliscie dla tego klubu? Wyjatkowe miasto na 1 zawodnika przypada 100 trenerow wiedzacych wszystko najlepiej,
czoska09:16, 22 kwietnia 2017
Natychmiast rozliczyć Agatę. I podać do publicznej wiadomości ile dostali i na co wydali. Koniec .Kropka. Proste jak budowa cepa. No chyba że SĄ WAŁY i do ukrycia jednak coś jest. A wtedy Królowa Aga ze świtą wypad z baru. Tak czy siak ,coś tu nie gra.
eskimos04:11, 22 kwietnia 2017
Proponuje nie brac powaznie pod uwage patronatu PZHL. pan Chwalka jezdzi po Polsce i miesza w glowach dzilaczy klubowych oraz samorzadowych opowiadajac wizje ktore sa niewiarygodne do realizacji. Samorzady i kluby zostana pozniej same ze wszystkimi problemami.Tymczasem pan prezes pzhl juz obiecuje pomoc w budowie wielkiego osrodka sportow zimowych na Slasku. To ile bedzie tych hal-muzeow ? Po jednej w kazdym miescie gdzie jest klub hokejowy? Ogolnie dziwie sie wszystkim klubom w polsce oraz bylym zawodnikom ze aprobuja taka sytuacje jaka jest aktualnie w polskim hokeju.Widocznie wszystkim to odpowiada bo jakos jest. A jest nie umniejszajac niczego osobom pracujacym spolecznie tak jak w MMKS. Nie ma kasy.Czekamy na dotacje.Rodzice pokrywaja lwia czesc a i tak w przypadku transferu dziecka na zawodowy kontrakt nie otrzymuja zadnej rekompensaty.
Wszystko sie sypie.Garsc ludzi przy tym jeszcze sie trzyma a Juniorzy po awansie juz spadli do nizszej grupy.Kobiety to samo.Seniorzy moze sie utrzymaja. I co ? Dziwic sie potem ze hokej odbierany jest w Polsce jako niszowy sport? Sponsorzy maja przyjsc? jak wielki prezes pzhl mowi w wywiadzie radiowym ze Podhale zdobylo 10 razy Mistrza Polski a Polska jest trzecia sila na swiecie.
Ludzie na PZHL sie powolujecie? Jak Wy chlpakowi ktory stoi u drzwi NHL nie pozwoliliscie sie przygotowywac latem ubieglego roku w Nowym Targu. W miescie w ktorym gral i gral rowniez jego Ojciec.Na rekach byl noszony a synowi odmowiono pomocy nie mowiac o jakiejkolwiek formie wsparcia lub nacisku aby mogl grac w seniorskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Swiata. Jednak jezeli udaloby mu sie swoja praca i jego rodzicow dostac do NHL to rece po pieniazki nalezne z tego tutylu beda wyciagniete z kazdej strony.taka stala sie polska.Takie jest i nie zmienia sie srodowisko hokejowe w Polsce od wielu,wielu lat...
Bronek01:13, 22 kwietnia 2017
Odpowiedź jest prosta. Skoro KH Podhale i Pani Prezes wraz z zarządem nie mają nic do ukrycia to dlaczego nie napiszą to kosztowało tyle, że to kosztowało tyle. Tyle mieliśmy od sponsorów tyle z miasta tyle z biletów tyle otrzymał zarząd tyle zarobiła Pani Prezes a tyle zabraliśmy MMKS-owi. Proste rozliczenie. Bez krzyku oskarżenia komisji i całych tych jaj. Zwykłe rozliczenie sezonu. A jak są straty to dlaczego o może marketing zawiódł może słaba promocja.
Walek23:25, 21 kwietnia 2017
MMKS jest tylko SŁUPEM ----- kasa idzie na KH ---- to wszystko to sprytna zagrywka żeby miasto mogło pompować kasę na hokej . Miasto powinno pompować miasto na hokej bo taka jest specyfika tego miasta ...ale na hokej nie oznacza na tłustą pensję dla Pani Prezes
Bronek22:39, 21 kwietnia 2017
To oświadczenie to korporacyjny bełkot identyczny jak spóźniona konferencja prasowa i pozostałe wywiady Pani Prezes. Sukces bo w tym roku czwarte miejsce w zeszłym trzecie a jak tak dalej pójdzie to za rok piąte. Dużo czytania zero konkretów a kasy jak nie było tak nie ma. I dalej będzie wysysanie resztek pieniędzy z MMKS-u. Niby jest tak super a są straty. Gdyby nie młodzież i kasa rodziców to by to całe KH Podhale już dawno by padło bo nie było by z kogo dojić. Tak naprawdę to KH w Podhale nie interesuje szkolenie młodzieży. Zawodnika zawsze można kupić. Zarząd KH już wprowadził do zarządu MMKS-u swoich ludzi i zawineli się po trzech miesiącach a miało być tak pięknie. Zostawili tylko Pan Ryśka na pożarcie lwom bo nie był z ich paczki. Takie państwo w państwie.
Niezadowolony20:42, 21 kwietnia 2017
Łapie za serce .... i tak mnie złapało, że teraz mnie boli.
Coś jest nie tak, ale kto to sprawdzi i rozpier.....??
Może "nowi" zrobią 20-o Mistrza??
kiwka19:25, 21 kwietnia 2017
@ence - uśmiałby się uśmiał, a zdycha ze śmiechu każdorazowo gdy widzi zasiadającego w tej komisji wybitnego znawcę sportu, ekonomii i prawa w osobie Gabriela Samoleja. Buahhahahaha to zaprawdę nowotarskie tuzy intelektu.
DO b18:38, 21 kwietnia 2017
MMKS jest właścicielem spólki Tatry Ski KH Podhale a więc mają dużo wspólnego ze sobą
???17:43, 21 kwietnia 2017
Czyli klub nie przynosi zysków i Tatry ski nic nie daje,za bilety ludzie nie płacą? Zawodnicy grali za darmo tylko dla sportu i temu poszli gdzie indziej? Sporo gadania i oskarżania a wystarczy podać na piśmie ile klub zarabia i ile wydaje. Czy to takie trudne?
suwarek15:54, 21 kwietnia 2017
To nie pierwszy gniot tej komisji w zeszłym roku hasali po miejskiej firmie, też się flaki wywracały od wniosków w protokole.
spółka15:49, 21 kwietnia 2017
A kto to imiennie jest zarząd kh podhale
MF14:44, 21 kwietnia 2017
Rozliczyc Agate i do dymisji natychmiast....
Jurosław14:19, 21 kwietnia 2017
Widać pióro Pana psychiatry. Mieczem tnie ostro a i tarczą chroni księżną swą.
Jelly14:16, 21 kwietnia 2017
Ignorujecie kibiców, ignorujecie zawodników, ignorujecie rodziców, ignorujecie radnych, a przede wszystkim ignorujecie mieszkańców, którzy was utrzymują! Może największy czas zakończyć tą hucpę! Jak ktoś chce się bawić to niech się bawi, ale nie za miejską kasę! Najwyższy czas wszystko rozliczyć!

Burmistrza rozliczymy za 18 miesięcy. I raczej niech nie myśli o re-elekcji, bo szanse ma na to takie jak ja na zostanie papieżem. Gdzie by ucha nie przyłożył, to dobrego słowa nie usłyszy ani o nim, ani o całej świcie.
boni13:40, 21 kwietnia 2017
Ale szambo. Komisja wyrządziła szkodę BO ZAPYTAŁA O ROZLICZENIA pieniędzy z miasta. Dlaczego dopiero teraz i dlaczego nie uzyskali odpowiedzi.
Ag13:07, 21 kwietnia 2017
Co za analfabeta pisał to oświadczenie? "Rzecznik prasowy" P. czy inny "działacz" z powołania?
mikol13:06, 21 kwietnia 2017
Oczywiście klub w swoich mediach czy na stronie milczy. Jaki klub i jakie zarządzenie taki kontakt z kibicami. I oni chcą mieć sponsorów...
ence13:03, 21 kwietnia 2017
Brawo! Autorytety sportowe w postaci Wojdyły czy Sroki - koń by się uśmiał
b12:57, 21 kwietnia 2017
Co mają wspólnego ze sobą MMKS, KH oraz TATRY, bo nie rozumiem, a wiadomo że jak nie wiadomo o co biega to zawsze biega o kasę, która wyparowała?????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij