Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Szczawnica i okolice
Clear
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 13
Clear
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 13
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.06.2017, 15:07 | czytano: 3579

Niemęskie zachowanie radnego, totalna krytyka burmistrz, schizofrenia opozycji. Emocje na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ: Opozycja nie widzi nic dobrego w rządach burmistrz Ewy Przybyło i uważa, że nie należy się jej absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2016. - Mam wrażenie, że klub Nasze Miasto żyje w innej gminie niż my - odpowiada burmistrz.

Głosowanie nad absolutorium dla burmistrz ponownie stało się powodem do starcia między opozycyjnym klubem Nasze Miasto a burmistrz Ewą Przybyło. Pod nieobecność lidera klubu radnego Rafała Hajdyły, stanowisko opozycji przedstawił radny Marek Ciepliński. Nie szczędził krytyki i zarzutów włodarz uzdrowiska. Opozycja zarzuca Ewie Przybyło, że zadłuża miasto, hamuje jego rozwój, niegospodarnie wydaje pieniądze, wyprzedaje majątek i nie dba o czyste powietrze. Nie ma także, zdaniem opozycji, żadnej wizji rozwoju miasta.

Burmistrz zarzuty opozycji określiła, jako niesprawiedliwe, nieuprawnione i kłamliwe. - Mam wrażenie, że klub Nasze Miasto żyje w innej gminie niż my - odpowiadała na zarzuty Ewa Przybyło. - W wizji, którą przedstawił radny Ciepliński, jest obraz Rabki, która jest zadłużona, zapuszczona, zaniedbana, odstająca od sąsiednich gmin i znajduje się na skraju upadku. Ja mieszkam w zupełnie innej Rabce. Mieszkam w przepięknej uzdrowiskowej miejscowości, w której Park Zdrojowy tętni życiem już od maja, która ma coraz więcej wyremontowanych dróg, fantastyczną infrastrukturę do spędzania czasu wolnego m.in. skate i trial pak, kino, miasteczko ruchu drogowego, gminie z coraz piękniej rozwijającymi się sołectwami.

Reklama


Zdaniem burmistrz, radni opozycji mają schizofrenię, bo stawiają jej zarzuty za brak czegoś, co jest.

Po wystąpieniach zaczęła się dyskusja, która przerodziła się w kłótnię, w której na przemian przekrzykiwali się radny Ciepliński i przewodnicząca Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Maria Górnicka-Orzeł, która chciała go uspokoić twierdząc, że mówi nie na temat, wyciągając stare tematy, podczas gdy tematem dyskusji są dokonania 2016 roku. Burmistrz Ewa Przybyło zarzuciła radnemu, że zachowuje się niegodnie nie tylko, jako radny, ale również, jako mężczyzna podnosząc głos na przewodniczącą.

- Może dałem się sprowokowań, podniosłem głos, ale tylko dlatego, że została mi przerwana wypowiedź - wytłumaczył się radny.

W głosowaniu większość radnych było za udzieleniem burmistrz Ewie Przybyło absolutorium, przeciw była tylko trójka radnych opozycji (na zdjęciu).

r/
najnowsze informacje
komentarze
ozon16:42, 4 lipca 2017
Gminy inwestują w termy ,hotele. wyciagi narciarskie. No ku.....jak można mówić ze Rabka nie odstaje od reszty. ODSTAJE i to jak BARDZO. Tu się nic przez te 12 lat rządów p burmistrz nie zmieniło. /tylko kino i park/ A reszta popadła w ruinę zapyziała i zubożała. A kino i park to stanowczo za mało żeby mówić i absolutorium. Średnio rozwinięta rozwielitka potrafi to pojąć i ocenić zmarnowany czas i możliwości.
BC12:11, 1 lipca 2017
Rabka ma niesamowity potencjał. Ogromna powierzchnia. Przestrzeń,zieleń. Piękne budynki. I co z tego. Ruina. Brak gospodarza widać na każdym kroku. Nie ma przyzwoitej kawiarni ,żadnych fajfów ,dansingów ,sprzedał by się basen kryty. Co z wyciągiem krzesełkowym na Maciejową. Dlaczego nikt nie prowadzi spotkań z mieszkańcami odnośnie pozyskania funduszy na inwestycję typu fotowoltaika,renowacja zabytkowych willi itd. To nie jest dobre gospodarowanie. Burmistrz do wymiany.
baciok@07:48, 1 lipca 2017
Dla mnie jak jestem w Rabce to się przypominają się czasy lat 80. Niestety Rabka zaczyna odstawać od reszty Regionu.
Optymista21:57, 30 czerwca 2017
A ja uważam, że Rabka jest coraz piękniejsza. Mamy przepiękny park, dużo dróg zostało wyremontowanych. Wcale nie jestem zwolennikiem Pani Burmistrz ale nie wszystko od niej zależy. Mieszkańcy domów przy głównych ulicach, nie dbają o elewację, przykro patrzeć na odpadający tynk, zaniedbane ogródki. Żaden Burmistrz za nich tego nie zrobi. My mieszkańcy dbajmy o porządek przy swoich domach. Najłatwiej jest krytykować. Kiedyś w Rabka była opustoszała, teraz w sezonie tętni życiem
Paweł21:53, 30 czerwca 2017
Park Zdrojowy i kino i nic więcej dla mieszkańców przez 12 lat. Pani już dziękujemy.
Ewa21:50, 30 czerwca 2017
Pięknie burmistrz dba o Rabkę- w zimę drogi nie były odśnieżone. Teraz drogi osiedlowe niebyły sprzątnięte.
Orknana21:41, 30 czerwca 2017
Kiedy zostanie wysprzątane osiedle Orkana ? Tyle syfu nie sprzątnięte od Wielkanocy.
Kasprowicza.20:41, 30 czerwca 2017
Kiedy burmistrz Przybyło zrobi ulicę Kasprowicza ? Rządzi już 12 lat, a ulicy nie ma.
robcuś20:38, 30 czerwca 2017
Ta opozycja to jakiś śmiech na sali, faktycznie żyją chyba w innej Rabce. Jak narazie nie można nic złego powiedzieć, Rabka jest w miarę czysta, trawniki miejskie wykoszone, co jakiś czas coś budują/ remontuą, ostatnio kino teraz budują teatr lalek, także nawet spoko.
Chora20:25, 30 czerwca 2017
@bingo w Rabce zabytkowe budynki maja własciciela.Za nasze pieniądze nie będą prywatnych budynków remontować .
Z Rabki20:17, 30 czerwca 2017
Przybyło się boi i gada głupoty :) Marek trzymaj tak.
tyn co łowce pasie19:10, 30 czerwca 2017
Wstyd że radny opozycji jest z mojego terenu. Nic nie robią ( nawet dokumentów nie czytają , które otrzymuja przed sesją), nie chodzą na komisje - tylko cyrk przed kamera robią -celebryci!Już tak długo sa radnymi a dalej myślą że budżet to ustala na osiedlu Jasiek ze Staskiem!
bingo16:49, 30 czerwca 2017
Brawo opozycja. Tak jest. Rabka zaniedbana ,potencjał nie wykorzystany,brud,smog i coraz większe ubóstwo mieszkańców. Jedynym godnym miejscem jest park zdrojowy i na tym koniec. Brak jakichkolwiek inicjatyw w celu pozyskania środków na remont zabytkowych budynków u uzdrowisku. /patrz jak pięknieje Szczawnica/ A co z turystyka? Tez kicha. Burmistrz absolutnie nie powinna dostać absolutorium. Tak samo jak pan Watycha w Nowym Targu. Ale w mieście nie cel uświęca środki. ALE środek prowadzi do celu. BRAWO RABCZANIE. Tak trzymać . Nie dajcie sobie wmówić że smog pachnie fiołkami a pani burmistrz spełniła swoje obowiązki.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij