Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Szczawnica i okolice
pogodnie
12°
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 56%
pogodnie
13°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 51%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 55%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 63%
niewielkie zachmurzenie
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 67%
niewielkie zachmurzenie
12°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 47%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
16.07.2017, 18:10 | czytano: 1372

Jubileusz współpracy Jabłonki - Wolbórza - Trsteny (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński

W siedzibie Orawskiego Centrum Kultury spotkały się delegacje wszystkich gmin partnerskich gminy Jabłonka. Okazją była 15. rocznica współpracy orawskiej gminy z miastem Trstená i 10. - z miastem i gminą Wolbórz. Obchody jubileuszu są częścią tegorocznego Orawskiego Lata.

Uroczystość rozpoczęła się od otwarcia w holu Orawskiego Centrum Górnej Orawy wystawy nt. historii współpracy partnerskiej z miastem Trstená i Wolborzem. Każdy z gości miał możliwość przypomnienia sobie różnych przedsięwzięć, które przez te lata partnerzy wspólnie zorganizowali.

Momentem kulminacyjnym uroczystości było podpisanie pamiątkowego dokumentu potwierdzającego piętnastoletnią współpracę gminy Jabłonka i miasta Trstená przez wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka i przewodniczącego Rady Gminy Jabłonka Eugeniusza Moniaka oraz primátorkę miasta Trstená Magdalénę Zmarzlákovą, a także pamiątkowego dokumentu potwierdzającego dziesięcioletnią współpracę gminy Jabłonka i gminy, miasta Wolbórz przez wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka i przewodniczącego Rady Gminy Jabłonka Eugeniusza Moniaka z burmistrzem Wolborza Andrzejem Jarosem i przewodniczącym Rady Miejskiej Wolborza Bogdanem Szulcem. Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe medale i dyplomy, na których uwieczniono te jubileusze.

W jubileuszu uczestniczyli także przedstawiciele pozostałych miast partnerskich gminy Jabłonka. Na czele delegacji Reicheilsheim (Niemcy) stała Wilma Liep (zastępca burmistrza), na czele delegacji miasta Hořice (Czechy) stał Aleš Svoboda (starosta), delegacji Nagymányok (Węgry) przewodził Karl Béla (burmistrz) i delegacji miasta Brebu (Rumunia) Adrian Ungureanu (burmistrz).

Spotkanie jest jednym z elementów trwającego od piątku XXVI Orawskiego Lata. W programie znalazły się obchody rocznicy odsłonięcia pomnika Świętego Jana Pawła II w Jabłonce, II Międzynarodowy Festiwal Na pograniczu kultur, koncerty, tradycyjne konkury: popisy hajduków, masło, moje masło, wspinanie na pal.

Dziś wieczorem wystąpi jeszcze węgierski Zespół Regionalny Glűck Auf z Nagymányok oraz na zakończenie XXVI Orawskiego Lata - Ania Wyszkoni.

UG Jabłonka, s/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Kondor16:17, 17 lipca 2017
Szkoda tylko, że dojazd z Jabłonki do Trsteny nie jest zbyt komfortowy. Władze Jabłonki marnują sprzyjający czas na wymuszenie rozpoczęcia prac nad dokumentacją przebudowy DK7 -wraz z obwodnicami. Szanowni Państwo, do dzieła, GDDKiA nie gryzie a Minister sprzyja!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij