Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka i okolice
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
27.07.2017, 17:55 | czytano: 3651

Do gminy Czarny Dunajec przyjechał wicemarszałek z ponad czteromilionową dotacją

Regina Korczak-Watycha

10 budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Czarny Dunajec, w tym 7 szkół, 1 przedszkole i 2 remizy, wkrótce przejdą gruntowną termomodernizację. Zakres prac obejmuje docieplenie budynków, wymianę stolarki okiennej i centralnego ogrzewania.

Umowę na dofinansowanie obiektów podpisana została przez wicemarszałka Małopolski Stanisława Sorysa, wójta gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza i skarbnik Stanisławę Pilch, w czwartek w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji budynki nie tylko będą bardziej estetyczne i cieplejsze, ale także bardziej ekologiczne. Docieplone zostaną ściany i dachy, a wymienione zostaną okna i centralne ogrzewanie, co realnie przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

W gminie Czarny Dunajec gruntowny remont przejdą: przedszkole w Czarnym Dunajcu, szkoły podstawowe w Podczerwonem, Cichem, Starem Bystrem oraz w Dziale, gimnazjum w Załucznem oraz zespoły szkół w Cichem i Piekielniku. Modernizacja czeka także remizy ochotniczych straży pożarnych w Czarnym Dunajcu i Chochołowie.

Całkowita wartość projektu wyniesie 6,74 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to 3,93 mln zł. Wszystkie budynki zostaną oddane do użytku za nieco ponad rok – planowany termin zakończenia prac to październik 2018 r.

Podczas spotkania obecni byli także przedstawiciele gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak i skarbnik Dunajec Anna Wędziarz, którzy podpisali umowę na dofinansowanie budynku Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Gliczarowie Górnym. Budynek ten zostanie m.in. wyposażony w nowoczesny piec, który pozwoli na obniżenie emisji pyłów PM10 i PM2.5,a także emisji CO2 o 99 proc. Modernizacja poniesie za sobą także konkretne oszczędności finansowe – przewidziano, że po remoncie można liczyć aż na oszczędność energii rzędu 88,35 proc., co niewątpliwie wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania, zwłaszcza w zimie.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
test11:37, 1 sierpnia 2017
A co z budynkiem starej podstawówki w Czarnym Dunajcu ? Bo jak na razie to stoi i niszczeje.
steve21:53, 29 lipca 2017
Niezbyt dokładnie przeczytałem tekst, pardon, przepraszam. Następnym razem muszę lepiej się wczytywać w merytoryczną zawartość, żeby podobnych błędów nie popełniać.
mądry08:00, 29 lipca 2017
Steve jakieś głupoty piszesz. Przecież i jedni i drudzy dostali dotacje w wysokości o jaką wnioskowali. Spotkanie było w ustalonym przez zainteresowanych miejscu.
steve19:54, 28 lipca 2017
@baciok:
Mnie również żenują tego typu żałosne popisy a la dobry wujek: wszyscy ludzie w Czarnym Dunajcu dobrzy więc dać im dotację, a wszyscy ludzie w Białym Dunajcu źli, be niedobrzy, więc dotacji wicemarszałek im nie przywiezie. Ciekawe zjawisko socjologiczne: władza znalazła się o ładnych parę faz rozwojowych za społeczeństwem, które jest postindustrialne, demokratyczne i modernistyczne (głosujcie dalej na ludzi którzy nosa ze swojej wioski nie wystawili to będziecie mieć dalej w 21 wieku tego typu popisy dobrowujkowstwa rodem z PRL-u; ci ludzie innego świata nie znają jak tylko PRL, więc nie dziwcie się że właśnie tę epokę nam obecnie klonują - to jest cywilizacyjny regres, cofamy się).
baciok@19:41, 27 lipca 2017
Marszałek z PO jak dobry wujek. Propaganda w starym stylu. A do Pana wójta Biołego Dunajca Co Panie Wójcie robicie z mostkiem bo mnie już k.... łapie jak stoje w korku naprzeciw Urzędu Gminy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij