Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 77
Clear
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 90
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 77
Clear
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 68
Clear
18°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 73
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.10.2017, 08:20 | czytano: 6186

Spółka Nowa Targowica namawia handlujących, by przyszli na sesje i "samą obecnością powstrzymali radnych przed pochopną decyzją"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. "Znaczna część rady miasta wydaje się być na szczęście przeciwna projektowi burmistrza, niemniej to dopiero początek dyskusji, która przeniesie się prawdopodobnie na poniedziałkową sesję. Dlatego ważne, byśmy na niej byli" - czytamy na stronie internetowej Nowej Targowicy apel spółki do osób handlujących na placu przy ul. Targowej.

To wezwanie związane jest z dość niespodziewaną propozycją burmistrza, dotyczącą ujednolicenia stawek opłaty targowej w Mieście.

Przypomnijmy, niespełna 2 lata temu Rada Miasta Nowego Targu zdecydowała o różnicowaniu stawek. Niskie, preferencyjne obowiązują na placu przy ul. Targowej (placu administrowanym i w połowie należącym do spółki Nowa Targowica, a w połowie do miasta-gminy). W pozostałym miejscach stawki są kilkukrotnie wyższe. Spora rozbieżność w stawkach miała na celu uporządkowanie handlu w Mieście, czyli nakłonienie handlujących do sprzedaży swoich towarów w określonym miejscu.

Tymczasem kilka dni temu, podczas posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju - burmistrz Grzegorz Watycha zaskoczył radnych - prezentując projekt uchwały dotyczący ujednolicenia opłaty targowej na terenie całego Miasta. W tym wypadku oznacza to dla handlujących na placu przy Targowej - czterokrotną podwyżkę.

Część radnych zaprotestowała. Pomysłu bronił skarbnik Miasta i wiceburmistrz. Podczas komisji radni odmówili w ogóle zajmowania się tym projektem, ale nie jest wykluczone, że na poniedziałkowej sesji temat wróci.

Spółka Nowa Targowica przygotowuje się na taką ewentualność. Na stronie www.targowica.eu czytamy: "Złość, oburzenie - to najdelikatniejsze słowa, którymi określić można nastroje naszych kupców, którzy dokładnie zapoznali się już z propozycją burmistrza Grzegorza Watychy, dotyczącą zmian stawek miejskiej opłaty targowej. Nie - dla podwyżki miejskiej opłaty targowej".

Przytaczane są też opinie kupców: "To skandal, kiedy obiecywali nam niską opłatę, byśmy się tu tylko przenosili z Bereków, nikt nie zająknął się ani słowem, że to tylko na chwilę. Po półtora roku burmistrz chce się z tego wycofać. Okłamano nas".

Tekst kończy się słowami: "Znaczna część rady miasta wydaje się być na szczęście przeciwna projektowi burmistrza, niemniej to dopiero początek dyskusji, która przeniesie się prawdopodobnie na poniedziałkową sesję. Dlatego ważne, byśmy na niej byli"...

Przedstawiciel spółki w rozmowie z Podhale24 przyznaje, że chodzi przede wszystkim o to, by "kupcy pokazali, że stanowią sporą społeczność", że "przyjdą na sesję, by samą obecnością powstrzymać radnych przed pochopną decyzją".

Poniedziałkowa sesja rozpocznie się o godzinie 15.00 w sali obrad nowotarskiego Urzędu Miasta.

W galerii poniżej - zdjęcia z ostatniego letniego jarmarku.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
królik21:09, 23 października 2017
Na spotkaniu było tylko pare chaandlujących a reszta d***lizów tego całego bagna z układami w spółce tak pieknie bili brawo.i ten *** na mównicy coś czytał.pewnie pan ch mu napisał.Wszystko sztuczne nic nie warte.brak słów
A B W21:03, 23 października 2017
Pan chowaniec niech odda miastu 5H za ktore płaci miesięcznie 2.400 netto i po sprawie
nie podam bo się boje że mi dziecko porwią21:01, 23 października 2017
Ada miasto już dawno wie jak to wygląda
8 jarmaków miasto 40 zł. spółka 1034
ada11:07, 23 października 2017
A czemu handlujący nie powiedzą wprost jak wygląda sytuacja na targowicy. Czemu nie zgłoszą miastu jako drugiemu właścicielowi terenu że źle się tam dzieje? Tylko tacy "odważni" że anonimowo komentują i czekają że ktoś inny za nich sprawę wyjaśni. Jeśłi to prawda, że tak im żle to czemu nie zawalą o swoje prawa?
Tchórzom się pomoc nie należy. Bo na nią nie zasługują.
Szymek N.S09:36, 23 października 2017
Taka prawda to handlarze sa sobie winni ze spolka tak z nich zdziera bo tego ich nauczyli zanim zostala targowica otwarta to kupowali miejsca nie patrząc na cene ile H.chcial tyle dawali 20 tys i wiecej na dwa lata pozniej od nowa nie wspominając o comiesiecznej rezerwacji ktora tez idzie do kieszeni
,tak samo bylo po otwarciu koperty szly do kieszeni nawet nowi wlasciciele mowili ze nie wiedzieli ze handlarze mają tyle pieniedzy ,a teraz płaczą ze muszą duzo płacic co chcieliscie to macie i nie mowcie ze ktos was okrada z pieniedzy,w tamtym roku byl dobry handel bo targowica byla nowa i kazdy ciekawy jechal zobaczyc teraz juz tak nie kupują a za rok otwarcie marketuPowodzenia
lotnik09:35, 23 października 2017
Nowotarska władzo, będzie twarde lądowanie za rok jesienią
by 09:01, 23 października 2017
Tak ...!!!
i żeby przyszli pod biuro spółki Nowa Targowica i żądali obniżenia ogromnych opłat !!!
handlująca08:56, 23 października 2017
spoko zrównajcie stawki będzie można wrócić na bereki :)
nurt08:45, 23 października 2017
Za wojnę na górze zawsze płacą ci na dole. Stara prawda i nieodłączna praktyka byle jakiej władzy. Jak widać w mieście buldogi przygotowują się do wyborów, atu nie ma zbytnio czym się pochwalić z tej pełnej obietnic kadencji Watychy, z której nic wielkiego nie wynikło. Zamiast progresji mamy recesję, dziury budżetowe i stagnację jakiej nie było od lat. W kontekście kryzysu nowego jarmarku dzisiaj widać, że od początku burmistrz był tylko zakładnikiem panów Rajskiego, Tarnowskiego i całej reszty zwolenników kolorowych wstążeczek, cudów i dziwów. Teraz, czym prędzej trzeba się odciąć od tej mizerii by dalej pływać w tym szambie, w którym ma utonąć Watycha. Nie dajmy się jednak zwieść tym gierkom ponieważ w dalszym ciągu to ta sama grupa, która doprowadziła do takiego stanu rzeczy bierze wspólną odpowiedzialność za to, że pani Joanna Iskrzyńska-Steg nie słucha i nie rozumie co do niej mówi dzisiaj pan Tarnowski i jakie działania podejmuje sam burmistrz, łamiąc wcześniejsze umowy.
M...06:36, 23 października 2017
A pomoć na Berekach było żle. Bo korki, Bangladesz i co z tego ale wszyscy mieli kasę miasto,hanarze i okoliczni mieszkańcy dorobili do marnej emerytury a teraz ma Pan H i Ch teraz JEST LEPIEJ.
ania22:17, 22 października 2017
administrator chyba spi albo nie dopuszcza wszystkich wpisów

Jeśli są wulgarne, albo w inny sposób naruszają regulamin - to owszem, nie są dopuszczane. Moderator.
ziutek21:35, 22 października 2017
Tak czy inaczej zrobili nas w h...ja.Za miejsce 42m miasto pobiera w moim wypadku i nie tylko za 8 dni targowych w miesiącu 40 zł a pan H 1034zł.Jest super
krzyczę21:34, 22 października 2017
Marku nie wóć
Grzesiu opanuj się
fragles21:25, 22 października 2017
50 gr za m a spółka 3.08zl tylko tyle że tak naprawde za jeden jarmak miasto kasuje 5zł może 10 zł a pan H 125zł czyli miasto miesięcznie zbiera 40 zł a pan H 1000zł.Miejsce 6x7 to jest 42m
Terenia21:19, 22 października 2017
Staszne jest to że burmistrz traktuje nas jak chłopów pańszczyźnianych...
Sam ze swoim dworem zarabia za podpisywanie papierków a my musimy stac od świtu za kilka groszy.
KO R NEL20:50, 22 października 2017
"Trzeba na to byle głupca,
By pod Miastem zarżnąć
KUPCA"
Wiemy także kto ma
OWCĘ (czarna?)
Ten ma także
CO FCE (E`Leklerka?)
marianna20:46, 22 października 2017
chodzi o to, żeby opłata była jak najniższa albo i 0zł, bo wtedy Pan Chowaniec i spółka weźmie wszystko do swojej kieszeni, ale handlujący nie zapłacą mniej, już teraz płacą mu bardzo dużo, gdyby od początku opłata targowa była wyższa nie mógłby sobie tyle policzyć, jak miasto zamykało swoją targowicę to nic nie narzekał, że opłata targowa jest za wysoka, straszenie, że targowica upadnie to zwykły szantaż wystarczy aby sam obniżył to co sam pobiera do własnej kiesy, co gorsza szantaż ten jest poparty głosami radnych, którzy są z nim powiązani towarzysko i nie tylko
Tomek20:42, 22 października 2017
No chyba ich pogieło sami zarabiaja po sto tysięcy rocznie siedząc w magistracie a nas chcą totalnie zniszczyć...
Za co wyżywimy siebie i rodziny skoro burmistrz i przyjaciele chcą nas tak przydusić.
dx220:36, 22 października 2017
Miasto stara się usilnie wbić gwóźdź do trumny z napisem jarmark. Tak drastyczna podwyżka dobiej opłacalność handlu na bazarze i jest ewidentnym ukłonem w strone powstającego color parku. Trzeba strajkowac i tyle.
Bartek P.20:19, 22 października 2017
Do bolka, wolę boluś im do d*** wchodzić i to nawet bez wazeliny niż tak jak ty burmistrzowi. Podejrzewam że jak widzisz Pana H lub Ch to im się w pas kłaniasz, no ale tu jesteś anonimowy to ci wszystko wolno. Jak byś umiał liczyć to szybko byś policzył że miasto chce za m2 od 200 do 300zł rocznie a duże sklepy płacą niecałe 21zł. I spytaj się np w Color Parku jaka jest stawka za m2 lokalu do wynajęcia. Jakoś nie widzę żeby handlarzy ubywało z powodu stawek od Panów H i Ch a wręcz jest coraz więcej.
jo anna19:48, 22 października 2017
odchodzący miłościwie nam panujący MF oddał miejskie działki za grosze pod spółkę i przydało by się CBA lub CBŚ żeby to wyjaśnili , sparwa nadaje się do Pani Jaworowicz :)
.........19:47, 22 października 2017
Jak donosi portal Tygodnika Podhalańskiego 24tp
Prezes spółki stawia miastu ultimatum.
Przekonuje, że jeśli burmistrz się nie ugnie -Nowej Targowicy może nie być
Mamy intratną ofertę dużej sieci handlowej, która chciałaby w tym miejscu otworzyć centrum handlowe. Jeśli miasto nie pójdzie na rękę.
bolek18:25, 22 października 2017
do bartka p.kup sobie wazelinę i wejdż im do d.... osobnik H na ostatnim zebraniu zapewniał że stawki w tym roku nie podniesie i co?.. nie minęło parę miesięcy i stawki poszybowały.teraz namawiają nas byśmy byli na sesji i protrstowali dlaczego HiCH mogą podnieść a miasto nie .panie burmistrzu dać takie stawki jakie oni mają nawet wyższe 10zł za m kw.
Krupier18:19, 22 października 2017
@DELFINEK No tak. Marek się akurat nadaje do powrotu. Godzina 22.00 a Marek na plebanii przy Kościelnej. W czasie kiedy urzędował.
Marcin18:08, 22 października 2017
Ludzie nie dajcie się znowu wykorzystać. To wy - handlujący jesteście najważniejsi. To z waszej pracy są tak duże wpływy do kasy miejskiej. Spółka was podpuszcza żebyście zrobili awanturę na sesji - komu to będzie służyć? Czy jak stawka pozostanie niska to i wam ktoś obniży dotychczasowe koszty i opłaty?

Nie dajcie sobą manipulować. Spółka Nowa Targowica wskazuje wam "wroga" - burmistrza bo sama chce na tym ugrać dotychczasowe opłaty - a co wy z tego będziecie mieć? Was wysyłają do robienia awantury - jakbyście byli mięsem armatnim.
Kuma18:07, 22 października 2017
Przypominam, że wszelki umowy i uzgodnienia z inwestorami targowicy zawierał przyzywany tu do powrotu Pan Fryźlewicz . proszę pamiętać, że Miasto wniosło do spółki 5 ha ziemi, oraz drogę. Uważam zatem, że jedynym poborcą opłaty targowej ustalonej przez Radę Miasta składającą się z opłaty dla Biznesmenów oraz Miasta powinien być Urząd Miasta, który to rozliczał się będzie z Panem Chowańcem lub innym "właścicielem". uważam też, że inwestycja już się zwróciła właścicielom poprzez pobranie (uważam,że nielegalnie) opłaty za miejsce pod stragan i samochód. Wszyscy włącznie z właścicielami udają ,że to nie miało miejsca, handlujący też mówią o tym fakcie nieco nieśmiało, zamiast głośno krzyczeć. Tak więc jak na razie tylko Miasto jest "do tyłu" i dziwię się, że Pan Tarnowski oraz Rayski popierają Chowańca i Hreśkę. Najlepiej zwalić winę na Miasto, napuścić ludzi na Burmistrza,kampania się zaczęła i myślę, że będzie brutalna.
szaryCZlowiek17:12, 22 października 2017
Jak będzie trzeba to na taczkach się wywiezie burmistrza i vice.
Karinka17:03, 22 października 2017
Władzy już się kompletnie poprzewracało w głowach. Wydali miliony na jakieś pierdoły typu budki z żarciem na rynku czy budują muzeum na jedna (sic) maszynę drukarską.
A teraz chcą nas handlujących na mrozie, w deszczu czy upale ograbić z ostatnich groszy jakie zarabiamy ?
DELFINEK16:39, 22 października 2017
Burmistrz "dotrzymał" słowa tak samo gdy obiecywał przed wyborami budowe kolejki na Turbacz, ogrzewanie geotermalne Miasta i wiele innych rzeczy.
Marku wóc chiałoby się krzyknąć.
0ooo16:38, 22 października 2017
142828 (słownie sto czterdzieści dwa tysiące złotych z groszem) - tyle zgodnie z oświadczeniem majątkowym Joanny Steg Miasto zapłaciło jej w 2016 roku.
Za co ? A potem płacz ze nie ma kasy na remont autobusu...
Staś z grapy16:24, 22 października 2017
A ja tam czekałem kiedy afera wybuchnie,kilka lat,no i jest,wiadomo z góry kto wygra,mam jedynie satysfakcje że w tym g*** juz fizycznie nie uczestnicze,trochę szkoda że tak jest,ale wielkie słowa tego no Burmistrza maja sie w rzeczywistosci nijak do tego co mowi a co robi,następny Marek ?
Elka16:10, 22 października 2017
Zróżnicowanie stawek to jedyna rzecz jaka scala handel na terenie NT. Bez tego będzie syf kiła i mogiła. Grześ i s-ka zapomnioeli jak wyglądał handel przed powstaniem nowego jarmarku ?
Powinni byc wdzięczni ze społka zrobiłą to za nich, bo miasto nigdy by nie uporzadkowało placu handlowego.
Teraz gdy widza, że handel jako tako się kręci , jak to zwykle bywa przed świętami, chcą z nas zedrzec skórę i podnieśc opłatę.
My kupcy mówimy nie. Przyjdziemy na tą sesję, oj przyjdziemy.
Bartek P.16:09, 22 października 2017
Pan Chowaniec i inni właściciele wyłożyli własne a podejrzewam że i pożyczone pieniądze na nową Targowicę, dlaczego miasto nie weszło w spółkę i nie dołożyli swojej części.A no dlatego że nie wierzyli w powodzenie tego biznesu a teraz jak wszystko ładnie działa to wyciągają ręce po pieniążki. Osobiście byłem na spotkaniu radnych przez otwarciem Nowej Targowicy w czarnej owcy i mocno radni się drapali co zrobić żeby handlarze przeszli na Nową Targowicę. Wtedy zapewniali że stawki preferencyjne będą przynajmniej 3 lata.
Maciek N.T16:00, 22 października 2017
Do N.T. Kazdy kt tu handluje musial kupic miejsce umowa slowna na dwa lata pozniej licytacja miejsca ceny od ok 18 tys przy glownej alei w srodku i na zwirze taniej dochodzi rezerwacja co miesiac od ok 400 zl i oplata targowa od 20 zl mysle po ilosci handlarzy ze inwestycja wrocila sie po pierwszym miesiacu dzialania
ola15:51, 22 października 2017
handlarze moze zbierzemy sie tez pod czarna owce I powalczymy o obnizenie stawki spolki. bo namawiaja nas by przeciwstawic sie wyzszym oplata miastu wiec zjednoczmy sie I im tez stawiajmy warumki.
p15:42, 22 października 2017
Jak miasto wprowadzi równe stawki dla wszystkich w mieście to niedługo budy jarmaczne będą porozstawiane po całym Nowym Targu.
Dzięki temu, że na nowej targowicy stawki są ustalone na preferencyjnym poziomie w Miescie jest porządek i handel skoncentrował się na jednym, doskonale się do tego nadającym, terenie. To co chce zrobić burmistrz to zwyczajny rozbój połączony z bezkresna głupotą.
Jarmark omijam .15:20, 22 października 2017
Handlarze, pochwalcie się wreszcie ile naprawdę płacicie od stoiska bo trudno mi uwierzyć , że 50 groszy.
Bartek P.15:18, 22 października 2017
Widać że burmistrz wspiera prywatny biznes, tylko nie ten co trzeba. Od jakiegoś czasu pupilem burmistrza jest Color Park, rondo im wybudował zabierając ludziom prywatne działki, na otwarcie budowy ładnie się stawili i teraz trzeba największą konkurencje wykosić bo w przyszłym roku będzie otwarcie. Ja za 30m2 po podwyżce będę płacił miastu prawie 7000zł rocznie czyli 230zł za m2, ciekawe ile duże markety płacą za 1m2 rocznie.
xx15:09, 22 października 2017
Jeśli Miasto na tym zyska-popieram.A na marginesie-paraliż komunikacyjny w dni targowe do szybkiego rozwiązania!!!
grajek15:08, 22 października 2017
jestem za jedną stawką ale realną dlaczego zajezdnia płaci więcej a targowica mniej to jest dopiero niesprawiedliwość jedno wielkie bagno
prawda sie obroni14:44, 22 października 2017
Walczmy o równa stawke opłaty targowej w całym mieście.

Nie dajcie sie zmanipulować biznesmenom, jesli bedzie rowna stawka oplaty targowej nie bedziemy musieli sie godzic na obecne traktowanie. Bo bedziemy mieli wybor czy handlowac tu czy gdzies indziej.
kombi14:28, 22 października 2017
Chyba kupcy nie myśleli, że wiecznie będzie po 50 groszy, inwestycja ma się zwrócić.
MD14:11, 22 października 2017
Nie rozumiem dlaczego mają być dwie różne stawki na jednym placu targowicy. To jest wielka niesprawiedliwość, czy pan administrator J.Chowaniec ma jakieś specjalne względy u radnych i w zaciszu gabinetów te sprawy się lepiej załatwia?
Jeszcze można zrozumieć jednakowe opłaty na całym placu spółki Nowa Targowica i pozostali właściciele którzy mieszczą się w obrębie tego miejsca. Ponad to spółka Nowa Targowica już dostała ceny preferencyjne w postaci dzierżawy 6ha gruntów od miasta.
bębniarz13:46, 22 października 2017
Hłe hłe, a 'wielki pan dziennikarz' z tygodnika chodzi po placu i ludzi podpuszcza żeby przyszli na sesje i tupali, gwizdali na bo inaczej nic nie wskórają.
To co się dzieje na placu to przechodzi pojęcie. Jeszcze mu trąbki brakuje.
NT12:46, 22 października 2017
Nie bardzo rozumie, ale z komentarzy wynika, że ci na nowej targowicy płacą jeszcze dodatkową daninę, czyli ich oficjalne stawki są niskie, żeby starczyło na te nieoficjalne? Coś podobnego może się zdarzyć pewno tylko tutaj! Może się mylę?
adrian12:36, 22 października 2017
Płacić nie marudzić. Nie po to marian inwestował żeby zbierać od was po 20zł. Złote czasy dla was odeszły bezpowrotnie. Teraz złote czasy są dla mariana i tych z góry którzy mu przyklaskują.
Pis11:44, 22 października 2017
Za tych biedaków którzy handluje na lewo bez paragonów i wybierają parkingu bez kas fiskalnych powinna się wziąść administracja skarbowa
Fakt11:41, 22 października 2017
Wybraliscie se POwskiego wladce ,to macie cochcie chcieli. Jak wybuduja CP to wszystko padnie , oprocz uslug.
thell10:30, 22 października 2017
jednakowe traktowaniu wszystkich podmiotow gospodarczych tak mowi konstytucja pani Asiu,nijak to sie ma do podatku od nieruchomosci kolor parku i innych sieci handlowych, kupcy z pdhala ok 300zl rocznie [wspieramy rodzimych przedsiembiorcow]
KOLR PARK LIDL itd. ok 21zl to się nazywa SPRAWIEDLIWOSC!!!
i już10:28, 22 października 2017
Referendum
Oh ah09:43, 22 października 2017
@ nie handlujesz to co ty wiesz. A może napiszesz że spółka bierze za dużo?
KNT09:40, 22 października 2017
Zmienić Radę Miasta już niedługo wybory!!!!!!!!
Byle do wyborów: )09:37, 22 października 2017
"Na terenie całego Miasta " - Czyli wszystko padnie.Nowa Targowica,Plac Żarneckiego,Budki z Jarmarków Podhalańskich,Wystawy psów,Targ Maślany Na nadwodniej,Stragany z odpustów, Piknik lotniczy, Stagany ze zniczami niebawem,kioski Ruchu. Nikogo nie będzie stać na utrzymanie stoisk.
abc09:30, 22 października 2017
no to będzie pyskówka!!!
tylko jaki "biznes" ma w tym Spółka Nowa Targowica?
Handlujący09:25, 22 października 2017
Niech radni porozmawiają z handlującymi i sprawdzą to dowiedzą się ile pieniędzy od handlujących zdziera spółka a jaką jałmużnę dostaje miasto. Spółka odwraca uwagę na radnych i wprowadzane przez spółke podwyżki. Zapytać handlujących ile pieniędzy płacą spółce a ile miastu? Może jest jakiś układ że radni boją się sprawdzić rzeczywistych kosztów dla handlujących? Teraz na sesji handlujący mają być użyci jako argument do zastraszenia rady-niezła ściema!!!
bazarowicz09:25, 22 października 2017
a dlaczego to Panowie CH i H nie obniżą opłat wynajmującym tylko dodatkowo żądają tzw opłaty rezerwacyjne sięgające dziesiątek tysięcy złotych głośno o tym na całym Podhalu i nikt z tym nic nie robi chodzą słuchy że Krakusy to załatwią
leming doskonały09:15, 22 października 2017
do : nowotarżanka

Co mają powiedzieć handlujący na dawnej zajezdni, gdzie stawki podatku na rzecz miasta od m2 pow. handlowej są nie cztero ale wielokrotnie wyższe. Moja propozycja, to wyrównać opłatę targową do obowiązującej na placu po dawnej zajezdni - wtedy będzie sprawiedliwie.
nowotarżanka09:03, 22 października 2017
Chamstwo żeby miasto tak traktowało ludzi, którzy pracują i płacą podatki na stołki burmistrza. Chce ujednolicenia, to niech obniży tym, którzy drożej płacą, a nie dobija ludzi czterokrotną podwyżką. Ja nie mam nic wspólnego z handlem, ale wiem, że dla niektórych jest to jedyny dochód, aby zapewnić byt rodzinie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij