Czwartek, 23 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
14°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.11.2017, 13:26 | czytano: 4451

Burmistrz z grzywną

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło będzie musiała zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu prawomocnym wyrokiem uznał ją winną niedopełnienia obowiązków służbowych oraz niezgodnego z prawem nieudostępnienia informacji publicznej.

Chodzi o spór burmistrz z grupą mieszkańców związanych z jej opozycją. Sprawy dotyczą okresu 2010-2012 rokiem. Skonfliktowanie z burmistrz mieszkańcy złożyli wówczas kilkanaście skarg, które za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, miały trafić do sądu administracyjnego. Skarżyli się oni, że miasto nie udostępnia im informacji związanych z zagospodarowaniem przestrzennym. Ale nie trafiały. Mieszkańcy twierdzą, że było to celowe działanie mające uniemożliwić i walkę o swoje prawa. Magistrat nie przekazał ich do sądu w terminie za co Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie ukarał samorząd grzywnami na łączną sumę ponad 50 tys. zł. Wszystkie grzywny zapłaciła kancelaria radcy prawnego urzędu Pawła Kukli, która wzięła na siebie winę za opóźnienia w przekazywaniu skarg.

Burmistrz broniła się, że nie wiedziała, iż radca przetrzymuje skargi (radca tłumaczył się, że był zajęty rozwiązywaniem problemów szpitala), a na zarzuty o nie udostępnianie informacji odpowiadała, że nie może tego zrobić, bo w wielu przypadkach są to dane podlegające ochronie, więc popełniłaby przestępstwo.

Sprawa znalazła jednak ciąg dalszy w prokuraturze, a następnie w sądzie. W lutym Sąd Rejonowy w Nowym Targu uznał burmistrz winną większości z postawionych jej zarzutów i wymierzył jej karę grzywny. Wczoraj Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zaskarżony wyrok utrzymał w mocy.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Zocha20:39, 16 listopada 2017
Świadkami, którzy przekonywali, że obecnie skazana Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa P. jest absolutnie niewinna i nic nie wiedziała o nie przekazywaniu skarg przez pana Kuklę byli: tenże pan Kukla, zastępca p. Wójciak i pani Górnicka-Orzeł. Czyli te osoby wiedziały, że Kukla chowa sprawy do biurka i nic nie zrobiły. Pan Wójciak wszystkie dokumenty przychodzące do urzędu przeglądał, wszystko wie (jak Szpieg z Krainy Deszczowców) i nic bidulce nie powiedział! Kukla z Wójciakiem umawiają się, że nie przekazują dokumentów do sądu za plecami Ewy P. Czyli spiskują przeciwko obecnie skazanej Ewie P. Za taką nielojalność powinni wylecieć razem ale z jakichś przyczyn zostali. Jakich? Domyślcie się mieszkańcy sami. Komuś się to opłacało, mimo tego, ze Kukla zapłacił kary - podobno ze swoich pieniędzy.
kozioł09:20, 16 listopada 2017
Rabka mając taki potencjał pod rządami tej pani drepta w miejscu. Tyle zaniedbanych pustostanów co tam nigdzie nie widziałem./a budynki przedwojenne stylowe i po remoncie to mogły bu być prawdziwe perełki/ Nie ma pomysłu.koncepcji.Nie ma tez planu jak Rabkę wygrzebać z zapaści. Zobaczymy w kampanii wyborczej kogo nam zaproponuje opozycja i do czego nam się zobowiąże względem ratowania miasta ze skrajnego upadku. A ja będę uważnie słuchał. Jak można nie robić nic żeby pozyskać dla miasta turystów. NIC. W sezonie Zakopane i Szczawnica pęka w szwach. A w Rabce pusto głucho a w parku rzępoli orkiestra dęta i odstrasza resztki śmiałków co tu zaglądają.
115KM21:45, 15 listopada 2017
Są jeszcze sędziowie, którzy orzekają przeciw PiS...? Minister Ziobro czegoś nie dopatrzył. Przecież Pani Burmistrz to 100% PiS.
ze zdroju18:54, 15 listopada 2017
Burmistrz jest mistrzem obrony ,zawsze tłumaczy że o niczym nie wie, nie decyduje ona tylko radni .Jedynie zasługi to wszystkie napewno są jej.Pogratulować wyborcom.Biedna ta Rabka,a szkoda bo ma potencjał.
emeryt17:13, 15 listopada 2017
bardzo miła wiadomość dotarła do nas ...
smok(g)14:56, 15 listopada 2017
Brawo Sąd! Tupet i arogancja trochę się (może) oszlifuje.
bazyl13:51, 15 listopada 2017
W N,Targu opozycji nie ma. Żenujące ale prawdziwe. Jedyna Pani Korwin trzęsie kołtunem .
skuteczna dorada13:47, 15 listopada 2017
Najlepszy kontakt z bufetową . ona ma monopol na niepłacenie . Doradzi
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij