Niedziela, 18 sierpień 2019, Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Nowy Targ i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Clouds
23°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Clouds
23°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Clear
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 57
Clouds
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.04.2018, 12:28 | czytano: 1113

21. Przegląd Filmów o Sztuce - rozdanie nagród (zdjęcia)

ZAKOPANE. Jury przyznało w tegorocznym konkursie aż sześć nagród, w tym dwie specjalne oraz jedno wyróżnienie. Zwyciężył film "Dziennik obserwatora" w reżyserii Jarosława Migonia.

Wczoraj wieczorem zakończyła się część konkursowa 21. Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem. Spośród zgłoszonych do konkursy 166 filmów wybrano 31, z których po ocenie jury przyznano nagrody.

Za najlepszy film uznano. Który otrzymał nagrodę główną Grand Prix uznano "Dziennik obserwatora" w reżyserii Jarosława Migonia.

- Ta statuetka jest ciężka i piękna zarazem. Mógłby powiedzieć, że przedstawia ona postać obserwatora, który wykonując gest kadrowania, na pewno ma jakiś zamiar i ten zamiar to pokazania świata inaczej niż widzą go wszyscy - mówił po odebraniu statuetki Jarosław Migoń.

Drugą nagrodę otrzymał film "Wariacje na wiolonczelę solo" w reżyserii Aleksandry Rek. Trzecie miejsce zajął film "Fangor - zostaną obrazy" w reżyserii Andrzeja Sapiji.

Nagrodę specjalną przyznaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymał reżyser Krzysztof Wierzbiański za film "Kosarewicz - ktoś kto widzi lepiej".

Wyróżnienie przyznane przez Zakopiańskiego Centrum Kultury i Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przypadło reżyserce Annie Zakrzewskiej za "Mirosław Bałka: nerw.konstrukcja". Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki wręczono reżyserowi filmu "Neon", Ericowi Bednarskiemu.

Reżyserzy filmów, którzy odbierali nagrody zaznaczali ważną rolę, którą pełni reaktywowany zakopiański przegląd filmowy, który jako wydarzenie niszowe trafia do odbiorcy wrażliwego i wymagającego, który poszukuje tego co nieznane.

ms/ zdj. organizatora
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij