Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.06.2018, 14:13 | czytano: 2565

Święto Kawalerów Orderu Uśmiechu

Fot. Piotr Kuczaj

Rabka-Zdrój była gospodarzem uroczystości związanych z jubileuszem 50-lecia ustanowienia odznaczenia przyznawanego przez dzieci.

W sobotę w kinie "Śnieżka" odbyła się Konferencja Naukowa w ramach Roku Ireny Sendlerowej pt. „Irena Sendlerowa Dzieciom. Biografia i przesłanie Kawalera Orderu Uśmiechu”. Tego dnia, po raz drugi w historii poza Warszawą, spotkała się Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, która wybrała spośród kandydatów osoby, które zostaną wyróżnione tym odznaczeniem za zasługi na rzecz dzieci. W tym roku otrzymają je: Anna Bernat, Andrzej Danielski, Jolanta Gawlik-Kutowska, Bożena Kazanowska, Dominika Kulczyk, Adam Plackowski, Romuald Sadowski, Marta Santos Pais, Małgorzata Wieniawska i Philip Zimbardo.

Z okazji jubileuszu do Rabki-Zdroju przyjechali Kawalerowie Orderu Uśmiechu z Polski, Białorusi, Izraela, Litwy, Niemiec i Sudanu. Wszyscy oni, wspólnie z kanclerzem kapituły Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem, wzięli w niedzielę udział w nadaniu Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
robcusia09:22, 19 czerwca 2018
a w Rabce plac zabaw im. Orderu Uśmiechu został sprzedany i stał się prywatnym parkingiem Steskala
prosty nos16:40, 18 czerwca 2018
Ludzie, nie wierzę czy tam też stoi krzywy nos ???????????
jeszcze dzidziuś15:23, 18 czerwca 2018
Gdzie był Rzecznik Praw Dziecka, jak rodzice przetrzymywali na siłę dzieci w Sejmie. Tu się przyjechał promować gdzie już praktycznie dzieci nie ma tylko powstają same domy geriatryczne.
koza14:54, 18 czerwca 2018
I gitara.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij