Piątek, 15 listopad 2019, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Mist
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
27.06.2018, 19:13 | czytano: 5011

Opozycja rozlicza wójta z wyjazdu do Nowego Sącza

Arch. Podhale24.pl

CZARNY DUNAJEC. Radni opozycji uważają, że wójt Józef Babicz powinien brać urlop w urzędzie, jeśli w godzinach pracy wyjeżdża gdzieś załatwiać sprawy nie związane z gminą.

Chodzi o wyjazd wójta na rozprawę sądową związaną z działalnością Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi, w której jest prezesem.

- 15 maja spotkaliśmy się w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. Z tym, że ja miałem tam wezwanie, a pan nie miał. I chciałem zapytać, co pan tam załatwiał dla urzędu gminy - zaczął radny Czesław Wajda. - W sądzie w Nowym Sączu pan nie ma kompetencji, żeby reprezentować wspólnotę, bo wspólnotę reprezentował adwokat, którego wspólnota na stałe zatrudnia.

- Powinienem tam być, żebym wiedział co się dzieje na terenie gminy i we wspólnocie. Jestem prezesem i mam prawo - odparł wójt. - Robi pan zamieszanie. Jestem wójtem gminy i mam prawo.

- Jeżeli reprezentuje pan gdziekolwiek wspólnotę, to w urzędzie gminy powinien pan sobie wziąć urlop - ripostował radny, a do dyskusji włączył się radny Kazimierz Dzielski, były wójt gminy. - Proszę się panie wójcie przyznać, że w tym dniu powinien mieć pan wolne. Jak pan jest w pracy, to nie może pan tych dwóch funkcji łączyć. Ja chcę mieć wójta w urzędzie, a sprawy wspólnoty są odrębną sprawą - stwierdził.

Wójta tłumaczył sekretarz gminy Michał Jarończyk. - Wójt ma nienormowany czas pracy, pracuje w niedzielę, sobotę, po południami - nikt tego nie rozlicza, nie wpisuje w nadgodzin - wyjaśniał, przekonując, że godziny, które spędził w Nowym Sączu w sprawie wspólnoty i tak "odpracowuje" reprezentując gminę wieczorami, weekendami czy w święta na różnych wydarzeniach czy spotkaniach, w których uczestniczy.

Radnych opozycji to nie przekonało. - 30 lat pracowałem w nienormowanym czasie pracy i wiem co to jest. Ale jak robiłem co innego, to w pracy brałem urlop - stwierdził radny Wajda.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Petro20:33, 18 października 2018
A Pan Dzielski - może słynne lekcje dla Romów ? :) A może imprezki soczyste ?
Oj chciałoby się trochę odżyć :) chciałoby się... :)
Sportowiec08:21, 30 czerwca 2018
Witam wszystkich tak czytam wpisy wasze wszystko jest fajnie ale jeden duży błąd widzę. Ktoś napisał - Niech zajmie się lepiej piłką - i tu pisze od razu nigdy nie pomógł piłce nożnej w Czarnym Dunajcu , chyba że na ognisku kiełbasę zjeść . Dopiero P.Babicz ruszył wszystkim bo interesuje się sportem i wie że sport musi być w gminie .Buduje boiska ,skocznie , niech buduje będzie młodzież trenować . Pozdrawiam sportowców
pulcheryja18:42, 29 czerwca 2018
Do ciemny Dunajec a może ty mi wypisz listę co to ten Kazek narobił ,pokaż mi te obiekty ,drogi ,kanalizacje ,szkoły tylko pisz prawdę ? bo poza kupnem posiadłości dla siebie w Hamaryce to nic a nic w Gminie nie zrobił a ty nie rób błazna z siebie bo za coś te wyroki miał ten dzielny radny ? nimo ani kszty wstydu ani honoru
kolega z ławki szkolnej i z boiska08:49, 29 czerwca 2018
Kazek- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .Tobie możemy tu w Czarnym D. zaśpiewać -"ale to już było i nie wróci więcej". Nikt tu w gminie nie da się już nabrać . Miałeś swoje 5 minut i nie kombinuj , bo już wszyscy wiedzą czym ty pachniesz . Zajmij się może lepiej piłką , ale nie wiem czy i tu cię zaakceptuje środowisko .
Dunajcanek08:27, 29 czerwca 2018
Szkoda go, wierci w gminie świder, a sam wie co robił .ja bym siedział cicho bo mam honor, a ten miesza papok
Znajomy20:58, 28 czerwca 2018
Ja pamiętam pana posła , jak w sejmie podnosi rękę bo chciał coś przemawiać,i dali głos panu, ale za dużo nie powiedział tylko tyle żeby otworzyć okno w sejmie bo jest duszno.Ale jeszcze raz przemawiał za godzinkę i kazał okno zamknąć bo już się wywietrzyło.I to był nas poseł .Brawo
Botor Bogdan20:16, 28 czerwca 2018
Wójt pierwsza klasa,czego od niego chcecie? Cieszcie się że mamy pana Babicza a nie "niby" wójta z Kościeliska bo mamy drogi i kanalizację w budowie. Gmina Kościelisko drogi gminne ma zrobione za komuny a o kanalizacji nie wspomnę... Znam obu wójtów osobiście.A opozycję też znam i widzę że "tonący brzytwy się chwyta"
Kibic20:01, 28 czerwca 2018
Kazek byliśmy dawno kumplami chciałem bardzo żebyś był wtedy wójtem i nim zostałeś.Gdy nim zostałeś to już nie byłeś moim kolega i innych też olałeś .Teraz czytam to co wyprawiasz to jest coś nie samowitego .Po co ci to wszystko, zawiść, nienawiść ,ludzie patrzą na ciebie bykiem i śmieją się .Daj sobie spokój z tą propagandą nagonką .Byłeś na tym stanowisku i robiłeś sam wiesz co w gminie i poza nią .Nie rozumie ciebie naprawdę
duduś20:00, 28 czerwca 2018
Panie Kaziu a za co te wyroki Pan miał? Chyba nie za uczciwą pracę?! Rozliczasz Pan Babicza za jakiś wyjazd, a ciekaw jestem jak było z urlopami jak był Pan jednocześnie Wójtem i pożal się Boże posłem. Chcieliśmy Wójta w gminie, a nie w sejmie! Gdzie Pan wtedy był, jak powinien być w gminie? A pensja szła tu i tu?
Żentyca17:20, 28 czerwca 2018
Zaczyna się pranie budów przed wyborami.
Dana16:57, 28 czerwca 2018
Z tym młodym to bez przzesady chodzi tobie o to żeby on teraz zarobil?
Z bliska13:00, 28 czerwca 2018
też "przeżyłam" kilku szefów. I takie ogólne podsumowanie się nasuwa:
jeden z nich był w porządku z zakresie swoich urlopów, wyjazdów
służbowych . Pozostali jak Wasz Wójt, byle nie z własnego urlopu
a niby służbowo.
Maria12:52, 28 czerwca 2018
Nie wydaje się wam, że wszystko co zrobił wójt Babicz to Kasa z U ii której za Dzielskiego nie było??? A ostatnia kadencja zwyczajnie tylko aby swoim dać, przykład to olbrzymie zadłużenie gminy i bezsensowna budowa skoczni w Chochołowie. Myślenie ma przyszłość wszyscy komentujący poniżej.
Radek12:47, 28 czerwca 2018
Ale on zawsze będzie mieszał, wszystko jemu przeszkadza .Ciągle jego boli że nie może pojeść więcej .Jest sobie zwykłym chłopkiem którego oczy bolą że to nie on dostaje medale za zasługi dla gminy Lustro jest stan chłopie przednim i zobacz jak wyglądasz.Nie rozumie tego gościa o co się szarpie na obecnego wójta
kolega z ławki szkolnej12:09, 28 czerwca 2018
Nie pamięta wół jak cielęciem był. Tyle w tym temacie . Kazek przestań się wygłupiać , bo to jest kompromitacja twoja totalna .
przemówiła głupota totalna12:06, 28 czerwca 2018
Ale jesteście beznadziejni radni. Ja myślałem ,że wyjechał na delegację do Nowego Jorku , a oni rozliczają go z a nowy Targ . Coś niebywałego . To taka sama opozycja jak w państwie .Totalna głupota .
kibic11:46, 28 czerwca 2018
Wszyscy piszący oraz czytający, zrozumcie to nie jest kłótnia co który z tych Panów zrobił, zbliżają się wybory i rozpoczęła się walka o koryto, o wpływy i kasę, bo nigdzie tak dobrze nie jest jak przy gminnym korytku. Życzę szczerze żeby obaj się w tej walce przeliczyli.Czas dać szansę młodym obywatelom tej gminy, a tych Panów odesłać na emerytury polityczne /.../
Jan08:52, 28 czerwca 2018
ale musi być tam słaba opozycja skoro takich "rzeczy" wyszukuje...
ciemny dunajec08:46, 28 czerwca 2018
do pulcheryja:
chcesz być sprawiedliwy w osądach , że Dzielski nic nie zrobił to po prostu nie kłam . Jeżeli zrobił coś złego to napisz , a jeżeli dobrego to także napisz. Tak wygląda , że początek gminy Czarny Dunajec nastał w 2002 rok kiedy rządy rozpoczął Babicz. Wcześniej była bieda i średniowiecze , ziemia spalona , nie było prądu , dróg , szkół , telefonów . Przypominam , że Babicz był Naczelnikiem gminy w latach 1972 -1975 , wtedy nie dostawało się tego stanowiska bez zgody słuszniej minionej partii.
A tak wszyscy piszący to proszę trochę mnie żółci i fulustracji nie wylewać . Życie jest takie piękne i krótkie.
Jola08:34, 28 czerwca 2018
Ale kto go wybiera na radnego nie rozumie taki człowiek bez honoru
Marysia08:33, 28 czerwca 2018
O jej no za grosz rozumu panie Kazku brakuje
Rysiek08:03, 28 czerwca 2018
Kazek co ty wyprawiasz chłopie siadaj na tyłku oglądaj telewizje nie mieszaj tyle .Już swoje zrobiłeś a może inaczej nic nie zrobiłeś .Dawniej za twojej kadencji głosowałem za tobą myślałem że coś zrobisz ale widać było że tylko dla siebie .Daj spokój sobie ,ludzie śmieją się z ciebie
Jacek06:45, 28 czerwca 2018
Nie rozumiem tego wszystko jest ładnie zrobione w naszej gminie szkoly chodniki ulice czysro wszedzie , wygląd piękny a pan co nic nie zrobił najwiecej ma do powiedzenia pcha sie na całego do urzędu a pojadł już dawno dobrze i nic nie zrobił normalnego dla naszej gminy Chłopie bede głosował na Babicza nic mi nie dał i nic nie da ale gmina nasza wygląda ładnie
Partyzant22:47, 27 czerwca 2018
Jedyne rozwiązanie jakie widzę w tym chorym kraju to rozp.....lić ten cały sejm z senatem i wszystkimi świniami POkomunistami i PISi....rami i inna drobnicą.Wyp....ić bombę atomową nad tym chorym państwem a kto przeżyje, cofnąć się tysiąc lat, wybrać króla i zacząć wszystko od nowa.Tak ja to widzę.
Juchasik21:53, 27 czerwca 2018
Ej,ta politykA nie moja nie twoja
Cza by jom napytac,na kidanie gnoja
skarżypyta20:31, 27 czerwca 2018
Pan Radny Dzielski nie pamięta jak Posłem i Wójtem buł i gdzie jeździuł.
Staen20:20, 27 czerwca 2018
Nie mieszkam w Cz.Dunajcu, urodziłem sie w nim, mieszkałem, pozostałem lokalnym patriota, cieszę sie jak sie dzieje cos dobrego. Jestem na bieżąco co sie dzieje. Moze nie jest idealnie. Ale Dziekuje za to co dobrego jest. Niech każdy zrobi tyle. Krzyczeć ? za krzaka? każdy potrafi. Pierwsze cos zrobic a potem krytykować.
Staen20:14, 27 czerwca 2018
Panie Dzielski mial Pan swoje 5 minut i co ? pan zrobił dla Tej wspólnoty. Był Pan wazny i co ?. Tylko Pan mieszasz. Wiem co pisze.
Staen.20:10, 27 czerwca 2018
Panie Czesku, nie róbcie zamieszania. Czemu to widzisz drzazgę w oku brata a belki w swoim oku nie dostrzegasz. To tak dyskretnie podpowiadam. Nie jątrzyć a wspólnie budować. Wiecej z tego pożytku. Co chcesz prżez to osiagnac.
tokisa19:54, 27 czerwca 2018
Znowu mieszacie, ne macie szacunku dla nikogo i niczego. Podajecie informację, żeby ubliżać starszemu człowiekowi. A co was to obchodzi za co i gdzie jeździ Pan Babicz.
pulcheryja19:40, 27 czerwca 2018
Dzielski rządził w Gminie Czarny Dunajec jak HGW w Warszawie /.../ powinien być z tego rozliczony a on ma czelność jeszcze krytykować kogokolwiek wstydu waść oszczędź . Na pewno nie będę na takiego nieroba głosować bo za kadencji tego pana nie powstało nic kompletnie nic ani wstydu ani krzty honoru ten psełdo radny nie ma .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij