Środa, 26 czerwiec 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Jabłonka i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 94
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
16.07.2018, 20:46 | czytano: 3407

"Ujek" patronem stadionu w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Już po raz XV w Białym Dunajcu odbył się Memoriał im. Stanisława Trebuni-Tutki "Dunajeckie granie". Impreza była częścią cyklu Tatrzańskie Wici.

Podczas rodzinnego pikniku odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego. Na scenie plenerowej występowały zespoły regionalne oraz gwiazda wieczoru - zespół Megitza.

Jubileusz piętnastolecia imprezy był okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy, upamiętniającej nadanie Stadionowi w Białym Dunajcu imienia Stanisława Trebuni – Tutki „Ujka”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. władze gminy z wójtem Andrzejem Nowakiem na czele, rodzicie Kamila Stocha, który objął wydarzenie honorowym patronatem oraz przedstawiciele instytucji powiatu tatrzańskiego.

O patronie stadionu opowiadali m.in. dr Anna Mlekodaj i Bronisław Stoch.

Zmarły w 2016 roku Stanisław Trebunia-Tutka był polskim zawodnikiem i trenerem narciarskim, wieloletnim trenerem skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w LKS Poroniec Poronin. Był założycielem i prezesem klubu LKS Biali Biały Dunajec oraz radnym gminy Biały Dunajec

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pilkarz16:17, 17 lipca 2018
Stanisław Staszek Trebunia -Tutka ,,Ujek" był inicjatorem przystosowania tego boiska dla klubu. Był jednym z zalożycieli klubu LKS ,,Biali" Biały Dunajec w 2000roku. Dążył do budowy szatni. To wszystko powstało.
Nie chcę szermować nazwiskami, ale byli i ludzie pomocni i ludzie rzucający kłody pod nogi.Powiem górnolotnie że sport ukochał i sport też go kochał.
Może patrzy na nas z góry i się cieszy widząc swój wkład.
Roman Matyasik11:51, 17 lipca 2018
Bardzo dobry patron , bo Św.P Stanisław jest największym orędownikiem budowy tego obiektu . Na pewno i teraz po jego śmierci trzyma nad nim pieczę i nad sportowcami których za życia ściagał na boisko .
Wicher11:30, 17 lipca 2018
Urabaś z PSLu ! :)
fbb108:20, 17 lipca 2018
Ujek, legenda - jak zdenerwował się to zawsze mówił, że już przeszedł dwa zawały i lekarz zalecał mu oszczędzanie zdrowia. Z perspektywy sędziego mogę powiedzieć, że pomimo gdy było coś źle, Ujek nigdy nie używał słów wulgarnych, pomimo tego, że mówił podniesionym głosem.
Julek23:43, 16 lipca 2018
Były także władze Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu, radny sejmiku województwa Małopolskiego, prezes Ludowych Zespołów Sportowych a zarazem Prezes PSLu, europoseł z PSLu /.../

Odsyłam do regulaminu nad dole strony. Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij