Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Szczawnica i okolice
Rain
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Rain
11°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 86
Rain
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.12.2018, 16:02 | czytano: 6488

Nowy wójt "gasi pożary" po poprzedniku

Fot. Kadr z sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna

OCHOTNICA DOLNA: Wójt Tadeusz Królczyk poinformował radnych o problemach, jakie zostawił po sobie jego poprzednik.

- Normalnie wygląda to tak, że po objęciu urzędu przejmuje się projekty, który są wyprowadzone na prostą. Niestety, w tym przypadku tak to nie wygląda - powiedział Królczyk. Gigantyczny problem - jak mówił - jest z tzw. powodziówkami. Chodzi o remonty dróg gminnych w osiedlach Jamne i Gorcowe zniszczonych przez powódź w lipcu tego roku. Problem polega na tym, że mimo wyznaczonych terminów zakończenia prac, nie ma możliwości ich zakończenia tak, by wykorzystać otrzymane dotacje. Zdaniem wójta, od początku było wiadomo, że nie da się ich zrobić w terminie. Skutkiem tych zaniedbań jest to, że gmina nie wykorzysta w tym roku pieniędzy otrzymanych z województwa na odbudowę strat po powodzi, i musi mieć nadzieję, że w przyszłym roku otrzyma jeszcze raz na to pieniądze. - Musimy mieć nadzieję, że ktoś zrozumie naszą sytuację i przyzna nam te pieniądze jeszcze raz w przyszłym roku - mówił. - To był pierwszy gigantyczny pożar, jakie zastałem w urzędzie - dodał, podkreślając, że poprzednia władza dopuściła się rażących zaniedbań w tej sprawie.

Kolejny problem, jak mówił, to zmiana systemu segregacji śmieci na terenie gminy Ochotnica Dolna od 1 stycznia 2019 roku. Gmina jest do niego zupełnie nieprzygotowana. Tymczasem od nowego rodziny wszystkie śmieci muszą być dzielone na cztery frakcje. Gmina, zdaniem wójta, powinna była ogłosić w tej sprawie przetarg, ale tego nie zrobiono. Tadeusz Królczyk mówił, że rozmawiał o tym problemie z przedstawicielami firmy odbierającej śmieci i prawdopodobnie uda się znaleźć jakieś tymczasowe rozwiązanie tego problemu.

Do "pożarów do ugaszenia" zaliczył też m.in. sprawę modernizacji oczyszczalni ścieków, która się okazała droższa niż zakładano, "chaos" przy oddaniu budynku ośrodka zdrowia w Tylmanowej czy masowe awarie paneli fotowoltaicznych.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Owca00:06, 22 grudnia 2018
Widzę, że pełna kontrola!
owca23:48, 21 grudnia 2018
Szkoda słów - wybraliście barana na przewodnika - to go macie, Zamiast do przodu - to najpierw będzie gasił pożary ugaszone. Tego wyboru się po Was, moi ziomkowie nie spodziewałam.
kogitator18:50, 19 grudnia 2018
do kris:
Na miejscu wójta poleciłbym wykonanie symulacji ile kosztowałoby gminę samodzielne wykonywanie danej usługi zamiast/przy równoczesnym ogłaszaniu przetargów, bo obawiam się, że za moment instytucja przetargów przestanie po prostu działać ze względu na zbyt wygórowane ceny usług zgłaszane przez uczestników przetargów (często firmy nie znają ograniczeń w przetargach i przesadnie śrubują ceny za swoje usługi). Trzeba oddolnie robić symulacje ile co kosztuje, chociażby po to, żeby później wiedzieć ile mniej więcej dana usługa może kosztować. Nie wspominając że na wypadek gdyby to jednak Gmina zdecydowała się na wykonanie czegoś, wówczas wójt staje się pracodawcą, przyjąć może do pracy nowych ludzi, a pieniądze nie wychodzą poza Gminę gdzieś w Polskę, tylko zostają w gminie.
do kris07:28, 19 grudnia 2018
Nowy wójt nie gada a robi. Problem z fotowoltaiką rozwiązany w dwa tygodnie. Problem ze śmieciami będzie bo poprzednia ekipa ze starym wójtem na czele przez cały rok nie zdążyła zrobić przetargu. Zobaczymy jak nowy wójt z tego wyjdzie
bacus07:20, 19 grudnia 2018
panie nasz szanowny wojcie pan nie jest strazakiem, oni sa od gaszenia pozarów, pan jest od rozwoju gminy i skutecznego działania i tego oczekujemy a nie bajek i historii nie z tej ziemi, był program brac sie do roboty i działac bo szkoda czasu
PasterzPPP00:08, 19 grudnia 2018
Słychać wycie? Znakomicie.
kogitator22:52, 18 grudnia 2018
Snuję takie opowieści, ponieważ polityka nie jest od zacałowywania się na śmierć tylko od działania. Ja naprawdę nie wiem czy rzeczywiście dużo kilometrów musiał się nabiegać żeby wszem i wobec ogłosić że wszystko co źle to wina starego wójta; równie dobrze mógł się nie ruszać z fotela żeby to ogłosić. Tamten wójt nie działał sam, w pojedynkę. Były instytucje kontrolne, które stale wszystko mu sprawdzały i zatwierdzały. A najważniejsze jest to że go już w polityce nie ma. Zostały problemy - dokładnie tak samo obecny wójt zostawi po sobie problemy następcy (tylko mi Ty znowu bajek nie opowiadaj, że obecny wójt to ho, ho, będzie nieskalany, wspaniały i czysty jak łza pod koniec kadencji - jeśli tak myślisz to znaczy że nie rozumiesz demokratycznego systemu: on ma iść czasem pod prąd opinii publicznej, on ma spalić swoje obecne poparcie, taka jest jego rola jako wójta).
Tomasz22:19, 18 grudnia 2018
A po nowym roku Tadek powie że śmieci 100% w góre
do danka funrmanka21:26, 18 grudnia 2018
Zgadzam się z Toba! Nowy wójt obudził się z ręką w nocniku, ale ktoś do tego nocnika narobił i nowemu wójtowi go podstawił. Jak myślisz kto to taki był? A nocnik jest wypełniony po brzegi, bo jego zawartość była gromadzona przez całe ostatnie cztery lata ;)
do kogitator21:21, 18 grudnia 2018
Snujesz takie opowieści nie wiadomo o czym... nowy wójt jest od 3 tygodni a Ty już masz uwagi... Chłopak zapyla jak mały samochodzik lata biegiem po urzędzie. Sprawy fotowoltaiki załatwił w dwa tygodnie a stary wójt w dwa lata nie dał rady. Bardzo dobrze że mówi otwarcie jaki syf odziedziczył.
kogitator20:06, 18 grudnia 2018
@ Stan:
I to co napisałeś to tylko wspaniały przykład na uogólnienie, które nie dopuszcza tego że można mieć i o jednym i o drugim wójcie złe zdanie. Zostaw już poprzedniego wójta w spokoju, zresztą tamten wójt też bynajmniej nie działał w pojedynkę, miał za sobą radnych, ok? Jeżeli rzeczywiście życzysz nowemu wójtowi sukcesów, to raczej pomyśl jak uda się mu zorganizować wywóz śmieci od nowego roku i szereg innych spraw. Zresztą, na ile znam braci Królczyków oraz panią Zosię z Maruszyny, to oni zawsze szanowali konstruktywną opozycję, a nie puste komplementy i laurki. Zdejmij różowe okulary i zacznij patrzeć na sprawy związane z wójtem tak jak one są faktycznie - wtedy nie jedna krytyczna uwaga pod adresem nowego wójta rzuci Ci się w oczy i gdy zwrócisz na to publicznie uwagę, teraz, jeszcze na samym początku kadencji, nowy wójt będzie Ci za to później wdzięczny, a zapewniam Cię że on nie oczekuje pustych pochwał i oklasków.
Stan18:52, 18 grudnia 2018
Wszyscy którzy piszą pozytywnie o poprzednim wójcie to albo rodzina albo postawieni, albo nie mają pojęcia co robił poprzedni wójt. Oby nigdy więcej takiego wójta. Ja się dziwię jak mógł być dyrektorem szkoły przez kilkanaście lat. Nowemu Wójtowi życzę wytrwałości i wielu sukcesów.
danka furmanka18:47, 18 grudnia 2018
jakie on pożary gasi , co to za głupi temat ,równie dobrze trzeba było napisać obudził się w ręką w nocniku
kogitator17:51, 18 grudnia 2018
A więc po staremu, czyli spychologia: bo wszystkiemu jest winien poprzednik. A miał to być taki nowoczesny, kosmopolityczny i postępy, mówiący wieloma językami, młody wójt. Jeszcze przed wyborami przestrzegałem że tak będzie i, niestety, tak się stało. Jeśli nie ogłoszono przetargu na wywóz śmieci, to niech wójt powoła w swoim urzędzie jednostkę administracyjną z pracownikami komunalnymi którzy się wywozem śmieci będą zajmować. Oj, mam poważne obawy że ten młody wójt jest liberalnie zaślepiony, o czym przekonywać może jego wiara że za pomocą przetargu jak za pomocą czarodziejskiej różdżki rozwiąże wszystkie problemy, ot, rozpisze się przetarg i dalej się będzie wygodnie siedziało i kawkę piło. A jak coś będzie źle to non problem - zwali się na poprzednika i już.
kris17:48, 18 grudnia 2018
gada, gada i gada
zobaczymy jak zacznie robić
zorientowany17:09, 18 grudnia 2018
Nowy wójt został wsadzony na wiele min a są tacy co mówią że jeszcze wiele trupów jest w szafach :/
Jasiek16:49, 18 grudnia 2018
Poprzedniego wójta pociągnąć do odpowiedzialności karnej niech odda kasą którą brał bezprawnie za pracę której nie wykonał.Czas skończyć z tym cwaniactwem wójtów i burmistrzów.Niech czują bat nad sobą.
bambino16:45, 18 grudnia 2018
DZIDZIUS niech sie wroci na swoje podworko ,bo tam mu to najlepiej wychodzi hehe, .To jakies totalne nieporozumienie ze tak nieprzygotowana osoba pelni urzad wojta ! Dziecinko norma jest ze firmy koncza inwestycje po czasie a pieniadze nie przepadaja , narazil gmine na milionowe straty, szok
Przetarg;)16:39, 18 grudnia 2018
Masowe awarie paneli fotowoltaicznych... do przewidzenia były nie tylko w gminie Ochotnica Dolna...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij