Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Nowy Targ i okolice
Snow
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Snow
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Snow
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Snow
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
31.05.2019, 12:06 | czytano: 2669

Nadal brak porozumienie na linii Urząd Miasta - konserwator zabytków

wizualizacja/ UM Nowy Targ

NOWY TARG. Zorganizowane w Urzędzie Miasta spotkanie przedstawiciela Rady Miasta i burmistrza z kierownikiem nowotarskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w sprawie lokalizacji hali widowiskowo-sportowej nie przyniosło porozumienia między stronami. Kolejne spotkanie odbędzie się na początku czerwca.

Przypomnijmy, po zawirowaniach związanych z lokalizacją Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych - obiekt postanowiono umiejscowić między potokiem Bialy Dunajec a skarpą lotniska. O ile z wcześniejszych ulokowań (m. in. w rejonie Hali Gorce) musiano zrezygnować z powodu zbyt małej powierzchni, którą mógł dysponować inwestor, o tyle teraz na drodze do budowy obiektu stanął konserwator zabytków.

- Tu nie chodzi o samą budowę, ale o jej wysokość. Projekt planu przewidywał wysokości rzędu 30 metrów. To jest wysokość hotelu Casa. W tym miejscu osi widokowej z Boru na Czerwonem mamy idealny, niczym nie zakłócony widok na sylwetę miasta, podobnie jak na oś widokową na Tatry. Jako urząd konserwatorski uważam - i mam wsparcie z Krakowa, a także opinie specjalistów, że tak duża inwestycja nie powinna powstać na tej osi. Są jakieś próby znalezienia rozwiązania - mówił radnym powiatowym, zainteresowanym sprawą Paweł Dziuban.

Jak dodał "wystosował pismo do burmistrza Nowego Targu, w którym wyraził chęć współpracy z Radą Miasta". - Burmistrz odpowiedział, że nie ma takiej potrzeby, że wystarczy gdy się spotkam z nim, jako inwestorem. Chciałem się spotkać z wszystkimi radnymi i wyjaśnić im sytuację, zaproponować jakieś rozwiązania - tłumaczył Dziuban.

Do spotkania w Urzędzie Miasta doszło, jednak porozumienia nie osiągnięto. - Przedyskutowano temat projektu planu miejscowego NOWY TARG 16-30, w obrębie którego ma być zlokalizowana hala widowiskowo - sportowa. Przypomnę, że z uwagi na brak uzgodnienia projektu planu przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków procedura sporządzania planu pozostaje w zawieszeniu czekając na rozstrzygnięcie zażalenia Burmistrza Miasta przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie uzyskano porozumienia, ale wszystkie strony zadeklarowały chęć współpracy. Wstępnie uzgodniono, że kolejne spotkanie w tym temacie zostanie zorganizowane początkiem czerwca - podsumował dotychczasowe rozmowy burmistrz Watycha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Idzie Grześ przez wieś23:50, 1 czerwca 2019
Watycha z le Wstążką z hali zrobił kiełbasę wyborczą a konserwator robi za wygodną wymówkę. Tyle w temacie. 6 lat obiecywania i dojdzie kolejne 4 byle przebimbać kadencję. A można wybudować obok obecnych ruin hali. No ale po co, skoro ściema działa.
jolka23:12, 1 czerwca 2019
No jak Pan Burmistrz taaaakiii projekt chciał...no to ma.
Mieszkaniec23:09, 1 czerwca 2019
Nie powinien istnieć to ten konserwator. Amen
Edward14:39, 1 czerwca 2019
Na przeciwko dawnego dudka jest dużo miejsca idealne miejsce blisko centrum i zakopianki !
Aleks11:33, 1 czerwca 2019
A jak będzie wyglądać dzisiaj urokliwa zespół budynków SP Nr 1 i ZS Nr 1 po wybudowaniu od strony lodowiska przez powiat nowej hali sportowej. To był unikalny fragment panoramy tamtych lat naszego miasta i co będzie. Czy Pan konserwator oglądał panoramę od kościoła do budynku sokola?
lp18:14, 31 maja 2019
Jakoś mu nie przeszkadzają chałupy wystawione na Snozce, co jest skandaliczne !!! Zamiast widoku na Tatry, Podhale i Spisz jest widok na czyjeś bunkry.
chore pomysły17:31, 31 maja 2019
Nie rozumiem po co taka wysoka ta hala... Połowa tego by w zupełności wystarczyła. To ma być w koncu lodowisko, czy wieżowiec.
pinokio17:02, 31 maja 2019
Temat zastępczy, wina konserwatora. Hhahaah, Przecież Watycha w tej lokalizacji nie zabezpieczył i nie wykupił nawet 50% gruntów pod przyszłą inwestycję. No istny kabaret, ale ma za to rozmach ta nasza władza.
Ola Masowicz16:56, 31 maja 2019
Powodzenia panie burmistrzu.
Miastowy16:49, 31 maja 2019
Mam mieszane uczucia w tej sprawie. Z jednej strony podoba mi się dbałość o stronę wizualną Stolicy Podhala bo faktycznie, widoki z tamtego miejsca, zarówno na Tatry jak i Miasto i Gorce, są wspaniałe. Z drugiej strony mam nadzieję, że ta hala nie dołączy do listy inwestycji zablokowanych przez jednego człowieka, obok wyciągu na Dziubasówki, gdzie postawił się jeden gazda.

Dziwi mnie jedna rzecz. Na wizualizacji to lodowisko za cholerę nie ma 30m. No i właściwie skąd taka wysokość?
Jadzia15:51, 31 maja 2019
W końcu p.konserwator sie do czegoś przydał,oczywiście ma racje, tak brzydki i wysoki budynek powinien byc ukryty najlepiej w lasach kombinatu bo tam tylko pasuje.
Zagrodowy15:37, 31 maja 2019
A nimo kto ...pogonić,przecie on nawet wychodka nie do postawić
Opop15:35, 31 maja 2019
Ludzie o jakiej hali dyskusja. W tym mieście nie ma kto zrobić porządku z wylewaniem ścieków do rzeki, nie ma kto dróg zrobić kanalizacji to tylko ściema. Nieudacznicy proponują obiekty które nie maja szans na realizacje. Gdzie wyciąg narciarski gdzie inne obietnice.
Reformator14:56, 31 maja 2019
Wielu samorządom facet bruździ i na każdym kroku robi problemy. Czy takiego hamulcowego potrzebuje Podhale? Byłeś Pan Wójtem - powinieneś pomagać a nie kłaść kłody pod nogi!
?14:46, 31 maja 2019
Podobno nie tylko tą inwestycję w mieście Pan konserwator blokuje.
Ciekawe z kim musi wejść w konflikt żeby polecieć ze stanowiska.
Kkk14:35, 31 maja 2019
Dobrze, że 100-200 lat temu nie było żadnych konserwatorów zabytków. Do dzisiaj na Rynku stałyby drewniane kamienice.
Biały13:44, 31 maja 2019
No tak - powstające lodowisko zakłóciło by wjeżdżającym od strony Waksmunda piękną panoramę komunistycznych bloków - brawo panie konserwatorze!
Jan Tek13:31, 31 maja 2019
Kolejna lokalizacja nad rzeką? Przyjdzie powódź i co? A te 30m to po co? Ale ludzie chcieli figuranta to mają.
ciekawy13:25, 31 maja 2019
P.Dziuban a Bałwan z Szaflar Gzie się podział.Miał być przeniesiony w inne miejsce i co znowu coś nie wyszło.Chcemy Bałwana na naszej ziemi pod skarpą tam gdzie ma być lodowisko.Gdzie go pan schował? zawiadomić odpowiednie służby,bo go sprzedał komuś.A mógł sobie spokojnie stać do tej pory.
rychu13:15, 31 maja 2019
Hala może powstać na Ibisorze. Tam jest dość miejsca na halę, budynki gospodarcze i parking, do tego bliskość od centrum miasta i bezpośredni zjazd z zakopianki. Tylko wały przeciwpowodziowe trzeba by do mostu kolejowego dociągnąć
qazi13:12, 31 maja 2019
Nie może ta hala być taka wysoka, to oczywiste. Nie powinna zaburzać krajobrazu.
Kulek12:53, 31 maja 2019
A może chce podziwiać zamek w Niedzicy?
Dociekliwy12:47, 31 maja 2019
Czy oni chcą zrobić kilku poziomowe lodowisko??
30 metrów wysokości??
Kogoś powali...
wojtek12:31, 31 maja 2019
Witam
p Dziuban uzurpuje sobie prawo do zawłaszczenia całego Nowego Targu i okolicy ewidentnie jest nastawiony antysportowo nawet bałwan mu przeszkadzał w Szaflarach przypuszczam że jest namiestnikiem z teczki PiSu pora zamienić wspomnianego powyżej z Szaflar na jego miejsce różnicy nie będzie
ryt12:14, 31 maja 2019
Uważam, że hala widowiskowa/lodowa nie powinna mieć wysokości wyższych od budowanych galerii handlowych (wyższej z nich) na wylocie z Nowego Targu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij