Piątek, 30 październik 2020, Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.06.2019, 19:48 | czytano: 6164

40-osoba grupa z Chin przemierza Velo Dunajec (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

- Kilkuletnie działania gminy Nowy Targ w zakresie rozwoju turystki rowerowej przynoszą pierwsze efekty. Dziś ścieżkę Velo Dunajec przemierzała 40-osobowa grupa z Hongkongu - komentuje Marcin Kolasa.

Z gośćmi z innego kontynentu na ścieżce Velo Dunajec na granicy Łopusznej i Ostrowska spotkał się z-ca wójta nowotarskiej gminy Marcin Kolasa i przejechał z nimi niewielki odcinek od Waksmunda do Łopusznej.

- Podczas krótkiego spotkania przywitałem naszych gości, przedstawiłem krótko atuty i atrakcje turystyczne gminy i zaprosiłem do kolejnych wizyt na Podhalu i promowania naszych ścieżek i szlaków rowerowych. Spotkałem się z bardzo ciepłym przyjęciem, goście z Chin komplementowali nasze ścieżki i walory przyrodnicze i krajobrazowe Gminy Nowy Targ oraz zapowiedzieli kolejne wizyty - mówi Marcin Kolasa.

Grupę po ścieżkach prowadził Maciej Zimowski i Biuro Bird Service z Krakowa, które od wielu lat promuje wielodniową turystkę rowerową na naszym terenie.

Obecnie na terenie Gminy Nowy Targ funkcjonuje już ponad 100km oznakowanych ścieżek i szlaków rowerowych, a w trakcie realizacji we współpracy z gminą Łapsze i Czorsztyn jest budowa niesamowitej ścieżki wokół Jeziora Czorsztyńskiego oraz III etapu Szlaku wokół Tatr do Klikuszowej. Widać też że coraz więcej mieszkańców Gminy wsiada z rodzinami na rower.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Zaniepokojona10:55, 16 czerwca 2019
W 100% zgadzam się z komentarzem Hansa Widziałam bodajże w środę popołudniu ta wasza grupę Chińczyków na odcinku rzekomej ścieżki Katy-Sromowce Nizne Ścieżka biegnie większości droga powiatowa, nawet jeśli jest pewien odcinek ścieżki przez Sromowce Srednie to wiekszosc rowerzystów i tak z niej nie korzysta tylko jedzie prosto powiatowa Być może jest slabo oznakowana i nie wiedzą gdzie trzeba skrecic I taka grupa 40 osobowa rowerzystów jeden za drugim jadą rozciągnięci czasem na długim odcinku i weź tu ich wyprzedzaj gdzie zakręt goni zakręt nic nie widać z naprzeciwka nawet na prostym odcinku bo sznur rowerów jest na 800 m a zaraz zaś zakręt Zeby jeszcze jakieś przerwy były między rowerzystami to by było bezpieczniej A tak widze jak jest kierowcy wyprzedzają gdzie się da bo nie pojedziesz za nimi wieczności a z przeciwka nagle pojawia się samochód i robi się naprawdę niebezpiecznie Sama jeżdże dużo na rowerze i nie mogę pojąć tego Jak to jest ścieżka rowerowa gdzie sciezki fizycznie nie ma Tylko czekać aż się to źle skończy Czasem taka grupa 40osobowa jedzie zaś chodnikiem licząc że tu jest ta ścieżka a ty jako pieszy uciekaj bo to przeciez ścieżka dla rowerow To nie może tak być
QIU23:30, 15 czerwca 2019
Q=O ,,
O=O, O=O,,
Co w Chińczykach
mnie porusza To mą-
drości Konfucjusza I nie
tylko te o jajcach I komarach
na ki..ajcach -Odpada rozwiązanie
Siłowe. A o podróżach jest takie nie nowe
KAŻDA Droga o tysięcznej mili
Zaczyna się od pierwszej chwili
WIĘC TURYSTOM CHI(Ń)SKIEJ
RASY Pokazujmy Polskie Trasy\
Bo to właśnie PIERWSZY KROK
BY ICH GOŚCIĆ CAŁY ROK
Może podziw im nie minie
Zacz mają 9 milionów / >
ROWERÓW W PEKINIE
Ale mówił mi ki..ajec
Że woli Velo Dunajec
Że woli tu na Podhalu
Niż w Bejningu czy Szanghaju
I co ciekawe jeszcze ;)))))))))
ŻE TU CZYSTSZE POWIETRZE
No że nasze rowery z Dębicy !
UWIELBIAJĄ CHIŃCZYCY :)))
maverick07:33, 15 czerwca 2019
@Piotrek & @Piotrek:
No to spróbuj bez narzekania nawet wjechać do Krościenka - to co miało być skończone do 10 czerwca nadal jest rozkopane i końca robót nie widać, uciążliwości niesamowite. I Wy śmiecie obracać kota do góry ogonem i twierdzić że to ludzie w Krościenku są źli bo narzekają. Nie, to władza jest beznadziejna, co tu dużo kryć.
Wsiok11:08, 14 czerwca 2019
Panie Kolasa... a co z kasą za zajęte pod inwestycję prywatne działki? Żartobliwy artykulik z wielkim uśmiechem na partyjnym portalu na kolejny prima aprilis?
Dla gminy promocja, a dla ludu propaganda, szczaw i mirabelki.
do podatnik09:05, 14 czerwca 2019
nie , wójt Kolasa robił to w czasie poza pracą i robił to prywatnie, co za głupie pytanie!
przecież jest napisane że witał grupę jako przedstawiciel Gminy a nie jako osoba prywatna, nie mówiąc już o tym że to znakomita promocja gminy a rynek azjatycki w turystyce to ogromne źródło dochodu dla Polski i trzeba zabiegać żeby takiego turystę na Podhale ściągać, pozdrawiam myślących
podatnik21:05, 13 czerwca 2019
A tak na marginesie czy Pan Wice wójt Marcin Kolasa to w godzinach pracy czy już po pracy ?
Ewa12:05, 13 czerwca 2019
Bylam z corcia na wycieczce rowerowej i spotkalysmy cala grupre jadacych chinczykow. Oczywiscie pozdrawiali,machali reka a corcia zadowolona bo jeszcze na wycieczce rowerowej niespotkala tak duzej grupy.
Oczywiscie pozdrawiamy????Oliwka na rozowym rowerku i mama????
@Piotrek10:15, 13 czerwca 2019
Prawda to powszechnie znana - jak polskiemu Góralowi posmarują d** miodem, to albo będzie narzekał, że się klei albo, że za cienka warstwa.
Takiej koncentracji narzekactwa jak na Podhalu, Spisu i Orawie nie ma na całym świecie. To pewnie przez te ciągłe niedobory jodu i magnezu w diecie i nadmierne spożycie...żentycy;)
Piotrek09:06, 13 czerwca 2019
A już myślałem, że tylko w Krościenku potrafią narzekać. Myliłem się. Całe Podhale pełne jest starych narzekających pierdziochów!
Grzesiowa Wstążka08:09, 13 czerwca 2019
Szopki od a do z. A po wsiach dalej palą śmieciami a szamba lądują w rowie. No ale jest pięknie, jest kolorowo
bacus207:33, 13 czerwca 2019
wice wójt wie że chiny to potęga
rowerzystka06:40, 13 czerwca 2019
Dobrze, że ich nie rozjechało żadne auto...Albo nie wpadli pod tira :D Chociaż może wtedy w końcu by jakaś policja odwiedziła te niby "ścieżki" i zaczela w końcu wstawiac mandaty...
Wicher22:54, 12 czerwca 2019
Nie dość że Chińczycy mali wzrostem to jeszcze trawska jak jak w dżingli , mało ich widać ! :)
Warszawiak22:50, 12 czerwca 2019
Zadko spotykana duża grupa Chińczyków na tych trenach , widziałem ich w Hotelu Kinga w Czorsztynie !
lenin22:24, 12 czerwca 2019
Też mnie zastanawia po co im te chustki. Akurat teraz (wyjątkowo) smogu nie ma :-)
kkkkk21:45, 12 czerwca 2019
ciekawe jakby przywitali 40 polaków w chinach?a chleba i soli nie dali?po co im te kaftany na twarzach?żeby pokazali jakie czyste powietrze?na giewont też w tych kaftanach pójdą?
hans21:32, 12 czerwca 2019
Widzialem jak na tyn waszym slawetnym VELO hihi pomiedzy Sromowce Katy a Niznymi rozjechala by te grupe c hinczykow ciezarowka ,tam to velo biegnie przez bardzo niebezpieczna droge powiatowa , a sciezka jest tylko na mapach , ktos pewnie kase wziol za sciezke widmo ,ale tego dowiemy sie po latach jak kolejna mafie beda zamykac
pio20:34, 12 czerwca 2019
U mnie styropian słońce stopiło! a oni tak poubierani.
maverick20:11, 12 czerwca 2019
Z całym szacunkiem dla wszystkich rowerzystów, ale nie jest to najlepszy dla zdrowia sport; o wiele lepsze jest chodzenie piechotą długich dystansów (cóż, rower mamy od lat dwustu, natomiast środek lokomocji w postaci nóg mamy od początku gatunku homo sapiens). A tak w ogóle to cóż to za tajemnicza grupa z Hong-Kongu? Dlaczego uznano ich za tak ważnych gości? Bardzo dobrze że tak ładnie wicewójt ich przywitał bo to najstarsza kultura świata, ale z jakiej okazji akurat tych Chińczyków witał? Czy równie serdecznie będzie witał następną grupę 40 rowerzystów z Chin?
kosiarz20:08, 12 czerwca 2019
Ale wszędzie trawsko.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij