Piątek, 29 maj 2020, Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica i okolice
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.11.2019, 18:20 | czytano: 5091

Pieniądze na dodatkowe linie autobusowe są, ale gmina nie może ich wykorzystać

Gmina Ochotnica Dolna dostała dofinansowania na trzy dodatkowe linie autobusowe, ale paradoksalnie nie może z tych pieniędzy skorzystać. Kraków i Nowy Sącz nie zgadzają się na porozumienie, a w trzecim przypadku brak jest przewoźników zainteresowanych przewozami.

Gmina Ochotnica Dolna przystąpiła do rządowego programu dopłat z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wojewoda małopolski przyznał dofinansowania na dodatkowe linie: Tylmanowa-Nowy Targ, Ochotnica Górna-Nowy Sącz oraz Ochotnica Górna-Kraków. Paradoksalnie jednak z żadnego z tych dofinansowań gmina nie może skorzystać. Miasta Kraków i Nowy Sącz nie wyraziły zgody na porozumienie. Z kolei na linii Tylmanowa-Nowy Targ prywatny przewoźnik wygrał przetarg, ale finalnie nie podpisał umowy.

W kwestii porozumienia z Krakowem i Nowym Sączem, wójt Tadeusz Królczyk prowadzi rozmowy z wojewodą małopolskim. – Jeżeli dalej utrzyma się taka sytuacja, że nie będziemy mogli porozumieć się z przewoźnikami na linii Tylmanowa-Nowy Targ, nie mamy innego wyjścia, tylko musimy powołać nasz transport i gmina musi przejąć to zadanie – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna wójt Tadeusz Królczyk. Stwierdził również, że mieszkańcy mają problem z dojazdami i musi zostać on rozwiązany. – Jeżeli nie da się rozwiązać go w sposób partnerski, to nie ma innego wyjścia – skwitował.

Na zakończenie zwrócił się z prośbą do przewoźników, aby zainteresowali się tematem dofinansowań. – Mam nadzieję, że żaden z przewoźników nie będzie miał do mnie pretensji, że gmina przejmie zadanie, które z powodzeniem oni mogliby realizować.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Realny07:26, 24 listopada 2019
Do wójta Gminy Ochotnica Dolna
Co z tymi przewozami ! Bo gadać to pan gada ale może zacząć czas coś robić !
Co z tą komunikacją gminną ?
Może następnym razem pan coś dogada za nim zrobi miały być analizy koncepcje a tu co zrobione na odwal się i bez analizy ekonomicznej
Bo widzę ze jakoś dogadywanie z ludźmi gminie nie wychodzi ????Firmy wolą rezygnowac niż jeździć może czas myslec przed a nie po !!!
Tomasz12:43, 10 listopada 2019
To wszystko jest wina byłego wójta
mieszkaniec16:21, 8 listopada 2019
Bo są tu nieudacznicy . Tacy tak maja - zawsze pod górę .kto to wybrał nieudaczników /nie głosowałem/
Gilda21:54, 7 listopada 2019
Wójt myśli że to takie proste uruchomić linię. Kierowców nie ma. Skąd gmina ich weźmie? Co jednym autem zrobi?
JFK20:50, 7 listopada 2019
Jak zwykle wÓJT chce ale inni sie nie zgadzają/niechcą Pora wÓJCIE nauczyć sie rozwiazywać problemy bo to jest cecha człowieka przedsiebiorczego a nie pietrzyc i zwalać na innych
Tolek19:24, 7 listopada 2019
Wywalić na zbity pysk tych urzędników, jak nie potrafią podjąć decyzji, to barany niech wypasają może do takiej roboty się nadadzą. Trzeci miesiąc szkoły i młodzież nie ma czym dojeżdżać do szkół. Busy przepełnione jeżdżą jak im się podoba. A tak miały być przywracanie połączenia. Posłowie gdzie teraz są.
fred18:55, 7 listopada 2019
A kiedy normalne kursy będa do Lipnicy z Nowego Targu? Bo busy Jankara to nie wypał sami emeryci jedzą albo kierowcy wulgarni.a przez weekend to wcale nie jedzą.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij