Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 89
Rain
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.03.2020, 18:20 | czytano: 6578

Olimpiada Skarbowa w Nowym Targu. "Nam zależy na sukcesie. Bo nasz sukces to sukces Nowego Targu"

zdj. Podhale24

NOWY TARG. - Te mistrzostwa zdążyły już wywołać pytania. Między innymi na forum Rady stało się głośno o tej imprezie - mówi Grzegorz Watycha. Burmistrz zaprosił więc na spotkanie z dziennikarzami organizatorów Olimpiady Skarbowej, która odbędzie się w Mieście pod koniec maja.

Trzydniowa impreza (28 - 30 maja) to Mistrzostwa Polski skarbowców o puchar Ministra Finansów. Jak podkreślali przedstawiciele Fundacji Skarbowości, organizatora Olimpiady Skarbowej - Magdalena Dworska i Sławomir Dworski - wcale nie jest łatwo zostać wybranym na miasto-gospodarza.

"Wyróżnienie dla miasta"

- Dziękuję, że przyjęto naszą propozycję współpracy i zaproszenie do Nowego Targu. Jestem przekonany, że ta impreza przyniesie wiele korzyści dla naszego miasta i całego regionu, bo jej wydźwięk będzie o wiele szerszy. Nie tylko w Nowym Targu, ale i na całym Podhalu będzie głośno o tych mistrzostwach - zapewnia Grzegorz Watycha.

- To jest ogromne wyróżnienie dla miasta, ponieważ nasza impreza cieszy się tak dobrą opinią promocyjną dla każdej miejscowości, którą wybierzemy i nie każda przejdzie ten "przetarg", bo żeby zrobić tak dużą imprezę potrzeba wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest współgospodarz imprezy. Tu spotkaliśmy się z życzliwością i wspaniałym przyjęciem. My już od pół roku promujemy miasto, informujemy że to będzie w Nowym Targu, pojawiły się już materiały promocyjne, jest na FB utworzona specjalna grupa, w której zamieszczane są informacje o tym co się w Nowym Targu dzieje, jakie macie piękne tereny. Nam zależy, żeby skarbowcy poznawali te tereny, a potem ze swoimi rodzinami i znajomymi tu przyjeżdżali. Poza tym nie wszystkie miasta są w stanie podołać logistyce. Miejsce wybieramy zawsze bardzo starannie. Teraz były trzy miasta brane pod uwagę i wygrał Nowy Targ. Ze względu na osobę pani wiceburmistrz i pana burmistrza, a także zapewnienie miasta, że będzie w stanie współuczestniczyć jako gospodarz w tej imprezie - za co serdecznie im dziękujemy i na ręce pana burmistrza chciałabym wręczyć nasz medal pamiątkowy - mówiła Magdalena Dworska, jedna z dyrektorów fundacji.

- Włodarze miast, gdzie były już nasze mistrzostwa organizowane, ponownie nas zapraszają. To znaczy, że cieszyły się nie tylko pozytywnym echem, ale i przyniosły korzyści dla tych miejscowości. To zostawienie wielu pieniędzy przez skarbowców, bo oni muszą gdzieś spać, coś jeść, a przy okazji rozwijają lokalną gospodarkę - dodał prezes Sławomir Dworski.

11 dyscyplin sportowych, ok. 3 tysięcy uczestników

Do udziału w trzydniowej imprezie głosiło się około 3 tysięcy osób z 235 jednostek skarbowych, a rejestracja jeszcze trwa. Zakończy się pod koniec kwietnia i zdaniem organizatorów - uczestników wydarzenia będzie na pewno więcej. Wystartują oni w 11 konkurencjach. Będzie to: bieg, nordic walking, strzelanie, piłka nożna, siatkówka, badminton, tenis ziemny i stołowy, przeciąganie liny, skok w dal oraz pływanie.

Dodatkowo, z rekomendacji Miasta odbędzie się jeszcze jedna konkurencja - Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza. - Chcieliśmy pokazać, że Nowy Targ jako miasto rowerowe jest coraz bardziej popularne i zaproponowaliśmy skarbowcom rozegranie rajdu rowerowego. Strat i meta zlokalizowane będą w rejonie lotniska, trasa poprowadzi wokół Boru na Czerwonym, kawałkiem Velo Dunajec. W sumie 11 km plus drobne elementy zwiększające atrakcyjność trasy - wymienia Arkadiusz Szymczyk z Referatu ds. Sportu i Turystyki.

Krzysztof Łapsa zapewnia, że "Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji postara się przygotować jak najlepiej na przyjęcie zawodników". Skarbowcy korzystać będą przede wszystkim z Miejskiej Hali Lodowej, tzw. "koła", Hali "Gorce", hali "Arena", pływalni, boiska przy SP nr 6. Prawdopodobnie część zawodów rozegranych będzie w Gronkowie.

Porozmawiajmy o kosztach

Ponieważ gorące dyskusje, także wśród naszych Czytelników wywołała sprawa finansów - i ten temat pojawił się na konferencji. Przypomnijmy, według zapisów w planie wydatków pojawiła się w budżecie Miasta kwota 80 tysięcy zł jako wkład Nowego Targu w organizację Olimpiady Skarbowej.

Prezes fundacji nie chciał mówić o "wkładzie miasta". - Mistrzostwa odbywają się na zasadzie darowizny, którą wpłacają uczestnicy zawodów. Miasta-gospodarze zawsze są naszymi partnerami. Odpłatność za niektóre działania są przewidziane, ale o to proszę pytać miasto. Po naszej stronie jest katering dla zawodników, obsługa medyczna, czyli dwie karetki i ośmiu ratowników. Sami organizujemy kilka konkurencji - wymienia prezes Dworski. Organizatorzy mają także własny zespół muzyczny, obsługę techniczną, zespół informatyków, kamerzystę, ubezpieczają imprezę i uczestników i przywiozą też ze sobą mobilną strzelnicę.

W innych miastach, gdzie skarbowcy gościli - płacili oni za wynajem obiektów sportowych. A w Nowym Targu? - Koszty będące po stronie MCSiR, wiążące się z przygotowaniem obiektów pokryte zostaną przez fundację. Miejskie Centrum przewiduje naliczać opłaty za udostępnienie obiektów, ale na razie ustalamy szczegóły - mówi dyr. Łapsa.

Miasto wzięło na siebie obowiązek przygotowania oferty promocyjnej skierowanej do uczestników imprezy. - To będzie finansowane z "promocji miasta". Te mistrzostwa to ważne wydarzenie promocyjne i zależy nam, żeby nasi goście nie tylko się dobre poczuli w Nowym Targu, ale i by pozostał w nich korzystny obraz naszego miasta. Musimy więc podjąć pewne działania. Wcześniejsza informacja o kosztach organizacyjnych to były kwoty wstępnie zaplanowane. Teraz mamy więcej informacji i kwota ta jest zmniejszona do 50-55 tysięcy zł. To są koszty związane np. z zapewnieniem obsługi sędziowskiej, podstawowego sprzętu sportowego jak piłki, siatki, rakietki czy lotki. Proszę pamiętać, że wiele z tych rzeczy zostanie w mieście. Planujemy je po zawodach przekazać do szkół. Ponadto przy hali lodowej stanie scena. Przygotujemy lokalną ofertę kulturalną i muzyczną. Dołożymy się także do pakietu dla zawodników żeby zostawić Nowy Targ w ich pamięci. To nie będzie coś bardzo rozbudowane, ale kilka drobnych materiałów na tyle efektownych, by nie zostały od razu po zakończeniu imprezy wyrzucone. Mamy kilka pomysłów i jesteśmy w trakcie zbierania inspiracji i informacji - tłumaczy Arkadiusz Szymczyk.

Jak dodał burmistrz - na kwotę tę w dużej mierze składa się koszt organizacji rajdu rowerowego. Weźmie w nich udział ok. 150 osób, którym zapewniona zostanie m in. możliwość wypożyczenia tu roweru.

Nasz sukces, to sukces Nowego Targu"

- Będziemy mieć własny katering, ale to będzie tylko jeden posiłek dla zawodników. Pozostałe osoby także będą musiały coś jeść. Do tego dochodzą śniadania i obiado-kolacje, które będą szukane tu na miejscu. Restauratorzy na pewno będą bardzo zadowoleni - mówią organizatorzy.

Fundacja Skarbowości to organizacja pożytku publicznego istniejąca od 20 lat. - Nasz jubileusz zbiega się przepięknie z setną rocznicą urodzin Jana Pawła II i Nowy Targ będzie wyjątkowym miejscem do świętowania tych dwóch rocznic. To dodatkowy bonus dla miasta, które jest bardzo mocno związane z papieżem. My jesteśmy pokoleniem JP2, bardzo mocno osadzonym w wartościach i nauczaniu papieża. Wszystko co robimy jest inspirowane nauczaniem Jana Pawła II. Zgodnie z jego prośbą budujemy żywe pomniki wokół szlachetnych celów i naszym głównym celem jest działanie i konkretna zmiana świadomości i wprowadzanie ludzi w świat wartości i temu służą Mistrzostwa Polski o puchar Ministra Finansów, które organizujemy po raz 19. To jest nasza jedyna tak wielka impreza, którą organizujemy cyklicznie i zbieramy całe środowisko skarbowe. Na tych mistrzostwach przewija się ok. 70 procent jednostek skarbowych z całego kraju. Olimpiada Skarbowców ma na celu zintegrowanie skarbowców poprzez sport, ale i konkurencje dobroczynne, które towarzyszą tej imprezie. Bo to są także finały naszych działań dobroczynnych, które wspierają nie tylko skarbowców ale i społeczności lokalne. Ta impreza ma też wydźwięk osadzony w patriotyzmie i duchu historycznym. Przez sport i zabawę pomagamy, integrujemy się i jednocześnie podnosimy godność i misyjność zawodu urzędnika skarbowego - mówi Magdalena Dworska.

A prezes fundacji, Sławomir Dworski dodaje: - Wykorzystujemy fakt, że nasza piękna ojczyzna ma wiele wspaniałych miejsc i co roku staramy się organizować mistrzostwa w innym obszarze kraju. Wybór Nowego Targu ze względu na wspomniane rocznice był jasny, ale ja często jeżdżę w góry, ale dopiero niedawno odkryłem Nowy Targ i jestem już w nim zakochany. Cieszę się, że dzięki temu, że zmieniamy miejsca mistrzostw ludzie poznają piękne zakątki. W piątek czeka nas wielkie otwarcie - zapraszamy państwa, bo to będzie jak otwarcie prawdziwej Olimpiady. Skarbowcy się przebierają, śpiewają, przygotowują hasła. Cieszymy się, że możemy pokazać pozytywne oblicze urzędników skarbowych. Wśród nas jest wiele wspaniałych osób, które mają swoje pasje i są ludźmi dobrej woli. Zapraszamy do wspólnej zabawy, do kibicowania, będą imprezy integracyjne. Zależy nam na sukcesie, bo nasz sukces, to sukces Nowego Targu.

Aby goście do nas wracali

W planach trzydniowej imprezy jest na przykład "dyskoteka pod chmurką", która odbędzie się w Szaflarach, a w której udział zapowiedziało już około tysiąca osób. Inne imprezy wieczorne odbędą się w Nowym Targu w rejonie hali lodowej.

- Noclegi w Nowym Targu zostały wykupione zanim oficjalnie ogłosiliśmy miasto-gospodarza. Po kilku dniach nie było już miejsc. Żałujemy, że nie ma w Nowym Targu noclegów dla kilku tysięcy osób, bo to by było dla nas wygodne. Zawodnicy zatrzymają się w Szaflarach i Białce Tatrzańskiej. Problem logistyki noclegów jest dużym problemem nie tylko Nowego Targu. Są miejsca, które mają bazę noclegową i te, które mają bazę sportową. Nie jest łatwo to połączyć. Nie bez znaczenia jest życzliwość miejscowej ludności. My Podhale znamy i znamy Podhalan. Wiemy, że to ludzie o szerokich sercach i się dobrze tu czujemy - podsumował szarmancko prezes Dworski.

W rewanżu burmistrz podziękował Fundacji za zaufanie. - Nie jest to łatwe zadanie, ale stwierdziliśmy, że mamy bazę sportową wystarczającą do rozegrania tych dyscyplin. Dla nas to ważne i miłe, że przeszliśmy weryfikację i spełniliśmy wymagania, by być miastem-gospodarzem tych mistrzostw. I może branża noclegowa zostanie zainspirowania, że warto inwestować w Nowym Targu, że miasto zostanie pokazane ze strony atrakcyjności i możliwości rozgrywania tu zawodów. Mocno stawiamy na rowery i liczymy, że będą kołem zamachowym dla rozwoju turystyki w naszym mieście. Liczymy, że goście wyjadą z dobrymi wspomnieniami i będą wracać do Nowego Targu - dodał Grzegorz Watycha.

Fundacja nosi się z zamiarem posadzenia w Nowym Targu kilku drzew i ufundowania pamiątkowej tabliczki nawiązującej do pobytu skarbowców z całej Polski w Stolicy Podhala.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Antymuza06:46, 11 marca 2020
Czy Arkadiusz jest skarbowcem czy skarbeńkiem
Jak nie to nie19:30, 10 marca 2020
No i znowu zysk + 80 i +45 tys .Nie będzie olimpiady -ZAKAZ z uwagi na koronowirusa .
Na złość Dobrej Zmianie . Szefowa weźmie zabawki i pójdzie na swoje podwórko . I obiecuje że NIC NIE BĘDZIE robić ?!!!!! hłehłehłe
A pobory będą brane ? Czy to będzie czas na zaległe urlopy .
Melepeta15:25, 10 marca 2020
Im więcej pieniędzy na hokej tym coraz gorsze wyniki. Dajmy na urzędników skarbowych niech wyjdą zza biurka i dostarczą nam sportowych emocji w jedynie słusznej stolicy Podhala z widokiem na panoramę Tatr.
Marcin10:39, 10 marca 2020
Organiazacja tej imprezy w czasach gdzie panuje koronawirus i zjazd tylu ludzi z różnych zakątków Polski do Nowego Targu? Ktoś w UM się naprawde zle czuje i naraża zdrowie mieszkańców. Zadna to promocja dla miasta. Wszytstkie pieniądze powinny iść na hokej i jego powinniśmy ratować za wszelką cene. Bez hokeja to miasto zginie. Jednyną kompetentną osobą jest Pan Kierownik Arkadiusz Sz. który wie gdzie pięniądze powinny iść.
Jepher20:16, 9 marca 2020
Zobaczycie jeszcze bedzieci dziekowac za tą impreze.
niczego nie będzie19:38, 9 marca 2020
Bani wiceburmistrz może te zawody urzędników połączyć ze 100-leciem Bitwy Warszawskiej bo to chyba też w maju? ;-)
Bicyklista12:01, 9 marca 2020
Ekipę do promocji. Papież, alpaki, skarbowcy, seniorzy, niewidzialne ręce. Rozmienili to miasto na drobne i skutecznie pokazują młodym żeby stąd uciekać. MOK który kiedyś trzymał bardzo dobry poziom rozwalili, muzeum podhalańskie straszy karabinami kolegów Kowalskiego Morawy i Zapolskiego. Pomniki jakieś dziwne stawiają pod kopcem. Wstęgi na drzewach i ubrana rzeźba góralki. A wkoło gminy i wsie uciekają. NT zostanie stolicą Podhala tylko na plakatach i w owcami na rowerze.
Kinio11:54, 9 marca 2020
doradca nie żal się bo sam na swoje imprezy organizowane nie możesz otrzymać wsparcia i teraz żale wypisujesz. Myślę że lepiej wróć do tej swojej promocji np. na FB bo to idzie ci dobrze tak bardzo że hej. A tak apropo zobaczymy jak będzie po mistrzostwach z tą krytyka. Jak się okaże że restauracje i sklepy zarobiły to czy jeden i drugi komentujący lub opozycyjny radny dalej będzie wielce narzekał.
podatnik08:35, 9 marca 2020
Fundacja skarbowości zarobi na imprezie na czysto ok. 50 tys zł. Miasto naciągnie na następne 55 tys. Sukces, sukces, sukces!
Ministrant22:49, 8 marca 2020
11 dyscyplin sportowych, ok. 3 tysięcy uczestników. No to trza kupić maski bo korona do nas przyjedzie
wstążki & kolesiostwo11:38, 8 marca 2020
No cóż. Pozostaje zawołać za Jerzym Masłowskim:

Boże, po co Ty tylu idiotów stworzyłeś? Mogłeś postawić na jakość, nie na ilość.
Jędrek10:51, 8 marca 2020
Przeczytałem list pana Watychy do skarbowców. Jest napisany językiem daleko odbiegającym od poprawnej polszczyzny.Wynika z niego, że Nowy Targ ma być "jedyną słuszną Stolicą Podhala". Czyżby pod władaniem Watychy Nowy Targ przestał być Stolicą Podhala? A już ta panorama na Tatry (chodzi o widok na Tatry czy panoramę Tatr?)to majstersztyk!
Gosia00:48, 8 marca 2020
PO rządzi w mieście. Za chwile będzie olimpiada magistratów. Ale to PIS rozdaje pieniądze na 500+.
babka21:45, 7 marca 2020
Teraz opruc śmietany,masła,jaj,skarpet na handel w kosyku jesce bede musiała targać kase fiskalnom co bym nie posła siedzieć./.../
Kucyk18:09, 7 marca 2020
Taaa. Dobrze słyszałem o waszych zawodach. Chlanie i *** za nasze pieniądze. Cieszę sie z wami
doradca18:00, 7 marca 2020
rzadko wypowiadam się na forum ale tym razem muszę kilka słów napisać:
- po pierwsze - z całym szacunkiem do burmistrza - doradcy którzy wymyślili tą imprezę nie mają zielonego pojęcia o tym jak wpływać na promocje miasta i jak na tym zarobić materialnie i niematerialnie,
- po drugie - dorosłe osoby które chca się zabawiać w sport - czysto amatorski - robią to tylko i wyłącznie za własne pieniądze - więc jest to dla nich forma zabawy za którą PŁACĄ!!! - każda impreza takiego formatu; olimpiada prawników, sprzedawców, ligi amatorskie, turnieje jest PŁATNA i ma się zamknąć w swoim budżecie
- po trzecie - obiekty które sa wykorzystywane w trakcie trwania takiej imprezy powinny przynieść dochód a nie na odwrót - przecież przyjadą tutaj obcy ludzie którzy mają gdzieś czy tu wróca czy nie - oni przyjeżdżają tutaj jednorazowo - POWTARZAM JEDNORAZOWO!!!
- po czwarte - jeżeli obcina się dotacje na sport w takiej wysokości jaką podają media i zabiera się ją dzieciom i mieszkańcom naszego miasta i okolic a wydaje się ją na TWÓR pt. Olimpiada Skarbowców- to każda osoba odpowiedzialna za taki stan rzeczy powinna się jak najszybciej podać do dymisji,
- po piąte - polityka miasta w zakresie promocji i nie tylko to po prostu MATRIX - tylko jedną z wizytówek tego wyimaginowanego świata jest remont MOK-u za 40 mln zł- nie wspominając już o budowie Centrum Sportów Lodowych. Za te 40 mln zł w ciągu 2 lat można byłoby wymienić 4000 piecy w mieście lub podłączyć CAŁY NOWY TARG do MPEC
- po szóste - każda ostatnia decyzja burmistrza dotycząca inwestycji miejskich- nie tyle burmistrza /musze go wziać trochę w obronę/ a ludzi którzy z nim współpracują - doradzają mu- mydlą oczy- jest jak strzał we własne kolano
- po siódme i ostatnie - mogłbym tak wymieniać i wymieniać itd itd itd
piotrek16:42, 7 marca 2020
koronna konkurencja mistrzostw skarbowców to będzie wlepianie mandatów na czas - a miejsce przeprowadzenia tej konkurencji to plac nowa targowica , życzę sukcesu.
Licznik16:21, 7 marca 2020
Kolejne pytanie dlaczego w regulaminie tych zawodów nie ma rajdu rowerowego? /.../
Mirek16:18, 7 marca 2020
Panie burmistrzu dlaczego na przewozach uczestników mistrzostw urzędników z białki i z Szaflar!!! zarobi firma transportowa z Ratułowa a nie np. nowotarski MZK lub miejscowy przewoźnik?
Alert16:06, 7 marca 2020
Ze strony internetowej Skarbowców zapowiadającej Mistrzostwa w Nowym Targu:

Organizacja tak wielkiej, trzydniowej imprezy generuje duże koszty, których nie da się uniknąć. Policzyliśmy, że
gdyby każdy z uczestników naszego spotkania przekazał darowiznę w wysokości nie mniejszej niż 170 zł to
zamkniemy budżet i opłacimy wszystko, co jest niezbędne, aby impreza przebiegała atrakcyjnie i bezpiecznie, jako
WIELKIE ŚWIĘTO RODZINY SKARBOWEJ.

3000 zawodników x 170 zł = 510 tys zł!!! Panie Burmistrzu i do takiej dochodowej imprezy Pan dopłaca z naszych podatków? To jakiś Matrix!!!! Zedrą z uczestników i zedrą z miasta? Przecież miasto powinno na tej imprezie zarobić z 50 tysiaków za udostępnienie obiektów itp, a nie dopłacać. Czy Wy tam myślicie w tym urzędzie? Jak dla mnie to Stegowa po tym numerze powinna się podać do dymisji! Łatwo się szasta pieniędzmi podatników!
Ciutrok15:21, 7 marca 2020
Kto zarobi na tej imprezie jak nie miasto? Fundacja skarbowców, która z wpisowego zgarnie 60 tysiaków albo lepiej.Watycha dał się wkręcić i wyszedł na
Chłopak na opak12:40, 7 marca 2020
Na tym spotkaniu integracyjnym urzędników miasto powinno zarabiać a nie dopłacać krocie. Ale u Watychy wszystko jest na odwrót
Shrek10:01, 7 marca 2020
baciok@
ale na pewno będzie pancerna Joanna
????09:54, 7 marca 2020
Lekarze organizowali sobie sami takie zawody. Jachymiak organizował i na tym zarabiał. Nie słyszałem o tym, by jakiś samorzadad im dopłacał. /.../
Zatroskany mieszkaniec09:00, 7 marca 2020
A czy skarbnicy z narażonych na koronowirusa terenów zostaną wpuszczeni/przebadani tak aby takiego wirusa do nas nie przyniesli?
Góral z Polski08:58, 7 marca 2020
Oj Ludzie Ludzie.
z winy Burmistrza i Rady miasta Nowy Targ nadal jest miastemm przy zakopiance. Nowotarskie inwestycje cyrk na kolkach, miasto zamiast sie rozwijac od wielu lat stoi w miescu prawie. gdyby nie castorama McDonalds itp wtedy byla by wies nie miasto. Bialka Tatrzanska lepiej sie rozwija.
A Niech robia Olimpiade itp cos bedzie w tym miescie, Burmistrz skresla pilka nozna w miescie, ale jak bedzie kiedys awans wtedy pierwszy falszywy pokaze siena zdjeciach z rada miasta.
Niemieszkam juz kilka lat w Nowym Targu ale Kocham Nowy Targ i martwi Mnie co sie dzieje w miescie jak Burmistrz i Rada Miasta pracuje nagatywnie dla mieszkancow i rozwoju miasta. WSTYD
miseik07:16, 7 marca 2020
Dołożymy się do pakietów i to zostanie na dłużej w pamięci skarbowców...czy o smycze chodzi??
Zbychu06:45, 7 marca 2020
Czyli jakby się nikt nie zapytał o kwotę 80000 to by została i przejedzona? 30000 to malo nie jest. I tak 50000 to za duzo jak na obecną sytuacje
Karino00:17, 7 marca 2020
Impreza jest ok. Zobaczymy po wydarzeniu czy tak wszyscy będziecie najeżdżać czy liczyć dutki.....
Jonat00:16, 7 marca 2020
Dzieci z NKP dostały tyle co co rok. A czy NKP płaci za boiska do Miasta ? Najpierw sprawdzicie info a potem piszcie głupoty. Niech klub będzie najpierw fair wobec Miasta. Poza tym dobry artykuł i już widać że nie mamy jakiejś tam promocji w której polskiej lidze dla kilku osób na trybunach a dla dużej liczby ludzi co przyjadą tutaj i zostawia coś kasy. Podobno wszystkim o to chodzi i zależy na tym.
baciok@23:56, 6 marca 2020
Powtarzam pytanie
Czy na Olimpiadzie bedzie Pancerny Marian???
hehehe23:05, 6 marca 2020
Pani Sabina wymiata.
antypromocja22:54, 6 marca 2020
Skarbusiu z Krzywej
kliknąłem w ten link i w tag baza noclegowa i widzę tylko pensjonaty w Białce. Nawet wśród wyciągów narciarskich nie ma tam ani jednego z Nowego Targu. Ciekawe dlaczego?
Grubcio22:50, 6 marca 2020
Może moderator będzie wyrozumiały jak dla Skarbusia i pozwoli umieścić link do strony urzędników. Na dole tej strony jest link: baza noclegowa w Nowym Targu i... Wyświetla się setka pensjonatów i karczm w Białce Tatrzańskiej. Pieniądze uczestników zostaną w Białce a w Nowym Targu tylko koszty i śmieci. Guzik nie promocja. Watycha dzieciom z NKP zabiera a daje urzędasom na zjazd integracyjny:

https://fundacjaskarbowosci.pl/2019/09/23/xix-mistrzostwa-polski-skarbowcow-o-puchar-ministra-finansow-28-30-maja-2020-roku-nowy-targ/
skarbuś22:22, 6 marca 2020
Wydaje mi się, że w artykule zabrakło jednej ważnej rzeczy. Odwołania do strony internetowej imprezy, gdzie między innymi można znaleźć: promujące Miasto zaproszenie Burmistrza, wideo prezentację Miasta, odnośnik do bazy noclegowej, co już samo w sobie jest przecież reklamą okolicznych pensjonatów. Ci wszyscy przeciwni imprezie, a są nimi również lokalni przedsiębiorcy, może wówczas inaczej spojrzą na tą imprezę?

Może tym razem wyjątkowo moderator zezwoli?
https://mistrzostwa.fundacjaskarbowosci.pl
miescon ze wsi22:11, 6 marca 2020
"...czy wy nas macie za idiotów ?? tak ,tak .." jak śpiewał Kazik Staszewski. Uczestnicy wpłacają darowizny ? a nie wpisowe ? Dlaczego mamy bulić za ich zabawy. To są jacyś znani celebryci że miasto zyska na promocji ?
prezes fundacji prowadzi ją za free czy wpada mu kilka tysi albo i lepiej do kabzy ,a jak trafi jeszcze jelenia który da 55 , no to kurde , nic tylko robić olimpiady.
żenada psze państwa !!??
pamiętliwy21:01, 6 marca 2020
Trzydzieści lat temu byłoby to nie do pomyślenia.,,Gościnność"górali pozwoliłaby na zorganizowanie olimpiady,co najwyżej w szachach.
v20:58, 6 marca 2020
ja bawie śię za soje to niterz
Broda20:43, 6 marca 2020
Tragedia. Plucie w twarz podatnika ( osoby okradanej ).
super20:39, 6 marca 2020
Zapowiada się fajna impreza. Zapraszamy.
Czarownik20:22, 6 marca 2020
Brawo myślący radni. Dzięki nim zamiast 80 tysiaków wydadzą na urzędasów 55 tys. I tak kupa kasy! Efekt żaden bo zarobi Białka gdzie śpią. Okazuje się że liczba uczestników stopniała w ciągu miesiąca z 5000 do 3000 a przyjedzie 500. Można jeszcze zaoszczędzić na pamiątkach kolejne 20 tys. Wystarczy każdemu uczestnikowi podarować worek z nowotarskim smogiem i po trzy baranie bobki owcy w mieście. Według czarownika Bulandy z Jaworzyny Kamienickiej dobre na wszystko.
Sabina Palka19:27, 6 marca 2020
Do "Sabinki"

Dało się. Mogę jeszcze dopisać o udziale w rajdzie rowerowym arcybiskupa Dzięgi, o keczupie w restauracjach, pomyśle uroczystego nadania nazwy rondu z udziałem skarbowców, o zaklinaniu pogody, drużynie z Miasta, o tym, że "Urząd Skarbowy jak Dom Kultury może być nośnikiem pięknych i dobrych idei", że Olimpiada przebiegać będzie pod hasłem "Sursum corda"...

Mogę tak jeszcze wymieniać. :o)
jestem na nie19:17, 6 marca 2020
Biblia źle oceniała celników i poborców
i to się nie zmieniło i nie zmieni .
Mówcie sobie co tam chcecie
jaką byście nie wymyślili argumentację
czy bajkę to skarbówka i podatnicy są
po dwóch stronach barykady i z ich pieniędzy
nie można fundować zabawy tych urzędników
bo to przecież podwójne opodatkowanie
Ewka19:12, 6 marca 2020
Niech będzie i fajnie. Tylko czemu tyle kasy z samorządu idzie jak tylko słychać narzekania że pieniędzy nie ma.
Pierre de Coubertin19:01, 6 marca 2020
A proponuję jeszcze dyscyplinę :
-POSZUKIWANIE SKARBÓW
-SKUBANIE GĘSI- 1 MIEJSCE WSPÓŁCZYNNIK ILOŚCI PIERZA
DO ILOŚCI SYCZENIA
-WYMYŚLANIE NIEKORZYSTNYCH INTERPRETACJI PRZEPISÓW
-STRZYŻENIE OWIECZEK -1 MIEJSCE ILOŚĆ OSTRZYŻONYCH DO ZARŻNIĘTYCH
Sabinka18:58, 6 marca 2020
Nie dało się wysmarować dłuższego artykułu.
strażak dyndu dyndu18:32, 6 marca 2020
Proponuję jeszcze dwie dyscypliny . Wlepianie mandatów za brak paragonów i najwyższa kara za sprzedaż oscypka .
baciok@18:26, 6 marca 2020
Czy na Olimpiadzie bedzie Pancerny Marian???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij