Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Jabłonka i okolice
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 90
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 68
Clear
17°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 84
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.06.2020, 12:07 | czytano: 8455

Dwóch Algierczyków zatrzymanych w Rabie Wyżnej. Jechali schowani pod naczepą z Bośni i Hercegowiny

Fot. KOSG

Dwóch obywateli Algierii, którzy nie posiadali dokumentów, zatrzymali na drodze w Rabie Wyżnej funkcjonariusze Straży Granicznej w Zakopanem i Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Cudzoziemcy przyjechali do Polski w ukryciu pod naczepą ciężarówki, która wiozła rusztowania z Bośni i Hercegowiny.

W Rabie Wyżnej kierowca samochodu, obywatel Polski, podczas postoju na stacji paliw usłyszał głosy dobiegające ze spodu naczepy. Po sprawdzeniu okazało się, iż w bardzo małej przestrzeni ok. 2 m x 2m x 40 cm, znajdowało się dwóch mężczyzn.

Cudzoziemcy w wieku 37 oraz 39 lat przyjechali do Polski w takich warunkach aż z Bośni i Hercegowiny. Swój kraj pochodzenia opuścili ok. 1,5 roku temu w poszukiwaniu lepszego życia. Celem ich podróży była Europa Zachodnia, głównie Niemcy. Mężczyźni kilkakrotnie bez skutku podejmowali próby przedostatnia się do wymarzonego kraju. W końcu zdecydowali się, że pojadą do Polski, a jak się uda to zobaczą co dalej. Ich podróż życia zakończyła się w Rabie Wyżnej.

Cudzoziemcom zostały przedstawione zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom oraz wymierzono im karę czterech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata. Mężczyźni, ze względu na sytuację epidemiologiczną, zostali poddani badaniu na nosicielstwo COVID 19 – uzyskano wyniki negatywne.

Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Targu cudzoziemcy zostaną umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
JA10:17, 13 czerwca 2020
Smutne, ze ludzie musza uciekać ze swojego kraju w poszukiwaniu lepszego życia. My robimy to samo - wyjeżdżamy do Anglii czy Niemiec. Nie bądźmy hipokrytami.
klio21:25, 10 czerwca 2020
...TIR...opowiadasz bajki jak ci z POKO.Mają wypchane kieszenie dolarami ,komóry i ciuchy lepsze od niejednego naszego rodaka.Szkoda tylko,że nie byli bliżej niemieckiej granicy,bo by sobie przeczłapali do Niemiec.Jeżeli będą u nas,to budżet polski nie wyrobi aby ich wszystkich utrzymać i wtedy będą zabierać nam to co już dostaliśmy.Żal mi tych co uciekają przed wojną ale nie tych wypasionych ,młodych byczków w dodatku leniwych i agresywnych.
TIR15:33, 10 czerwca 2020
@ antyświatł, Swój. To są desperaci !!!. Jak by mieli kasę,pracę godnie opłacaną (super w kraju bez złodziejstwa,przekrętów jak u nas) to by se jak Wy samolotem na wczasy na Karaiby polecieli.
klio12:32, 10 czerwca 2020
Im bliżej wyborów to większa trwoga.Nie daj Boże jak nie wygra PAD to będzie ich jeszcze więcej,bo Trzaskowski im granice otworzy,jak to obiecał Brukseli.Teraz jest ogromna presja na Polskę ze strony unii,dlatego chcą przeforsować tego ,który chętnie zabierze do siebie islamistów.Jeżeli wybory wygra nie PAD,to wtedy senat z Grodzkim zgodzą się a rząd nic nie zrobi bo będą mieś swojego prezydenta.Musimy iść WSZYSCY głosować.
Swoj21:57, 9 czerwca 2020
Taa. Jeszcze będziemy ich tu utrzymywac ! Odesłać natychmiast poza granice uni na koszt Algierii !
antyświatło21:04, 9 czerwca 2020
Do ociec
Serio widzisz w tym porównanie?
Ociec19:25, 9 czerwca 2020
Pamiętacie film "300 mil do nieba" ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij