Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 92
Clouds
10°
Wiatr: 2.736 km/h Wilgotność: 92
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 90
Clouds
13°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 92
Clouds
10°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
15.09.2020, 19:06 | czytano: 4878

Pilotażowy projekt: elektrycznym samochodem w góry (zdjęcia)

zdj. Barbara Hadowska

ZAKOPANE. - Zaczynamy dzisiaj wspólny projekt z firmą InnogyGO - ogłosił dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski. Zorganizowane przed siedzibą dyrekcji TPN spotkanie mało na celu przedstawienie nowego projektu, którym jest wypożyczanie elektrycznych samochodów i prezentacje pojazdów.

- To pilotażowy projekt. Nasz główny cel, jako parku - to ochrony przyrody Tatr, ale nie można myśleć o ochronie gór nie wychodząc trochę za te góry. Trudno chronić tatrzańską przyrodę bez ochrony otoczenia. Nam bardzo zależy na tym, żeby powietrze i środowisko było jak najlepsze i najczystsze. Dlatego zdecydowaliśmy się na wspólne to przedsięwzięcie - wyjaśniał dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jak mówił - idea polega na możliwości wypożyczenia elektrycznych samochodów w trzech miejscach. Wybrano Kuźnice - obok siedziby dyrekcji TPN, przy Centrum Informacji Turystycznej na ul. Chałbińskiego i w rejonie Palenicy Białczańskiej, gdzie znajduje się parking, z którego można dalej wędrować do Morskiego Oka. - Z tych trzech miejsc będzie można wypożyczyć samochód, a potem zostawić też w jednym z tych trzech miejsc. Lokalizacja została wybrana ze względu na duże natężenie turystów - podsumował Szymon Ziobrowski.

- Samochody, które będą jeździły w ramach projektu, to BMW i3. Są to samochody bez-emisyjne. W samej Warszawie jeździ 500 takich samochodów i cieszą się bardzo dużą popularnością - tłumaczył Andrzej Popławski z firmy InnogyGO. Jak dodał - usługa jest testem, a sam projekt potrwa do końca października.

- W ramach usługi będzie dostępnych 10 samochodów BMW i3. Co ważne samochody mają dedykowane miejsca parkingowe, co jest istotne np. na Palenicy Białczańskiej. Dodatkowo te miejsca parkingowe są bezpłatne. Minuta jazdy to 1,29 zł, ale w pakiecie wychodzi znacznie taniej. Auto w pełni naładowane może przejechać od 150 do 170 km - wyjaśniał szef elektomobilności w InnogyGO.

Do współpracy została też zaproszona firma MAN, która udostępniła samochód osobowy typu wan. Będzie on woził osoby niepełnosprawne oraz przewodników tatrzańskich z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka.

pks/ zdj. Barbara Hadowska
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Byw15:22, 17 września 2020
Teraz to będzie porządek. Ha ha ha
Sowa15:40, 16 września 2020
To już nie te same Tatry co kiedys
avivat12:59, 16 września 2020
Panie Ziobrowski, a co z melexami zamiast koni np. do Morskiego Oka? Tak pan niby dba o środowisko, to niech zadba pan także o zwierzęta! BMW!!!! Przecież o melexach już jest mówione od paru lat! I co? I nic!!!! Zachodzi pytanie. Kto ma w tym interes?
Gość10:34, 16 września 2020
A nie można takich samochodów puścić do Morskiego Oka zamiast zaprzęgów konnych?
karaluch08:35, 16 września 2020
Czy tym samochodem można wyjechać na Morskie Oko?
hahaha22:41, 15 września 2020
Minuta jazdy to 1,29 zł haha . Jadę na gazie i ekonomicznie i ekologicznie. Tylko że lobby na siłę wpychają samochody elektryczne które w Polsce się nie przebiją ponieważ nie są ekologiczne a o ekonomi to można pomarzyć.
bies20:20, 15 września 2020
Niezła cena dwie stówki za 150 km kto to pożyczy?
Afery nie będzie20:01, 15 września 2020
Powietrze będzie i kasa będzie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij