Piątek, 22 styczeń 2021, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 75
Fog
-1°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 100
Clear
-0°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.01.2021, 18:02 | czytano: 2554

Od 18 stycznia najmłodsi uczniowie wracają do szkół

zdj. Adam Guz / KPRM

Podczas popołudniowej konferencji prasowej Minister Edukacji poinformował o powrocie od poniedziałku do szkół uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Na pytanie - kiedy stacjonarne nauczanie obejmie starsze klasy, Przemysław Czarnek odpowiedział: "najszybciej, jak to będzie możliwe".

- Mam pełne przekonanie, że jesteśmy najlepiej jak to możliwe przygotowani do powrotu dzieci z klas I- III do szkół. Dziękuję wszystkim za konsultacje, za to, że wkładają tyle wysiłku w to, aby nauczanie było jak najbardziej bezpieczne - mówił minister. I dodał: - Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas I-III jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Do szkół nie wrócą na razie dzieci, których współ-domownicy znajdują się na kwarantannie.

Samo nauczanie w szkołach ma odbywać się - o ile to możliwe - w odległych od siebie klasach, na różnych piętrach, a nauczyciele jednej klasy nie powinni mieć kontaktu z innymi klasami.

Pozostałe obostrzenia, dotyczące galerii handlowych, hoteli i stoków narciarskich pozostają bez zmian.

s/
najnowsze informacje
komentarze
jóźwa5323:49, 13 stycznia 2021
dziękujemy pisowskiemu rządowi za obostrzenia. tarcza nie potrzebna wystarczy sie przekwalifikować na organizację pogrzebów i stawianie nagrobków . i będą żniwa. 8x
gość18:11, 11 stycznia 2021
No może jedyne lepsze posunięcie tego Rządu ,żeby nie było analfabetyzmu za kilka lat za to zdalne nauczanie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij