Poniedziałek, 27 maj 2019, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Nowy Targ i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 59
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 59
Clouds
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 59
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 53
Clouds
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 59
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.10.2009, 18:14 | czytano: 35101

Drugie dno podhalańskiego wątku związanego z bohaterem "afery hazardowej"?

Poseł Edward Siarka uważa, że kontakty jednego z bohaterów "afery hazardowej", dolnośląskiego biznesmena Ryszarda Sobiesiaka z prezesem koła PO w Czorsztynie Lechem Janczym i zakopiańskim biznesmenem Andrzejem Stochem - nie są przypadkowe.

Janczy i Stoch pojawili się w stenogramach nagrań z tzw. "afery hazardowej" w której m.in. biznesmen Ryszard Sobiesiak namawiał wpływowych działaczy Platformy Obywatelskiej do nie wprowadzania podatku od automatów służących do gier losowych. Sobiesiak w okresie, gdy lobbował w sprawie ustawy, kontaktował się także z Janczym i Stochem. Rozmowy nie dotyczyły bezpośrednio ustawy o grach losowych. Mówił im, że albo ma zakaz kontaktów i nie może rozmawiać, albo informował ich o wynikach rozmów z szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim i ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim.

Zarówno Stoch jak i Janczy tłumacząc się z tych kontaktów potwierdzili, że znają Sobiesiaka, ale ta znajomość na charakter towarzyski. Zaprzeczyli, że robią z nim jakiekolwiek interesy i że branżą hazardową się nie interesują.

Te znajomości nie mają charakteru wyłącznie towarzyskiego - twierdzi tymczasem poseł PiS z Raby Wyżnej Edward Siarka. - To nie są przypadkowe kontakty - tak wyjaśnia fakt, że biznesmen dzwonił do Janczego i Stocha. - Tak na dobrą sprawę chodzi o tereny wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Nie jest tajemnicą, że Sobiesiak mocno działa w branży turystyczno-rekreacyjnej i jest zainteresowany takimi terenami jak te wokół jeziora.

Za przykład tego, że jest w tym wiele prawdy, służą fakty, że Stoch i Janczy są albo interesami, albo swoją pracą związani z jeziorem i terenami wokół jeziora. Stoch jest byłym właścicielem Osady Turystycznej Czorsztyn - terenu nad jeziorem z kompleksem zabytkowych budynków (przekazał ją córce), którą kupił od gminy Czorszyn i właścicielem terenów nad jeziorem. Janczy jest z kolei byłym wicewójtem gminy Czorsztyn i to za czasów jego władzy w gminie sprzedano udziały OT Stochowi. Obecnie zaś Lech Janczy jest pełnomocnikiem zarządu Zbiorników Elektrowni Wodnych Czorsztyn Niedzica ds. dzierżawy i wynajmów.

Co jednak w tym złego, że duży inwestorzy, nawet ci z Dolnego Śląska, interesują się terenami wokół jeziora? - pytamy posła. - Chodzi o to, żeby nie sprzedawać tych terenów ludziom nie stąd, o niejasnej przeszłości, bo stanie się to ze szkodą dla regionu. Tymczasem mamy na Podhalu wielu przedsiębiorców, którzy chętnie by zainwestowali w te tereny, ale im się to uniemożliwia - dodaje.

r/

najnowsze informacje
komentarze
ss21:56, 11 października 2009
interesy polski mają głęboko w d....
azerbedzian17:42, 11 października 2009
Jak to, pan Stoch z PO, interesy koło jeziora z Janczym z PO, pełnomicnikiem dzirząw zapory i dyrektora z PO i Powiazany z J Majcherem z fundacji czosztyńskiej... I juz z hazardu blisko do hasiora a głównym sponsorem Stoch...
strachliwy17:38, 11 października 2009
To Stoch jest też w PO? Dyrektor zapory w PO, cała PO Czorsztyn w PO? JUz sie Pogubiłem....
z21:34, 10 października 2009
kasiora
PIJAR20:25, 10 października 2009
a wojt ochotnicy to nie maczal w tym polcow???//
xx20:05, 10 października 2009
Janczy - ZEW - GRAD- Czorsztyński itp no cóż nic nie dzieje się bez przyczyn
andrzej19:19, 10 października 2009
Ciekawe czy ta afera zahaczy o UG w Jabłonce?Jak myślicie?
Halny18:59, 10 października 2009
Zgadnijcie co łączy tych dwóch dżentelmenów ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij