Niedziela, 20 wrzesień 2020, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 62
Clouds
15°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 2
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 62
Clouds
18°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 59
Clouds
15°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 69
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.04.2016, 13:52 | czytano: 1494

Jak przygotować dobry program rewitalizacji? Spotkanie informacyjne w Nowym Targu

zdj. Piotr Korczak

NOWY TARG. W biurze Związku Euroregion Tatry odbyło się kolejne z cyklu spotkań informacyjno-edukacyjnych mających na celu pomoc w dobrym przygotowaniu programów rewitalizacji. Z pracownikami podhalańskich samorządów rozmawiał wicemarszałek Stanisław Sorys.

Na I kwartał przyszłego roku planowany jest nabór wniosków do działania „Rewitalizacja przestrzeni regionalnej” w ramach 11. osi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Kwota alokacji to ok. 700 mln zł (170 mln euro). Warunkiem niezbędnym, by samorządy mogły się ubiegać o dofinansowanie, jest przygotowanie przez poszczególne gminy dobrych programów rewitalizacji. Pomoże w tym konkurs, ogłoszony przez samorząd województwa, którego celem jest merytoryczne i finansowe wsparcie gmin w przygotowaniu programów rewitalizacji.

- Samorząd województwa, we współpracy z Ministrem Rozwoju, oferuje z Pomocy Technicznej prawie 6,8 mln zł na proces przygotowania programów rewitalizacji. Robimy to przede wszystkim po to, by dobrze zdiagnozować potrzeby i pomóc w przygotowaniu dokumentacji. Gminy mają czas na złożenie wniosków do 9 maja tego roku - mówił podczas spotkania wicemarszałek Stanisław Sorys.

O wsparcie w ramach konkursu mogą się ubiegać samorządy z terenu województwa małopolskiego. Maksymalna wartość dofinansowania dla jednej gminy wynosi 150 tys. zł. Konieczne jest zapewnienie wkładu własnego, tj. minimum 10% kosztów kwalifikowanych dotacji.

Agenda UMWM w Nowym Sączu, s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
abc14:41, 23 kwietnia 2016
nie wiem po co "coś" takiego jest organizowane?
chyba tylko po to , aby gdzieś szumnie to "coś" odnotować?
Wladek08:33, 23 kwietnia 2016
Szał zainteresowanych .......!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij