Niedziela, 05 kwiecień 2020, Imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 55
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 55
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 55
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 55
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.06.2017, 17:00 | czytano: 14154

Nowotarżanin - najlepszym młodym architektem nagrodzonym przez SBDiM

Robert Duda jest studentem II stopnia na kierunku Architektura Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Obecnie odbywa staż przygotowujący go do pełnienia obowiązków nauczyciela akademickiego w Zakładzie Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej dzieląc się ze studentami swoim pozytywnym projektowym bzikiem.

Od początku studiów jest laureatem stypendium rektora dla najlepszych studentów. I stopień ukończył z wyróżnieniem obroną projektu dyplomowego domu w krajobrazie, będącego efektem zagłębiania się w tematykę ergonomii projektowania architektury mieszkaniowej, zasad kompozycji i porządkowania przestrzeni, analiz właściwości materiałowych i konstrukcyjnych.

Pochodzi z Nowego Targu, jest absolwentem tutejszego II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej na profilu matematyczno–informatycznym.Dużo miejsca w jego życiu zajmuje sport i różne formy aktywności fizycznej. W wieku 12 lat zamiłowanie do sztuk walki oraz piłki nożnej zastąpił taniec sportowy, który obecnie uprawia wyczynowo na skalę międzynarodową. Początek jego tanecznej przygody jest silnie związana z nowotarską szkołą tańca Cubana, prowadzoną przez Emila Nowaka – pierwszego trenera, który zaszczepił w nim pasję i stworzył warunki do rozwoju. Sport nauczył go samodyscypliny, ciężkiej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu i odwagi do przekraczania granic swoich możliwości, a szczególnie w ostatnim czasie tego, że marzenia są po to, aby je spełniać – to wszystko ma swoje bezpośrednie przełożenie na architekturę. Razem z obecną partnerką taneczną są m.in. aktualnymi Mistrzami Okręgu Małopolskiego, II v-ce Mistrzami Otwartych Mistrzostw Krakowa, 6 parą Mistrzostw Polski Wschodniej, 6 parą Akademickich Mistrzostw Polski, zwycięzcami Turnieju o Puchar Prof. Mariana Wieczystego, 14 parą Pucharu Świata oraz medalistami i finalistami wielu międzynarodowych i ogólnopolskich turniejów tańca sportowego oraz cyklu Grand Prix Polski.

Z perspektywy czasu jak sam Robert stwierdza, to taniec odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu i kierunkowaniu jego myślenia na temat architektury i jej definiowania. Zadaniem jako tancerza jest interpretacja i obrazowanie kompozycji muzycznej, rytmów, akcentów, oddanie klimatu utworu muzycznego, pewnych cech charakterystycznych. W jego opinii tak samo jest z pracą architekta… Kompozycja, cel i sens, rytmy, akcenty, różnice i podobieństwa, dostarczanie adresatom bodźców oddziałujących na percepcję i wrażliwość. Tym dla niego jest architektura.Robert jest laureatem prestiżowej nagrody SBDiM. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że warto wkładać ogrom pracy i wysiłku aby zostać w ten sposób zmotywowanym do dalszego rozwijania się. Projekty naszego młodego, nowotarskiego architekta doceniane są w środowisku czego wyrazem są liczne wyróżnienia oraz nagrody między innymi;
- II miejsce w konkursie ArtHauss
- wyróżnienie w konkursie na Centrum Muzyki w Krakowie
- współpraca projektowa z biurem EKOTEKTURA
- wyróżnienie specjalne w konkursie Hansgrohe Selectyourself
- wyróżnienie w konkursie na Pawilon Wystawienniczy na Panoramę Siedmiogrodzką w Tarnowie

mat. nadesłany, zdj. Apeture Studio oraz wizualizacja projektów młodego nowotarżanina
najnowsze informacje
komentarze
studenta22:44, 14 czerwca 2017
w krk na archi pk jest tak samo jak na ppwsz a nawet gorzej.. większa ilość studentów i większy przemiał.
aaa13:30, 14 czerwca 2017
Dobrze, że się chłopak nie zmarnował i poszedł w Kraków na PK, a nie na Podhalankę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij