Czwartek, 17 styczeń 2019, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Nowy Targ i okolice
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86%
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 83%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
-2°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
14.05.2018, 22:37 | czytano: 1859

Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

Blisko 130 zawodników stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej, by zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem. Biegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb do Zakopanego. Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Maciej Bochnak z Raby Wyżnej, natomiast wśród kobiet wygrała Renata Ginszt z Augustowa.

Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Kamil Gałdyn z Szaflar,a w klasyfikacji kobiet Małgorzata Mejka z Lubawy.

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie
asfaltowym w kraju. Wszystkie wyniki dostępne są na https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/

Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom Nowotarskiemu, Tatrzańskiemu, urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.

mat. prasowy, opr.s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Joanna M12:36, 15 maja 2018
Ostatnia edycja Maratonu Podhalańskiego a organizator Krzysztof Mroszczak tłumaczy swoją decyzję cyt. "jednak jakaś nieprzychylność lokalnych samorządów do organizacji takiego wydarzenia sprawia, że bieg ten nie może się dłużej odbywać a głównym czynnikiem jest brak sponsora ''.
Ile w tej wypowiedzi żalu i pretensji w kierunku samorządów, ile emocjonalnego szantażu za brak zrozumienia i wsparcia w tak ''ważnym sportowo wydarzeniu''.
A ja zapytam Organizatora czy nie jest mu tak po ludzku wstyd za te krzywdzące słowa, będąc wielokrotnie beneficjentem Gminy Miasta Nowy Targ, za przyznawane dotacje ze środków publicznych chociażby 12.01.2016 r. w kwocie 42000zł na bieg Icebug Winter Trail.
Dotacje jakie pozyskał Organizator na różne tego typu biegowe imprezy są informacją dostępną na stronach UM Nowy Targ.
W 2017r. Burmistrz Miasta Nowy Targ przekazał na pana ręce panie Organizatorze kluczyki do nowego Quada, który został Wam GOPR-wcom zakupiony z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego. To tylko dwa wymienione przykłady a gdzie cała reszta.....
Organizator z żenująco niskim poziomem wdzięczności, zaś wyjątkowo dużą pokusą na środki publiczne zapomniał, że są i tacy, którzy patrzą i samorządom na ręce w kwestii wydawanych publicznych pieniędzy.
Myślę, że jakaś refleksja, jakaś zwykła ludzka godność i przyzwoitość powinna podpowiedzieć, że są i inni, bardziej potrzebujący tych pieniędzy.
500+12:33, 15 maja 2018
telewizji na podhalu nie ma? niezłe tempo
Edyta11:19, 15 maja 2018
Gratulacje dla Maćka i Wszystkich którzy stanęli na starcie :)
Śwagier09:30, 15 maja 2018
Przecie to mój śwaaaagier!! Wątroba nie wytrzyma tego zwycięstwa...
stylowa.na.06:49, 15 maja 2018
Bufetowe zadały szyku na mecie. Cudnie i jeszcze takie poświęcenie. Pięknisie <3
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij