Poniedziałek, 20 maj 2019, Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.06.2018, 17:16 | czytano: 1938

Samochodem po Ameryce (16) - USS Midway (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Ostatnim punktem naszej wycieczki po USA była wizyta w San Diego, gdzie znajduje się jedno z największych pływających muzeów na świecie – lotniskowiec USS Midway - pisze nasz fotoreporter, nowotarżanin Michał Adamowski w relacji z podróży po Stanach Zjednoczonych.

Trochę żałuję, że nie zostaliśmy w San Diego dłużej, bo okazuje się, że to bardzo ładne miasto i warto było mu poświęcić dzień lub dwa więcej.

Aby zwiedzić tego pływającego giganta warto jest przyjechać z samego rana. Parkingi wypełniają się bardzo szybko. Lotniskowiec jest największą atrakcją San Diego, którą przez 10 lat odwiedziło ponad 5 milionów osób. Okręt zwiedza się z audio przewodnikiem, który po kolei kieruje nas w poszczególne miejsca statku. Jest ogromny! Ma długość 300 metrów i dokładnie zwiedzenie wszystkich pomieszczeń zajmuje 4 godziny. Na szczęście chodząc po pokładach nie napotykamy wielu ludzi. Wszyscy są na górnym pokładzie, na którym stoją samoloty. Trochę mnie to dziwi, bo dla mnie największą atrakcją było właśnie zobaczenie jak działa ta potężna maszyna, w której służbę pełniło jednocześnie 5000 marynarzy, pilotów i techników.

USS Midway był samowystarczalny. Na pokładzie znajdowało się wszystko, co było potrzebne do życia. Restauracja, sklep, biblioteka, gabinety lekarskie, sale operacyjne, kino, a nawet areszt. Do 1955 był to największy okręt Stanów Zjednoczonych. Brał udział w wojnie z Wietnamem oraz w operacji Pustynna Burza. Na okręcie stacjonowało ok. 140 maszyn – samolotów i helikopterów. Z jego pokładu startowały między innymi takie maszyny jak F4 Phantom, czy współczesny, ciągle w służbie wielu krajów świata F/A 18 Hornet.

Okręt został wycofany ze służby w 1992 roku i zastąpiony nowszymi jednostkami. Od 2004 roku udostępniony jest do zwiedzania właśnie w San Diego.

Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
:))))23:26, 15 czerwca 2018
oj widze kolega te same miejsca odwiedzil co ja kiedys
Darek17:00, 15 czerwca 2018
Świetna fotorelacja. Panie Michale czekamy na więcej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij