Poniedziałek, 20 maj 2019, Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
05.05.2009, 00:48 | czytano: 988

Artystyczna Majówka w Folwarku Sztuki w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

www.folwarkstarawiniarnia.pl

MSZANA DOLNA. Folwark Stara Winiarnia gościł na wernisażu niezwykłych artystów. Jak sami o sobie mówią – Poznali się przez Internet. „Ojcem chrzestnym była GOLDEN LINE i tu przy okazji mamy odpowiedź skąd nazwa Złota Linia.


Złota Linia to 8 wspaniałych nazwisk, każdy reprezentuje inny gatunek sztuki. W ten majowy dzień mogliśmy zostać oczarowani w Folwarku Sztuki. Cała folwarczna galeria wręcz tonęła w różnych odmianach artyzmu.

Kolorowo było nie tylko od prezentowanych prac, ale też od postaci artystów uświetniających wernisaż wystawy, a także od licznie przybyłych Gości, wśród których m.in. była znana z wystawianych prac w naszej Folwarcznej Galerii Joanna Tokarczyk - jak zwykle uśmiechnięta oraz Peter Nikken z Utrechtu w Holandii wraz z rodziną, którego prace również były prezentowane w naszej Galerii. Kolorytu wystawie dodało też wspaniałe zachodzące słońce, które swymi promieniami stworzyło niepowtarzalny nastrój.

Niewątpliwie do atrakcji wieczoru można zaliczyć pokaz tańca irlandzkiego oraz wspaniałe przedstawienie jednego aktora, a dokładnie jednej aktorki, która przedstawiła niezwykły monodram.

Artyści przyjechali z najdalszych zakątków naszego kraju, a także z Niemiec.

Grupa artystyczna ZŁOTA LINIA na wernisażu była reprezentowana w Folwarku Sztuki przez artystów:
1. Saga Dana Tomaszewska, Sieraków - rzeźba /ceramika/
2. Judyta Julia Wodnicka, Przemyśl - malarstwo, ilustracje
3. Lucyna Szpuniar, Gliwice - malarstwo
4. Andreas Andrzej Malecki, Neuss (Niemcy), malarstwo, satyra
5. Aleksander Majerski, Limanowa - rzeźba w drewnie
6. Wiesław Mamak, Limanowa - malarstwo
7. Zygmunt Kłosowski - Zakopane, Męcina - malarstwo
8. Artur Kardamasz Junior - z Jarosławia

Po wernisażu na dziedzińcu Folwarku wystąpił rockowy zespół AŁAJ. Zespół zaprezentował głównie własne kompozycje, a niewątpliwą atrakcją tego występu był klimat folwarcznych murów, na tle których występował zespół.
AŁAJ - powstał w 2002 roku w Trzebuni w Małopolsce. Z miłości do muzyki i dla muzyki.

Źródło: Folwark Stara Winiarnia
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij