Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
25°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
27°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 34
Clouds
25°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.09.2019, 09:40 | czytano: 4357

LIST. "Spływ Dunajcem - ostrzeżenie przed busami"

Arch. Podhale24.pl

"Chcę ostrzec kolejnych turystów" - napisali w liście do redakcji nasi czytelnicy, którzy zamian na polski, zostali zwiezieni na słowacki spływ Dunajcem. I są rozczarowani.

"Przyjechaliśmy z rodziną do Zakopanego w drugiej połowie sierpnia na urlop. Chcieliśmy się wybrać na spływ Dunajcem. Już w domu zaplanowaliśmy to i chcieliśmy plan zrealizować. Zapisaliśmy się w jednym z biur (...) i w umówiony dzień i godzinę wsiedliśmy do busa i pojechali. Wiedzieliśmy, że w Słowacji też jest spływ Dunajcem, ale jeszcze przy zapisywaniu upewnialiśmy się czy pojedziemy na polski spływ. Zapewniano nas, że oczywiście pojedziemy na polski. Gdzieś w okolicy Niedzicy kierowca dostał telefon. Oczywiście odebrał w trybie głośnomówiącym (teraz wiem, że to była zagrywka celowa, żeby wszyscy w busie słyszeli). Osoba po drugiej stronie powiedziała, że właśnie na polskim spływie skończyły się łodzie i żebyśmy jechali do Słowaków, bo tam już wszystko załatwił. Kierowca zapytał nas wszystkich w busie czy chcemy czekać cztery godziny, aż na polskim spływie będą dostępne łodzie czy jedziemy na Słowację. Większością zostało zadecydowane, żeby jechać na Słowację. Tam zajechaliśmy, to załadowano nas 19 osób na łódź, było bardzo ciasno. Ale najlepsze, że polskie łodzie cały czas płynęły, jedna za drugą, bez żadnego przestoju.
Jeszcze odnośnie 19 osób na łodzi słowackiej. Jeden z wyprzedzających nas na Dunajcu polskich flisaków zapytał czy "więcej nas tam nie można było zmieścić', to flisak słowacki odpowiedział, że na jednej burcie łodzi jest napisane 12 osób, na drugiej też jest 12 osób, to razem 24.

Chciałabym przestrzec wszystkich wybierających się z Zakopanego na spływ Dunajcem, aby omijali nieuczciwe biura. Najlepiej samemu przyjechać. A jeśli ktoś chce skorzystać z jakiegoś transportu, to nie ustępować i kategorycznie wybrać polski spływ. Z jednej strony, że jest dłuższy (choć wcale nie dużo droższy), to w swoim kraju i w razie jakiegoś wypadku (przypomnę, że było nas na łodzi 19 osób, gdy może być maksymalnie 12) wszystkie sprawy prościej załatwić. I wcale łodzi nie brakuje, jak wynikało z ustawionej rozmowy telefonicznej. A ci słowaccy flisacy to jacyś niechlujni. Polscy w białych koszulach, a tamci obtargane kamizelki, podkoszulki w każdym kolorze, okulary słoneczne".

Czytelniczka
najnowsze informacje
komentarze
kruuk22:56, 11 września 2019
Witam.
Tu nie chodzi o to gdzie niektórzy przewożnicy i firmy turystyczne wożą turystów na spływ ,tylko o bezpieczeństwo. Jedna rzeka Dunajec jedna Unia a na Słowacji na łodzi może być więcej jak 12 osób i ich służby przymykają oko na takie działanie. Mogą turystów wyprosić z łodzi jak maja dużo przy Leśnickim potoku aby opuścili łódż i szli po stromym brzegu . O bezpieczeństwie nie wspomnę bo to u nich nie ma znaczenia !!!
Ale są tez firmy turystyczne i przewioznicy w Zakopanem którzy woża turystów na polski spływ i Chwała im za to.
do18:03, 10 września 2019
to nie jest tanio tylko w niedzicy robienie ludzi w ...
kij wie17:24, 10 września 2019
@Jan Walas, tylko że w liście nic nie było wspomniane, że pani szukała po taniości. Nie uogólniaj, jak nie znasz przypadku. Może zwyczajnie miala pecha i tak się jej trafiło.
p.12:38, 10 września 2019
Jan Walas - święto prowda, bo stare przysłowie godo, co tonio to drogo.
Jan Walas10:30, 10 września 2019
Firmy drucik powstają - dziś każdy co ma busa jest organizatorem - ale to turysta wybiera i mówi że chce tanio, wiec ma tanio. Jest kilka firm na rynku Zakopanego które można polecić, maja tradycje i pozycje - reszta to ściema i tanio, a Turysta kocha gdy jest tanio. Wiec jak sie chce tanio, to sie potem musi pisać do gazet !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij