Wtorek, 09 marzec 2021, Imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława
Szczawnica i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-6°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-5°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 67
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
21.01.2021, 17:29 | czytano: 2343

Otwarcie zimowych tras narciarstwa biegowego "Śladami Olimpijczyków" w Obidowej

Od piątku 22 stycznia oficjalnie otwarte zostają do korzystania trasy narciarstwa biegowego w Obidowej na sezon zimowy 2021.

Trasy będą codziennie utrzymane przez gminny ratrak, który będzie zakładał ślad do stylu klasycznego i w miarę możliwości łyżwowego.

Na dziś czynna jest główna trasa Doliną Lepietnicy o długości 11 km prowadząca na schronisko na Turbaczu. W trakcie sezonu uruchamiane będą także trasy dodatkowe.

W okresie zimowego utrzymania trasa przeznaczona jest wyłącznie dla narciarzy biegowych. Wyjątkiem są 2 pierwsze km trasy , gdzie dopuszczalne jest urządzanie kuligów oraz spacery piesze.

Od tego sezonu zostaje wprowadzona symboliczna opłata za utrzymanie tras w wysokości 5 zł od osoby za dzień korzystania z trasy. Będzie można również zakupić karnet miesięczny za kwotę 50 zł. Opłatę na utrzymanie trasy będzie można uiścić w każdej z 3 wypożyczalni umiejscowionych przy starcie trasy.

Z opłat zwolnieni zostają mieszkańcy miejscowości /wspólnoty wiejskich, które wyraziły zgody na przebieg trasy przez ich tereny tj. Obidowej, Klikuszowej, Lasku, Trutego, Morawczyny i Pyzówki na podstawie dokumentu potwierdzającego fakt zamieszkiwania w jednej z tych miejscowości.

Roczny koszt utrzymania tras narciarstwa biegowego w Obidowej ponoszony przez gminę wiejską Nowy Targ sięga około 200 tys. zł. Łącznie środki przeznaczone na przygotowanie tras od 2015 roku przekroczyły już ponad 1 mln zł. Są one związane z bieżącym utrzymaniem tras (praca ratraka, oznakowanie, prace konserwacyjne, zabezpieczanie medyczne, opłaty związane z dzierżawą stokówki na okres zimowy od Nadleśnictwa Nowy Targ) , zakupem ratraka, modernizacją mostków oraz dróg na trasie.

Źródło: UG Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Crosscountry Skiing11:43, 26 stycznia 2021
Płacę i nie płaczę - super trasa, a 5 zł to 1/2 małego browarka na górze
Gdyby jeszcze stada piechocińców tam si e nie snuły:)
narciarz z nt14:05, 22 stycznia 2021
Trasy narciarskie Obidowa 200 tys, Klikuszowa 200 tys, i tak ma być. Co bym miał gdzie biegać.
Wyciągowca07:19, 22 stycznia 2021
No pewnie puszczajcie a wyciągi dalej nie.
115KM18:52, 21 stycznia 2021
Więcej powinni płacić. Narciarze alpejscy płacą po stówie za dzień jazdy. W tym są oczywiście głównie koleje i wyciągi, ale też wyratrakowana trasa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij