PM 10: 14 | 28 %
PM 10: 10 | 20 %
11.12.2014, 21:29 | czytano: 1062

Tenis stołowy. Pietrzak i Rypel najlepsi

Agnieszka Pietrzak (Łopuszna) i Mikołaj Rypel (Klikuszowa) wygrali zawody tenisa stołowego o mistrzostwo gminy Nowy Targ. Rywalizacja toczyła się w Zespole Szkół w Waksmundzie dla uczniów gimnazjów.

Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie. Zawodnicy, którzy w poprzednim roku plasowali się na miejscach medalowych oraz mistrzowie i wicemistrzowie szkół w klasyfikacji drużynowej zostali rozstawieni. W rozgrywkach zasadniczych rozegrane zostały mecze systemem pucharowym do dwóch przegranych, po których wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii. Pozostali zawodnicy rozgrywali swoje mecze systemem pucharowym. Na podstawie wyników indywidualnych zliczono punkty zawodników, co pozwoliło wyłonić zwycięzców w punktacji zespołowej szkół.
Wśród chłopców miejsca na podium obok zwycięscy – Mikołaj Rypel – zajęli Paweł Stefaniak (Klikuszowa) i Paweł Świrski (Łopuszna). Zespołowo triumfowała Klikuszowa (48 pkt.) przed Łopuszna (35), Krempachami (27), Ludźmierzem (20) i Waksmundem (6).

Rywalizację dziewcząt wygrała faworytka – Agnieszka Pietrzak. Zawodniczka, która w ostatnim turnieju ogólnopolskim kadetek, zajęła dziesiąte miejsce. Była rewelacją drugiego Grand Prix Polski. Obok niej na drugim stopniu podium stanęła Klaudia Gach (Waksmund), a na najniższym stopniu – Anna Opychał (Klikuszowa). Cztery zespoły uzyskały identyczną liczbę punktów i o kolejności zdecydowały wyższe miejsca zawodniczek, którym dodano po punkcie.

Wygrało rywalizację Gimnazjum z Łopusznej (31 pkt.) przed Ludźmierzem (30), Klikuszową (29), Krempachami (28) i Waksmundem (20).

- Gorące podziękowania od organizatorów i uczestników turnieju, kierujemy do dyrektor mgr Anny Szałwi za udostępnienie obiektu oraz sponsora nagród gminy Nowy Targ, a także do wójta – mówi Paweł Gil. - Zespoły uczestniczące w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pierwsze trzy zespoły otrzymał dodatkowo pamiątkowe puchary. Medaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.