Ciężki sprzęt udrażnia drogę do Morskiego Oka (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
15°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
16.02.2023, 16:43 | czytano: 6830

Ciężki sprzęt udrażnia drogę do Morskiego Oka (zdjęcia)

Koparka i duży pług wirnikowy przebijają się przez lawiniska, które zalegają na drodze prowadzącej do schroniska. - Dojazd do schroniska musi być - informują pracownicy TPN.

Fot. Grzegorz Bryniarski / TPN
Fot. Grzegorz Bryniarski / TPN
Od rana na fragmencie drogi do Morskiego Oka pomiędzy Włosienicą, a schroniskiem pracuje ciężki sprzęt. Duża koparka wydobywa z ubitego śniegu gałęzie oraz drzewa, a pozostały śnieg wirnik przerzuca na bok.

- Na zlecenie schroniska PTTK Morskie Oko lawiniska w linii drogi są przekopywane. Leśniczy Grzegorz czuwa nad bezpieczeństwem i zabezpiecza prace. Kierujemy ruchem, który wstrzymywany jest na maksymalnie kilka minut – informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego w mediach społecznościowych.

Pracownicy zapewniają, że prowadzone prace muszą zostać zrobione ze względu na bezpieczeństwo turystów i schroniska.

- Mamy ferie, ruch na drodze jest bardzo duży. Dojazd do schroniska musi być możliwy z uwagi na przepisy przeciwpożarowe, docierają tam dostawy, odbierane są śmieci i nieczystości – informują pracownicy TPN.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Krzysztof10:51, 17 lutego 2023
Ekologia to chwyt marketingowy żeby rozruszać sprzedaż. Unia nakłada nie potwierdzone wytyczne na sprzedaż tylko elektryków a za 30 lat będą nas scigać i kroić na za utyliazację baterii.
Prości ludzie bez wiedzy kupią elektryka jak ktoś ma choć troszkę oleju w głowie zacznie chodzić na piechotę jedzić rowerem a w garażu bedzie trzymał auto z sinikiem spalinowym.
men10:21, 17 lutego 2023
Podobnie jak reszta komentujących - ciekawe gdzie są te pseudo-ekologiczne elektryczne odśnieżarki? Nic nie zastąpi sprawdzonego sprzętu jak ZIŁ. Jako ciekawostkę mogę od siebie dodać, że pracując na jednym z większych portów lotniczych w Polsce, obecnie również wykorzystywane są tam Ziły, w sytuacjach kiedy nowy sprzęt nie daje rady :)
Smok22:02, 16 lutego 2023
Jak tylko zobaczyłem miniaturke to kliklem w artykuł dla komentarza, aż miło popatrzeć jak koledzy niżej rozpoczęli festiwal mieszania ekobłaznów z błotem.

To ja od siebie króciutko: Piękna, leciwa, rosyjska maszyna, a nie jakieś badziewia na prąd, mżonki dla ułomnych intelektów.
Jjeeddty20:05, 16 lutego 2023
No i jak tam ekoterrorysci ? Gdyby nie stary sprawdzony ził to co ? Może jakis pług elektryczny by dał radę ,????. Wielki szacunek dla właściciela tego zabytkowego sprzętu oby jak najdłużej działał , nie ma to jak napęd 6x6 oraz silnik z t-34 .Oby się udało go utrzymać w użytku jak najdłużej . Btw chyba nawet miasto miało taki pług ale nie wiadomo jakie są dalsze jego losy
z tąd20:04, 16 lutego 2023
@Bronek.Pamiętam jak takim Miasto odśnieżali.Potem w ,,rejonie,, chyba mieli większego ziła i turystyczna butla z palniczkiem w kabinie do ogrzewania.Ten ,,unimog,, , naszpikowany elektroniką którym teraz odśnieżają to wygląda jak delikatna zabaweczka przy zile.
Osiol18:21, 16 lutego 2023
A slad weglowy a straszenie(budzenie) zwierzyny obłudnicy stojący na straży???
Tylko bilety he he he he he
patologia17:46, 16 lutego 2023
"Dojazd do schroniska musi być - informują pracownicy TPN."

Oj musi! Pieniądze uciekają przez palce. Starty idą w miliony.
Bronek17:12, 16 lutego 2023
No i gdzie tu ekologia, gdzie tu nowoczesne węglowe elektryczne sprzęty :D No niestety na nić ich obecność bo nic nie zastąpi Ziła 157 którego korzenie sięgają lat 60 ubiegłego wieku. Patoekologom od razu napiszę: 12 cylindrów, ok 500 KM mocy, silnik wirnika pochodzi z ZSRR z czołgu T34 czyli pamieta II wojnę światową. O spalaniu dżentelmeni nie rozmawiają.

Chodzą pogłoski że w latach 80 odśnieżająć jedną z ulic NT zmielił malucha który był pod zaspą śniegu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas