Wyznaczono termin spotkania w sprawie budowy obwodnicy Nowego Targu - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Rabka Zdrój
Rain
18°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
17°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
19°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
17°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
18°
Wiatr: 12.024 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
12.05.2023, 18:42 | czytano: 3799

Wyznaczono termin spotkania w sprawie budowy obwodnicy Nowego Targu

NOWY TARG. Na czwartek 25 maja zwołane zostanie spotkanie w sprawie budowy południowej obwodnicy Miasta.

Odbędzie się ono w sali obrad Urzędu Miasta - w ramach posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Początek o godzinie 14.00

Będzie to prezentacja założeń do projektu budowy południowej obwodnicy Nowego Targu, którą przedstawią zarówno projektant, jak i przedstawiciele inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"W trakcie posiedzenia będzie możliwość zadawania pytań dotyczących tej istotnej dla całej społeczności stolicy Podhala inwestycji" - zapowiada Urząd Miasta.

Sprawa przebiegu obwodnicy rozpaliła emocje. Jak wielokrotnie pisaliśmy Przebieg obwodnicy Miasta budzi sprzeciw mieszkańców. Obawiają się m. in. zniszczenia Nowotarskiej Strefy Relaksu.

W trakcie kwietniowej sesji Rady Miasta pojawiły się Gorące apele na sesji, by przeprojektować przebieg obwodnicy Nowego Targu.

Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców złożyło wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o wydanie decyzji środowiskowej planowanej obwodnicy. Radny Szymon Fatla, który sam od kilku lat pisze pisma i przestrzega przed konsekwencjami poprowadzenia drogi w planowanym pasie - swoje ostatnie wystąpienie opatrzył apelem, by "Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce".

Pojawiły się wizualizacje projektowanej obwodnicy. Pokazują one drastyczny wręcz obraz degradacji terenów zielonych. Zwolennicy budowy drogi zarzucają twórcom - a wizualizacje przygotowały prywatne osoby, że "takie straszenie ludzi jest nieuczciwe". Problem w tym, że to jedyne projekty graficzne jakie zaprezentowane zostały mieszkańcom. Druga strona nie zadbała jeszcze o to, by spróbować pokazać ludziom jak ta droga może być wkomponowana w przestrzeń.

Sabina Palka
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
...15:39, 20 maja 2023
nie jest prawdą, że szukają tu rekreacji wyłącznie okoliczni "blokersi". Jeszcze z tego, co zauważam, z roku na rok dróżkami na kładkę walą coraz większe tłumy. Raczej to nie sami tylko ludzie z Polany czy Sikorskiego robią taki tłum w słoneczne weekendy. Zimą narciarze na biegówki, latem robią ludzie spacery, czy też idą poćwiczyć na przyrządy do Strefy Relaksu itp. Rowerów jest też mnóstwo. Dla mnie osobiście to głupi pomysł zarzynać te tereny, które mogłyby się okazać dla miasta kurą znoszącą złote jajka. Przecież już teraz zaczynają się tam kręcić drobni przedsiębiorcy - a to otworzyła się budka z lodami, a to teraz jakaś mała knajpka się otwiera. Te tereny mają potencjał. Miasto powinno postawić w końcu na turystykę i rekreację, a nie na betonozę i ułatwianie turystom omijania miasta. Niestety wśród części ludzi pokutuje myślenie sprzed kilkudziesięciu lat, że jak coś budują - nie ważne co i nie ważne gdzie, i nie ważne jak - to trzeba się cieszyć, myślenie jak z czasów PRL, kiedy nawet materiałow budowlanych nie było i nic nie było, to trzeba było brać cokolwiek z pocałowaniem ręki. Ale czasy się zmieniają. Może dzisiaj warto też pomyśleć o jakości, nie tylko o ilości. Czy ta droga zasili Nowy Targ tylko ilością - będzie więcej dróg o tą jedną, czy zasili go też jakością - Nowy Targ będzie dzięki niej fajniejszym miastem, atrakcyjniejszym dla turystów i dla mieszkańców - ?
wywiad środowiskowy11:57, 15 maja 2023
Chcieliście demokracji, to macie. Większość mieszkańców jest za obwodnica w tym pierwszym wariancie i pier.... ich całe stowarzyszenia i inne ugrupowania. Jest Kasa trzeba budować.
kulfon10:31, 15 maja 2023
&&& moim_zdaniem;ja jestem za tym aby jak najszybciej powstała obwodnica
z drogą dwujezdniową,udrożni to Miasto,na to czekają mieszkańcy,dla Ciebie mam dobrą radę zamiast tego co aplikujesz radzę ci brać nać zielonej pietruszki na czczo, plus okłady kapustą globusa to z pewnością zahamuje wybielanie szarych komórek ... a wszystko wróci do normy POZDRAWIAM obwodnica Musi powstać zgodnie z projektem
Ora23:58, 14 maja 2023
Getto to na Polanie Szaflarskiej już powstało, przez deweloperkę... Taka prawda, że większość mieszkańców stamtąd już i tak nie ma widoku na Tatry tylko na sąsiedni blok. A Ci którzy jeszcze mają to już i tak pewnie niedługo go stracą jak wybudują się kolejne bloki, bo jest jeszcze teren do tego przeznaczony.
A ja zapytam inaczej - gdzie byli tak aktywni mieszkańcy miasta i Radni kiedy planowano obecnie budowany odcinek Zakopianki przez Ludźmierską, w okolicach SP6 na Skarpie? Tam budynki jednorodzinne, dużo niższe od bloków, są w odległości do 50m od estakady! Nie dość, że Ludźmierska już i tak jest ruchliwa cały czas to jeszcze taki "prezent" koło domu.
Widać w tym mieście są rejony "równe" i "równiejsze"...
moim_zdaniem19:47, 14 maja 2023
do@ kulfon
Zaćmienie.... to ty masz umysłowe chyba.
Nie wiem co bierzesz ale bierz połowę, a najlepiej wcale.

NIE DLA OBWODNICY W TAMTEJ OKOLICY.
King of the Spisz18:11, 14 maja 2023
Do wszystkich przeciwników!
U was wszystko ok z głowami? Skoro dla was ti takie ważne to nie weźmiecie wolnego na te konsultacje? Teraz kilka faktów obwodnica poprostu musi się zaczynać w okolicach Castoramy bo nie po to wybudowli taki węzeł żeby stał nieużywany. Po drugie obwodnica przecież będzie poza miastem obecna zakopianka właśnie przecina miasto na pół nowa obwodnica jest planowana na poludniwym wschodzie od miasta. Aktualnie zakopianka przecina na pół(dosłownie) podkrakowskie miejscowości i mimo większego ruchu życie tam nie wymarło od hałasu itd. Najśmieszniejszym argumentem jest to że wiele osób szerzy propagandę o nasypie i ekranach na 10m... Choćby chcieli to nie znajdą takich funduszy droga pójdzie normalnie i tylko gdzie to konieczne będzie podniesiona a ekrany koło osiedla polana szaflarska. Nie każdemu pasuje ta obwodnica ale większość ludzi jest za i przeciwnicy muszą się z tym liczyć. Szkoda że nie da się przyspieszyć inwestycji róbcie screena zobaczycie za z lat że ta obwodnica tylko poprawi sytuację
lolek11:20, 14 maja 2023
Wszędzie protesty ludzie to jednam Wam się nie dogodzi, korki źle ale na budowę drogi nikt się nie zgodzi, drogie śmieci źle bo znowu brak zgody na spalarnie śmieci bo jakieś zabobony ludzie mają odnośnie spalarni...
apokalipsy10:59, 14 maja 2023
Nie będzie zieleni, środowiska naturalnego będzie tylko beton , hałas , smród, syf we fosach
Burok09:56, 14 maja 2023
Lat temu kilka bronią kandydata na Burmistrza była pływalnia , teraz kolejnym kandydatom marzy się uzbroić w drogę
mocherowa_babka23:18, 13 maja 2023
do @Heavy
Ty heavy to chyba na umyśle jesteś. Ja pamiętam jak nad dunajcem to rosło coś w rodzaju lasku, a teraz jeszcze dwupasmówka tam? Co potem? Lotnisko międzynarodowe może?
kulfon17:31, 13 maja 2023
&&& moim zdaniem;delikatnie mówiąc przesadziłeś do kwadratu, to co wyprodukowała Twoja bujna wyobraźnia odnośnie Tragedii w II aktach (opona,dzieci,woda ,zapomniałeś jeszcze dodać do tego blokowe damulki bo to też ważne ich pupile oznaczają kupskami chodniki,strefę też ) ma się nijak do założeń projektowych w których to wszystko powinno być ujęte,skoro u niektórych wyobraźnia pracuje na maxa to warto zastanowić się nad tym jaka mogłaby być Tragedia zwłaszcza podczas zaćmienia słońca gdyby księżyc nie wytrzymał gwałtownego wzrostu temperatury i rozpadł się na kawałki a jeden z nich walnąłby w sam środek obwodnicy i co ??? z pewnością byłby to III akt TRAGEDII do Twoich wywodów kończący gdybanie???
Jan16:23, 13 maja 2023
Nie róbmy getta odroczonego obwodnicą z wałem ziemnym i ekranami na 10 metrów!

Nie róbmy sobie muru dookoła bez żadnych przejść!

Obwodnica jak najbardziej ale z dala od zabudowy! Sens obwodnicy jest wtedy kiedy OMIJA miasto a nie w nie wchodzi. Za kilka lat ta droga będzie w centrum zabudowy i podzieli dzielnicę a pół.

Pomyślnie jakie to będzie miało konsekwencje za 10-20-50 lat!
Heavy15:49, 13 maja 2023
Budować,nie oglądać się na frustratów.Jak się nie podoba mieszkańcom bloków przebieg obwodnicy,tozawsze mogą wynająć swoje mieszkania,I wrócić do siebie na cichą i spokojną wieś.
Naprawdę14:18, 13 maja 2023
Trzeba działać, bo w przeciwnym razie Watycha nam zafunduje "gotowca" nad Dunajcem na mierę Miejskiego Centrum Kultury w formie szarej wielkiej kostki brukowej.
Nieważne, że smród hałas i spaliny na Strefie Relaksu... obwodnica powstanie i "będzie się musiało podobać".
Chyba trzeba to medialnie rozdmuchać bo inaczej to nie da rady.
Spotkanie o 14tej.... gdzie rozum?
moim_zdaniem14:06, 13 maja 2023
Spotkanie z mieszkańcami o 14tej ?!? Kiedy większość ludzi w pracy jest wtedy...
To co się wyprawia w tym mieście ta buta i samowolka,
nieliczenie się ze zdaniem, a przede wszystkim ze zdrowiem mieszkańców !!

Bloki - hałas z obwodnicy = montaż ekranów.
Strefa relaksu - hałas z obwodnicy = montaż ekranów.

Ekrany będą po całości choćby ze względów bezpieczeństwa.

Czy wyobrażacie sobie TRAGEDIĘ w momencie wystrzelenia opony w aucie które akurat przejeżdza obok strefy relaksu ?? Dachowanie i upadek z wysokości wprost na dzieci będące na strefie ???
Wyobrażacie to sobie??

Ponadto.... można tylko przewidywać co się stanie gdy wyleje Dunajec.
Strefę relaksu zmyje i wciśnie w nasyp, który też zostanie podmyty i tym samym wygeneruje niemałe koszty naprawy drogi, która zostanie najprawdopodobniej zamknięta (dla tirów napewno) do czasu naprawy.

I proszę mi nie zarzucać czarnowidztwa, bo żyję już na tyle długo by wiedzieć jak szeroko potrafi się rozlać Dunajec w tamtej okolicy.

DLATEGO STANOWCZE NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE OBWODNICY W TAMTEJ OKOLICY !!!!

TA FARSA NADAJE SIĘ DO TELEWIZJI POPROSTU.

ps. Panie Fatla całym sercem jestem za panem. Proszę działać !!!
Nieprawdaż?13:11, 13 maja 2023
Chcemy spotkania w późniejszym terminie a nie o 14
Chyba mamy prawo decydować i losach naszego miasta
Apel12:37, 13 maja 2023
Możemy przełożyć spotkanie na 16 Burmistrzu prosimy
Blokowy12:08, 13 maja 2023
W Nowym Targu wszystko na odwrót nawet dwór książęcy z krzywej konsultacje w sprawie priorytetowej swoich wyborców czyli obwodnicy robi sobie konsultacje w tejże sprawie at o 14:00 żeby nikt z wyborców nie mógł przyjść
Kobalt12:04, 13 maja 2023
O 14:00 to jakiś skandal bo 100% mieszkańców jest wtedy w pracy nie zgadzamy się
wyborca z dawnego 2111:50, 13 maja 2023
Arogancja władzy. Smutna prawda jest taka, że Watycha z Luberdą traktują mieszkańców jako zbędny balast. Maszynkę do płacenia podatków. Czas na zmiany
Blokowy11:30, 13 maja 2023
Żądamy spotkania po godzinie 17 ta żeby wszyscy zainteresowani dotarli!
Ale jak to11:28, 13 maja 2023
O 14 to jakaś kpina nad kpinami nikt o tej godzinie nie może być bo pracujemy, żenada
abc09:17, 13 maja 2023
Istotna dla całej społeczności stolicy Podhala inwestycja -zapowiada urząd miasta, istotna to jest na pewno dla ciebie burmistrzu jak wszedłeś w posiadanie działek przy obwodnicy a teraz czekasz na odszkodowanie i kpisz sobie z ludzi. Ale na szczęście to nie twoje księstwo i już nie zasługujesz na zaufanie bo masz w głowie tylko swoją prywatę a nie chcesz widzieć kafastrofy ekologicznej jaką wyrządzisz jeżeli nie zatrzymasz tej dalej istotnej dla ciebie i chyba tylko inwetycji.
Przemo08:47, 13 maja 2023
Watycha obiecywał konsultacje z mieszkańcami. No widac jak spełnia obietnice. Jedne zorganizował o budowie Color Parku i wyszło jak wyszło. Żenada tona mułu i czas na zmiany
Tymek07:40, 13 maja 2023
Przepraszam bardzo, czy jak masz coś załatwić w urzędzie, to czekasz aż będzie otwarty po pracy?? Nie chcecie obwodnicy w takim wariancie, ale już się z pracy nie zwolnicie wcześniej by iść na spotkanie.....żałosne to jest. Albo komuś zależy albo pier.... dla samego pierd...nia. Jak jest temat ważny dla mnie to nie ważne, która godzina.
wiśta wio!00:17, 13 maja 2023
Urzędnicy miasta napewno przyjdą bo sami sobie spotkanie dla siebie zorganizowali.Jak będzie we własnym sosie to szybko się przyklepie i problemów nie będzie i szybciej pójdzie się do domu.
Osiol23:01, 12 maja 2023
To żadna manipulacja z godzinami to dla dobra.... No tego nie udaje się jeszcze ustalic
abc22:21, 12 maja 2023
Turysta i tak w niedziele nie ma co robić w NT
Nowotarżanka21:46, 12 maja 2023
Brawo p. Fatla.Ja też jak pan myślałam że obwodnica będzie przebiegać taką trasą jaką pan zaproponował .Proponowany przebieg obwodnicy jest niedopuszczalny,będzie ruch w mieście i zniszcone tereny zielone na Studzionkach.
Goryl21:17, 12 maja 2023
Jak czytamy powyżej projekt obwodnicy budzi sprzeciw mieszkańców i to święta prawda bo żądamy przeprojektowania przebiegu obwodnicy! I w związku z niezaprzeczalnym faktem o naszym proteście, urząd miasta wychodzi naprzeciw i organizuje spotkanie dyskusyjne z projektantami o godzinie 14.00. Nie jest to weekend więc większość z nas jest pracy i zrozumiałe jest że nie przyjdziemy o tej godzinie.I wszystko jasne bo w interesie miasta jest żeby nikt nie przyszedł i nie zakłócał dawno uzgodnionych planów. Ściema i tyle.Ale nie damy się takim manipulacjom i nie zostawimy tej sprawy w rękach urzędników miasta!
avivat20:28, 12 maja 2023
A ja się pytam, dlaczego wszelkie spotkania dla mieszkańców odbywają się w godzinach dogodnych dla urzędników, bo na pewno nie dla pracujących mieszkańców? Czy na celu jest jak najmniejszą frekwencja? Po raz kolejny widać, że władze miasta nie są dla mieszkańców, a raczej dla siebie!
spikerrr19:54, 12 maja 2023
Jakie tereny zielone ?????
Trawa na skarpie ????
Dewastacja czego ????
Pare hektarów lasu koło kombinatu to nie problem ????
A zapomniałem elita z bloków wyprowadza tam pieski
bez cackania19:35, 12 maja 2023
przeciwnicy budowy obwodnicy podnoszą wielkie larum,wystarcz tam przyjść a zobaczymy jak to wygląda co kawałek kupska psie i jak zwykle paniusie ze swoimi obsrańcami filującymi wokół czy ktoś nie patrzy w ich stronę ,obwodnica to konieczność aby Miasto udrożnić a "strefę" można spokojnie przenieść 100 m w tą lub tamtą stronę i po problemie
lb19:35, 12 maja 2023
@STAŚ. Wizualizacji można zrobić 100. Każda będzie inna, a jednocześnie zgodna z projektem :) swoją drogą - skoro zrobił się komitet przeciwników, to mnie proszę dopisać do komitetu zwolenników :---D mimo, że sam tu mieszkam. trzeba temat trochę szerzej ogarniać, niż przez małostkowe "a bo mi...".
Pinokio19:28, 12 maja 2023
Jak zwykle o 14 a nie na przykład o 16 żeby mieszkańcy mogli wziąć udział. Ta władza z Watychą na czele do niczego się nie nadaje. Przecież zapowiadali to spotkanie, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy. A jak mają wziąć udział jak są w pracy? Żenada
STAŚ19:01, 12 maja 2023
Wizualizacja, czyli przestrzeń, jaka może być!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas