Wypadek w Gorcach. Potrzebna była pomoc LPR - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
05.10.2023, 19:11 | czytano: 4506

Wypadek w Gorcach. Potrzebna była pomoc LPR

GORCE. Na szlaku czerwonym z Turbacza w stronę Starych Wierchów na stromym, kamienistym zjeździe 45-letnia rowerzystka upadła i doznała urazu głowy oraz ręki, w chwili zgłoszenia poszkodowana była nieprzytomna.

zdj. GP GOPR
zdj. GP GOPR
- Towarzyszący jej znajomy został telefonicznie poinstruowany jak postępować z osobą nieprzytomną, aby zabezpieczyć ją przed pogłębieniem urazów. Natychmiast na miejsce zostaje wysłany ratownik dyżurny z Turbacza, z Rabki wyjeżdża zespół trzech ratowników samochodem terenowym z Quadem. Równocześnie na miejsce zostaje zadysponowany śmigłowiec LPR, który akurat kończył misję w Katowicach i od razu został skierowany w do wypadku w Gorcach - relacjonują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.


Po kwadransie od zgłoszenia - na miejsce wypadku dotarł ratownik z Turbacza. Kobieta odzyskała uje przytomność, ale kontakt z nią był utrudniony. Pół godziny później pojawił się zespół z Rabki z ratownikiem medycznym, który natychmiast rozpoczął leczenie farmakologiczne.

Poszkodowana została przetransportowana na polanę Rozdziele, gdzie na przygotowanym przez ratowników przygodnym lądowisku - wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Kobieta przetransportowana śmigłowcem do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.

opr.s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Turysta13:54, 6 października 2023
90 razy byłem na rowerze na turbaczu i nigdy nie miałem kolizji- tylko wyobraznia nie brawura!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas