Czwartek, 23 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
14°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
30.04.2013, 07:50 | czytano: 3357

Radny Marek Batkiewicz rozważa "podjęcie stosownych kroków prawnych w obronie dobrego imienia"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. - Od ponad roku byłem pomawiany w sposób godzący bezpośrednio w moje dobre imię /.../ Nie liczę nawet na przyzwoite słowo "przepraszam", albowiem do tego potrzeba klasy, na którą najprawdopodobniej nie stać moich oszczerców - mówi radny Marek Batkiewicz.

- Otrzymałem pismo z Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie wniosku złożonego przez byłego Przewodniczącego Koła PO RP w Nowym Targu, Macieja Jachymiaka o pozbawienie mnie mandatu radnego Miasta Nowy Targ. Po wnikliwej analizie prawnej, organ nadzoru wojewody w piśmie z 19 kwietnia br. stwierdził, że nie znalazł podstaw do zastosowania przysługujących mu środków prawnych, co do utraty mandatu radnego w wyniku naruszenia art. 24 f Ustawy o samorządzie gminnym. Jednym słowem - zostałem oczyszczony z zarzutów podnoszonych przez pana Macieja Jachymiaka, będącego wówczas przewodniczącym koła Platformy Obywatelskiej w mieście - mówi Marek Batkiewicz.

Nowotarski radny Marek Batkiewicz został posądzony o to, że prowadził komercyjną szkółkę bramkarską, a zajęcia odbywały się na lodowisku i sali sportowej, które są w zarządzie miasta - podlegają Zakładowi Gospodarczemu Zieleni i Rekreacji.

Wcześniej, w lipcu ub. roku klub radnych Platformy Obywatelskiej Rady Miejskiej w Nowym Targu usunął ze swojego składu Marka Batkiewicza i Jacka Kubowicza i wezwał ich do rezygnacji z funkcji radnych. Obaj panowie sami złożyli rezygnację z członkostwa w klubie.

Rozpoczęła się walka na wzajemne oskarżenia. Tak m.in. tę sytuację opisywał Maciej Jachymiak w felietonie O korupcji w Nowym Targu.

Po otrzymaniu decyzji WPiN UW, Marek Batkiewicz mówi: - Od ponad roku byłem pomawiany w sposób godzący bezpośrednio w moje dobre imię. Jak rozumiem, miał to być jeden ze sposobów łamania kręgosłupów wszystkich tych, którzy posiadając niezależną ocenę działań samorządowych, nie mogli zgodzić się na manipulowanie ich niezależnym zdaniem. Ze spokojem poddałem się postępowaniu wyjaśniającemu, aby uzyskać potwierdzenie mojej niewinności zgodnie z przepisami Ustawy o samorządzie.

W wygłoszonym przed innymi radnymi oświadczeniu, radny Batkiewicz dodał: - Trudno też w obliczu wszystkich szkodliwych i nieprawdziwych wypowiedzi pod moim adresem nie pokusić się o refleksję nad konsekwencjami ubliżania, poniżania i wyszydzania w tak rozumianej walce politycznej. Żaden cel nie może uświęcać środków. W tym szczególnym przypadku nie liczę nawet na przyzwoite słowo "przepraszam", albowiem do tego potrzebna jest klasa, na którą najprawdopodobniej nie stać moich oszczerców. Być może jedynym rozwiązaniem będzie podjęcie stosownych kroków prawnych w obronie mojego dobrego imienia.

s/
najnowsze informacje
komentarze
hokeista , ale byly22:29, 2 maja 2013
Jestes człowiekiem bez kręgosłupa , honoru i nigdy glosu mojego nie dostaniesz. Człowiek jak choragiewka i widzacy jedynie swój interes. Kalkulowal i przeliczył sie. Mało zyskał , a stracił twarz.
bb19:16, 2 maja 2013
JJ dzięki za komentarz niezwykle trafny - człowiek bez twarzy , w sumie to wśród polityków staje się coraz częściej norma
Marcin14:37, 2 maja 2013
Boże, jakich my mamy radnych!! karierowicze nie znający się na niczym, myślacych tylko o sobie
kibic hokeja23:45, 1 maja 2013
No ciekawy to byłby proces bo mogłyby wyjść ciekawe historie.Panie Batkiewicz lepiej nie ryzykować. I tak teraz postrzegany jesteś pan jako zdrajca sprzedawczyk i to się raczej nie zmieni.
JJ23:06, 1 maja 2013
a kogo to obchodzi co pan zrobisz? gdybym ja przeczytał takie wpisy na swój temat to już dawno leżałbym pod asfaltem lub w jakiejś bardzo dziurawej dziurze- przysypanej dziurze. w życiu nie wyszedłbym z domu po fajki,ale cóż, masz pan tupet. sprzedałżeś się pan fryźlewiczowi. chodzisz pan teraz bez twarzy, ludzie pana nie poznają no bo jak mają poznać kogoś, kto twarzy nie ma? warto było?
prawda22:04, 1 maja 2013
Panie Batkiewicz - jesteś Pan zwykłym sprzedawczykiem, więc nie śmiej Pan mowic o honorze. A sprawy i tak Pan nie wytoczysz bo na to trzeba prawnika nająć - a jak wiedzą wszyscy zainteresowani pieniądze są dla Pana najważniejsze. Tyle w temacie
Pijak vel kieliszek17:34, 1 maja 2013
Batkiewicz zrezygnuj z radnego nie rób sobie większego dziadostwa to i wstydu sobie oszczędzisz lizusie burmistrza
kolega z PO14:12, 1 maja 2013
Panie Boże chroń nas przed fałszywymi przyjaciółmi,bo z wrogami poradzę sobie sam- koniec cytatu, takich ludzi jak Batkiewicz, Kubowicz, Mikołajski
,Hodorowicz i im podobnych strzec się należy, ale przykład idzie z góry, tam z partyjki do partyjki a wyborcy....głosują na nich dalej, ale cóż się dziwić jak 10% narodu rozumie co czyta i słyszy, a władza na tym nieuctwie bazowała i bazuje i bazować będzie!do końca świata i 1 dzień dłużej.
Dobrze ,że nie ma już naszego koła, bo nie najlepsze owoce wydała, patrząc i słuchając tych panów- zdrajców i obecni przyjaciele niech też mają na ich naturę baczenie, bo nie wiadomo kiedy i ich zdradzą. Pozdrawiam wyborców wszystkich z prawa, lewa i tzw. środka
były kolega12:30, 1 maja 2013
Marek jesteś jak chorągiewka na wietrze....jak wiatr zawieje.. A o honorze to ty nie powinieneś się wypowiadać
pytoc07:43, 1 maja 2013
A zauważyliście, że panu Marku rosną 2 różki na głowie? Pan Burmistrz tego nie widzi?
Znajomy-życzliwy07:27, 1 maja 2013
Marku!Cieszę się że tak sie Twoja sprawa potoczyła!Mam tylko do Ciebie żal(bo jes bo jesteś dobrym czlowiekiem )że wszedleś w to g....pt.PO!Po co Ci to było?PO-czytaj Partia Oszustow-to dla Cibie obciach a dla Polski tragedia!Trzymaj sie i walcz o swoje dobre imie!
gość00:38, 1 maja 2013
papier wszystko przyjmie, wojewódzki prawnik tak uznał bo nie było kwitów, umów najmu itp działalność podobno była a w grafiku stał MMKS
idź chłopie do sądu niech to się rozstrzygnieprzy świadkachcałęgo zamieszania!
Ygrek bez xksa23:28, 30 kwietnia 2013
Niezaprzeczalnym faktem jest, że niektórym się zrobiło łyso. A inni już tak mają.
nieważny mirek22:43, 30 kwietnia 2013
a od kiedy to Ty masz dobre imię...heheeheh śmiech!
521:12, 30 kwietnia 2013
Do Folwark zwierzecy.
Brawo za trafne spostrzezenia i zgadzam sie z toba w 100% a p. Markowi gratuluje rozwagi i madrosci.
Pozdrawiam.
seniorka19:56, 30 kwietnia 2013
Powodzenia panie Marku.
folwark zwierzęcy19:51, 30 kwietnia 2013
Batkiewicz w przeciwieństwie do całej tej rozszalałej zgrai politykierów grał i gra fair. Raczej zamiast partyjnych roszad stawia na samorząd. I całe szczęście, że tak uznał. Dlatego zamiast go odsadzać od czci i wiary pomyślcie czegóż to dokonali ci eksperci od siedmiu boleści wymachując maczugą przed Fryźlewiczem? I robili może to dla Was czy dla siebie?Jakoś macie wybiórczą pamięć ... Przecież mieli większość w Radzie i możliwość inicjowania uchwał. Coś uchwalili pozytywnego w mieście? Coś zmienili? Nic, bo cała energia poszła w walkę o stołek burmistrza. Myślę również, że to poczciwość powstrzymywała Batkiewicza od męskiej reakcji , gdy został zaatakowany przez Jachymiaka (górale raczej walą w mordę a pan Jachymiak już raz w kufę zerwał od ś.p. Jaśka za swoje niegodziwości). Teraz, mając w ręku opinię prawną może spokojnie patrzeć jak Jachymiak sam się topi w swoim szambie. Jednak to Batkiewicz wygrał i wykazał, że jachymiakowa horda nie ma pojęcia o niczym. Potrafi tylko knuć i niszczyć ludzi w imię własnych ambicji politycznych i dostępu do koryta.
bramkarz18:36, 30 kwietnia 2013
Popieram wielu swoich poprzedników w komentarzach co do braku honoru Mareczku i przejscia na stronę burmistrza , gdy grunt palił Ci się pod nogami. Niestety szkoda ,że nie udowodniono Ci winy,bo my-płacący Ci za szkolenie naszych dzieci w szkółce dobrze wiemy do kiedy prowadziłeś zajęcia na lodowisku,tylko że nas-najbardziej zorientowanych ,nikt nie zapytał o zdanie w Twojej sprawie.
Wyborcy Cie rozliczą i to wystarczy.
Oszukany wyborca15:58, 30 kwietnia 2013
....Nie liczę nawet na przyzwoite słowo "przepraszam", albowiem do tego potrzeba klasy... Ja jestem Twiom wyborcom, oddalem na Ciebie glos tez oczekuje slowa przepraszam. Czlowieku o jakim honorze Ty mowisz.... Porzadkowanie swiata trzeba zaczac od swojego podworka!!!!
obserwator15:31, 30 kwietnia 2013
Radny Marek Batkiewicz niech się weźmie za robotę a nie duma za nasze pieniądze jakie środki prawne podjąć.
byly kolega15:00, 30 kwietnia 2013
pieknie mu pan strateg M.O napisal teraz tylko 2 pismo od radcy prawnego i pozew gotowy a pan MACIEK zaciera rece .mysle jednak ze pan MB sie ze3razy wczesniej zes................a
Kandydat z 2113:30, 30 kwietnia 2013
Panie B>>>>>. żeby bronić dobrego imienia to trzeba dochować zobowiązań z jakimi szedł pan do wyborów, pamiętam jakim to wielkim przeciwnikiem był Pan przed wyborami jakim zaciekłym był Pan opozycjonistom w stosunku do burmistrza i co z tego zostało ale za 2 lata będziemy o tym pamiętali -bronić dobrego imienia to wtedy jak się nie sprzeniewierza dane słowo.
kroki12:41, 30 kwietnia 2013
no to niech nie straszy tylko te kroki podejmie
Jachymiak wygra na 100%
nowy11:58, 30 kwietnia 2013
Panie Batkiewicz jest Pan osobą bez honoru.
Dlaczego Pan oszukał wyborców, proszę odpowiedzieć.
nowotarżanka10:31, 30 kwietnia 2013
Zgadzam się z misiem. My musimy pracować i utrzymywać nasze władze powiatu czy miasta. Pan Jachymiak za swoje cwaniactwo został już troszkę pokarany przez władze PO. Każdy z tych wyższych urzędników toruje i przygotowuje sobie co lepsze stanowiska. Pracowałam w pewnym miejscu i wiem jak takie osoby potrafią się fajnie bawić i świętować ówczesną i przyszła kadencję. Niestety wszyscy Ci Panowie zamiast służyć swojemu Miastu siedzą i cieszą się z pieniędzy które zarabiają. Zobaczymy co dzisiaj władze naszego powiatu ustalą w sprawie konfliktu jaki panuje w nowotarskim szpitalu. Wiadomo jakie stanowisko zajmie Pan Jachymiak w tej sprawie. Tylko czy będzie to za interesem Pana Wierzby czy Nas - Obywateli
hihiihi10:27, 30 kwietnia 2013
Maćku gdzie jesteś?
hokeista10:18, 30 kwietnia 2013
Pan Batkiewicz jak choragiewka raz przeciw burmistrzowi raz za burmistrzem.Co sie bardziej jemu opłaca tam jest.Nie zapomnimy że startował pan z PO ugrupowania opozycyjnego do burmistrza a teraz pan go popiera.Brak honoru i wszystko w temacie.
mn09:37, 30 kwietnia 2013
do miś:
Trzy kciuki w górę!!! Tak jest!!!
pozdro
#709:28, 30 kwietnia 2013
Gratuluje p. Batkiewicz i powinien pan jak najbardziej bronic swojego imienia. Niech ten pan wazy swoje slowa .
Trzymam za pana kciuki.
Mirek09:00, 30 kwietnia 2013
panie Batkiewicz wyborcy wybierali Pana bo był Pan z PO i przeciw obecnej władzy startował Pan. Teraz Pan jest z nimi bo tak Pan głosuje. Tu pojawia się słowo honor...
miś08:19, 30 kwietnia 2013
Panie radny,,,,,, a nie straszże pan tylko wal pan do sądu. Wszczyscy jesteście siebie warci i pan i Jachymiak i Kolasa i Fryźlewicz i Faber - tak w mieście jak powiecie. Cała ta małomiasteczkowa "klasa polityczna" to zbiorowisko krzykliwych przekupek patrzących tylko swojego interesu. Pan myślisz, że my żyjemy i ekscytujemy się waszymi kłótniami, swarami i świństewkami? Otóż nie. My mamy to wszystko głęboko w d.....bo pracujemy i musimy walczyć z waszymi durnymi uchwałami, bracią urzędniczą. Masz pan czas włóczyć się po sądach,,,,,,nie masz pan co robić,,,,no to śmiało. Tak na marginesie,,,, najpierw trzeba mieć co bronić
Zenek08:11, 30 kwietnia 2013
mam nadzieję, że Marku nie odpuścisz.
kolega ale były08:02, 30 kwietnia 2013
O dobre imię nie trzeba walczyć trzeba mieć honor
portier08:01, 30 kwietnia 2013
Panie Batkiewicz przed wyborami był Pan zdecydowanym przeciwnikiem Burmistrza Marka Fryźlewicza i jego świty po wyborach został Pan jego Wielbicielem i Oddanym Giermkiem .

Co spowodowało tak radykalne zmiany w Pana umyśle?

Wstydził by się Pan pisać i walczyć o swoje dobre imię bo mnie Pan oszukał ,mnie Pańskiego Wyborcę a jak Pan wystartujesz do wyborów to zobaczy Pan ,że niewiele b głosów.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij