Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clear
16°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 72
Clear
12°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 80
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.04.2019, 08:31 | czytano: 5263

Janusz Chowaniec: "Jesteśmy szkalowani przez burmistrza"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Spółka Nowa Targowica podtrzymuje swój zamiar skierowania przeciwko burmistrzowi Miasta pozwu do sądu w związku z jego wypowiedziami, które "godzą w wizerunek spółki i przynoszą jej straty".

Jak mówi prezes spółki Janusz Chowaniec "inwestorzy nie chcą wchodzić w relacje i współpracować z podejrzanym" podmiotem. Owo "podejrzenie" wywołane zostało stwierdzeniem burmistrza, iż "spółką interesuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne."

W ubiegłym tygodniu, podczas zwołanej konferencji prasowej, przedstawiciele spółki zapowiedzieli, że jeśli burmistrz Miasta nie wycofa się ze swoich słów i nie przeprosi - skierują sprawę do sądu. Od burmistrza domagano się publikacji przeprosin na łamach Gazety Wyborczej, która opublikowała artykuł opisujący wizytę ministra Patryka Jakiego na placu targowym. W tekście zawarto opis, iż "polityk spotkał się z biznesmenami, którymi interesuje się CBA".

Burmistrz Grzegorz Watycha wyjaśnia, że GW napisała tekst opierając się na jego wypowiedzi sprzed dwóch lat, nie kontaktując się z nim i nie próbując dociec o co dokładnie chodziło. - Ta wypowiedź padła na sesji Rady Miasta. Było wtedy duże napięcie związane z próbą wprowadzenia opłaty targowej. Ja poruszyłem tę kwestię, że CBA interesuje się umowami na dzierżawę działek od Miasta i służba ta zażądała od nas umowy wraz z aneksami, które Miasto podpisało ze spółką Nowa Targowica. I to właśnie powiedziałem. Jeśli spółka czuje się w jakiś sposób pokrzywdzona, że naruszono jej dobre imię, to uważam, że powinna zwrócić się z tym do Gazety Wyborczej - mówił w rozmowie z Podhale24 samorządowiec.

Jak pisaliśmy - Centralne Biuro Antykorupcyjne zwróciło się wtedy do Urzędu Miasta o umowy zawarte ze spółką Nowa Targowica - dotyczące dzierżawy 5 ha miejskich gruntów oraz o aneksy - i dokumenty te zostały służbom udostępnione.

Jak mówi prawniczka spółki - Karolina Szews - pozew przeciwko burmistrzowie został przygotowany już w lutym. Teraz Nowa Targowica zamierza pozew złożyć. Impulsem jest informacja jaka pojawiła się w mediach, iż CBA faktycznie w 2017 roku zajmowało się analizą umów, ale w sierpniu tegoż roku zostało ono zakończone, bowiem nie stwierdzono "przesłanek do dalszych czynności".

- Czyli w grudniu, gdy burmistrz Watycha mówił o "zainteresowaniu CBA spółką", od 4 miesięcy sprawa była nieaktualna - mówi Janusz Chowaniec. - Jesteśmy przez burmistrza szkalowani. Oddajemy sprawę do sądu. Bezwzględne - zapowiada prezes spółki.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Lili22:11, 10 kwietnia 2019
A miał być najładniejszy jarmark ,a mamy nowy Bangladesz znowu z handlem przy ulicy i wiecznymi wypominkami i lamentem miasta ,kupców i pseudobiznesmenów chyba czas szykować się na pogrzeb tej targowicy ,bo koło płotu brakuje jeszcze tylko wieży wartowniczej pana ch. I pana h ktorzy z chęcią strzelaliby do ludzi i handlarzy przebywających za płotem
maverick17:00, 10 kwietnia 2019
Wygląda na to że i spółka i burmistrz powinni wytoczyć proces Gazecie.
Sx16:57, 10 kwietnia 2019
Panie Burmistrzu należy natychmiast rozwiązać tą niekorzystną umowę i zacząć zarządzać swoimi terenami za prawdziwe pieniądze ,a płaczki niech dalej ino płaczą jak im to biednie i że tylko dokładają do biznesu
kakało16:14, 10 kwietnia 2019
ile teraz rezerwacja budy 30k ?
Obywatel RP15:14, 10 kwietnia 2019
Ludzie przestańcie powtarzać w koło Macieju że burmistrz rozwiąże umowę z targowicą lub ktoś przyjdzie za niego i ją rozwiąże. Nie rozwiąże jej nikt bo niema takiej podstawy prawnej a jak ktoś na siłe coś będzie rozwiązywał to każda umowa zawarta przez miasto stanie się nie pewna. Burmistrz jak by mógł to by ją dawno rozwiązał a tak jest temat na lata i można go wykorzystać kiedy się chcę. CBA jak się interesowało to również i aneksami które to Pan Burmistrz podpisał, słuzby podobno są kilka razy w roku w urzędzie i rutynowo kontrolują urząd np. po aferze z radnym co się pochorował, wtedy cisza i rutynowa kontrola a w sprawie targowicy to plecie ile wlezie że to przekręt. A co do przetargów na alejki niech handlujący nie przebijają się kasą to nikt od nich 40tys nie weźmie, sami dajecie to głupi by nie brał.
Pijak13:33, 10 kwietnia 2019
Janusz Chowaniec i spółka bardzo mają parcie na lokalne media lubią się darmo reklamować i z nudów włóczyć się po sądach oraz bez widoku sal sądowych gnije im wątroba
kuba12:38, 10 kwietnia 2019
na dobrą opinię p Chowanic & Hreśka pracuje się latami,
a o was mówią ; gangsterka !!!
Rybka11:57, 10 kwietnia 2019
Prezes Chowaniec wciąż coś robi. A prezes stowarzyszenia P. Głut zamilkł? Nie mają wspólnych celów?
T.Komenda11:55, 10 kwietnia 2019
Jak głupim trzeba być żeby bezpodstawnie pomawiać czy to targowicę czy to Jakiego .Trzeba stosować domniemanie niewinności . A za pomówienia
odpowiadać głową .
Pasiaki czekają10:41, 10 kwietnia 2019
CBA WAS MA HAHAHA
Były handlarz10:35, 10 kwietnia 2019
Panie Chowaniec nie szkoda czasu na takie przepychanki każdy ma rozum i wolną wolę kto będzie chciał handlować na targowicy to zostanie ale jak będą opłaty coraz droższe to nic z tego!!!!! Resztę zostawiam bez komentarza.
mwm10:27, 10 kwietnia 2019
Wyborcza i wszystko wiadomo, chcieli dopiec Jakiemu to napisali bzdury
Nowy burmistrz10:25, 10 kwietnia 2019
Nie mogę już słuchać biadolenia tych panów, jacy to oni nieszczęśliwi i poszkodowani...
A co tak na spotkaniu z Patrykiem Jaki... Pana Mariana H. nie było? Przecież to gość "krystalicznie czysty".... Hehehe...
Zróbcie mnie burmistrzem... Wypowiem umowę spółce i zwrócę miastu... Jak nic 10 mln rocznie - legalnie do budżetu będzie wpływać... A nie jakieś ochlapy...
Prawda10:22, 10 kwietnia 2019
Czemu komentarze nie są dodawane ?
Obserwator09:59, 10 kwietnia 2019
Jest akurat odwrotnie, cały czas są ataki prezesa nowej targowicy na burmistrza miasta. Prezes chce ustawiać wszystkich po kątach, wprowadzać własne widzimisię , zarządzać terenami prywatnymi nie należących do spółki ,,Czarnej Owcy" oraz wprowadzać monopol. Rozpycha się bezszczelnie łokciami gdzie tylko może i potrafi.Tak nie będzie i niech sobie wybije z głowy i zarządza własnymi włościami. Jest to cwaniak nad cwaniakami.
Wyzwolony09:15, 10 kwietnia 2019
A gdzie są komentarze od handlarzy? Penie licz ą kasę przed jesiennymi 'przetargami' na budy przy glownej.Ciekawe,czy 40 klocków starczy.
Co miasta to miasta09:00, 10 kwietnia 2019
Ten pan ze zdjęcia czuje się chyba jak pan i władca zapomina pan kto jest Włodarzem miasta Nowy Targ jak czynności były prowadzone to burmistrz nie skłamał a skąd on miał wiedzieć że już zostało postepowanie zakończone przecież są to niezależne organy państwa i nikt nic nie wie co robią i kiedy kończą a napewno czy i kiedy skończyli??
I drugie pytanie skąd spółka wie że CBA zakończyło czynności operacyjne w sierpniu bo chyba spec służby o takich czynnościach nie informują tak mi się jako handlującemu wydaje.
Spółka robi płoty pozywa do sądu i drwi z burmistrza sami oceńcie czy nie tak jest ja na miejscu burmistrza zerwał bym z miejsca umowę z tymi pseudo Biznesmenami i zarządzał bym jak prawdziwy włodarz miasta PANOWIE CO MIASTA TO MIASTA.
dura lex09:00, 10 kwietnia 2019
To potężna manipulacja faktami .
Domniemanie winy której nie było.
Pomawianie Jakiego że z kimś kim interesuje się ABW, się spotyka to świństwo .
W takich sprawach to urzędnik samorządowy którego to przecież sprawdzało ABW powinien zachować rozsądek .Błędem jest mówienie półprawdy i to są pomówienia.
Nic by się nie stało gdyby burmistrz dodał że się interesowało i stwierdziło bezzasadność donosu. Ale tak się nie stało.
Gazeta Wyborcza też musi odszczekać swoja manipulację faktami.
Tak starała się zdeprecjonować Patryka Jakiego że aż dopuściła się do manipulacji faktami i słowami. Może tak z milion złotych kary na cele publiczne ?
Darek08:59, 10 kwietnia 2019
miliony obiecywał dla Miasta a teraz chce opłate targową zlikwidować
i cały czas udaje poszkodowanego i szykowanego
jo08:56, 10 kwietnia 2019
Trzeba sprawę ponownie rozpatrzyć CBA powinno dokładnie sprawdzić aneksy i umowy . Powinien się tym też zainteresować p. Ziobro . Na miejscu burmisztrza wypowiedział bym umowę natychmiast zapłacił za kostkę , i miasto w końcu by zarabiało na swoich gruntach .
zamiejscowa08:48, 10 kwietnia 2019
Czytałam artykuł z archiwum tego portalu z 2012 roku i Pan Chowaniec obiecywał wpływy 2,5 mln zł w pierwszym roku działalności dla Miasta. Gdzie te pieniądze? kto go rozliczy?
....08:45, 10 kwietnia 2019
Oni chyba zapomnieli jak wspólnie ze stowarzyszeniem przed wyborami na głowach wstawali, artykuły sponsorowane, pomawiające. Mam nadziej ze Miasto sie za Was weźmie, bezwzglęnie
BB08:41, 10 kwietnia 2019
Prezesie Burmistrz mowił o zinteresowaniu umowa przez CBA, czy Pan nie potrafi tego zrozumieć?. Trzeba było się pchać koło Jakiego ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij