Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
18°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 2
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.04.2019, 19:26 | czytano: 4185

Sołtysowi jest przykro, że Kluszkowce są pomijane

Sołtys Kluszkowiec Wojciech Bednarczyk twierdzi, że wieś została pominięta przy inwestycjach. Odmienne zdanie na ten temat ma wójt Tadeusz Wach.

Gmina Czorsztyn otrzymała promesę na dwa zadania: remont drogi gminnej Na Dolinę oraz ul. Węgliska w Maniowach. Wysokość dotacji wynosi 480 tys. zł. Wnioskowano o dofinansowanie dla pięciu dróg, finalnie pieniądze otrzymały dwie.

– Panie wójcie, mamy w gminie siedem miejscowości, a my, jako Kluszkowce, nie dostaliśmy żadnych pieniędzy na żadne zadanie. Jest mi bardzo przykro. Żadnych środków, nic nie dostaliśmy. Wydaje mi się, że jako nowy-stary sołtys w tym roku mam łatwe życie, bo nie mam żadnych zadań do nadzorowania, Chciałbym przypomnieć, szanownym radnym i panu wójtowi, że jednak Kluszkowce są największym płatnikiem w gminie. Dlatego wydaje mi się, że coś w tej miejscowości powinno się dziać. Pamiętam, że dostaliśmy auto (samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP Kluszkowce – przyp. red.), z czego jestem bardzo zadowolony i dziękowałem wielokrotnie, ale trochę jest mi przykro, że Kluszkowce zostały pominięte – powiedział sołtys na sesji Rady Gminy Czorsztyn.

– Wiem doskonale, że mamy siedem miejscowości. Natomiast to, w jaki sposób ministerstwo przyznaje środki, to my, jako gmina, nie mamy na to wpływu. Wnioskowaliśmy o pięć miejscowości i pięć zadań, a zostały wybrane dwa. Z jakich powodów, nie mnie to oceniać. Te krytyczne uwagi, z całym szacunkiem, nie do mnie. Poza tym Kluszkowce wcale nie są tak na uboczu, bo przypominam, że niedawno ukończyliśmy dużą inwestycję w postaci szkoły podstawowej, przy której jest wybudowane piękne boisko wielofunkcyjne. Zostały przekazane środki na kupno samochodu strażackiego, został wybudowany pomnik. Nie chcę wyliczać wszystkich inwestycji, ale mówienie w kategoriach, że jesteście pominięci i pokrzywdzeni, trochę mija się ze stanem faktycznym – odpowiedział wójt Tadeusz Wach.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Baca21:54, 3 maja 2019
Do:aaa
Jestes nie do informowany. Do żadnej straży nigdy nie należały tylko do Sromowianow ktore te pola sa ich wlasnoscia i to na papierze.Więcej historii a nie wysłania ze swojego palca.
aaaa07:50, 30 kwietnia 2019
Farsa polega na tym że przynajmniej te dziąłki były własnąścią straży i wcześniej czy póżniej pieniądze bedą .
Przynajmniej nie wszystko za pieniądze podatnikłw .
góral22:39, 28 kwietnia 2019
farsa polega natym rze działki nie zostały sprzedane a wóz bojowy został kupiony i srodki zostały przesuniente z Sromowiec Wyrznych to jest nie fer.
Baca19:24, 28 kwietnia 2019
Do :Ale sycko gro
Mundralinski,a za cyje piniundze kupione auto strażackie w Kluszkowcach-bo nie za ich .Tylko Sromowianow, ale tego to chyba nie wis. To jakbyście mieli tyle kasy co się chwolis to byscie sami fundli bez pozycenio. A teroz świecić go bedziecie. Zenada
głodny11:41, 28 kwietnia 2019
bolo:
jaki saołtys taki i chodnik
Alwin11:40, 28 kwietnia 2019
Przepraszam, pomnik miał być w Maniowach przed gminą, tylko mieszkańcy go nie chcieli
bolo10:07, 28 kwietnia 2019
W Kluszkowcach nowa szkoła, a w Sromowcach W. nawet płyt przy szkole nie wymienili na boisku do siatkówki. Nowy chodnik na Kosibowicza, ale pominiętych zostało 6 ostatnich domów. Porażka
Golden Life09:24, 28 kwietnia 2019
Kluszkowce nie bedą pominiete tylko Waksmund Ostrowsko i Łopuszna wyraznie pisze w artykule .
góral09:11, 28 kwietnia 2019
sołtys jak brał diete Sołtysa i radnego to mu nie było przykro.
Baca06:28, 28 kwietnia 2019
A co z pomnikiem Hasiora nic o tym nie mowia Panie Soltys???????
sandacz06:05, 28 kwietnia 2019
od tego trzeba zaczac czy ktos lubi kluszkowianów......????
abc201922:44, 27 kwietnia 2019
do Radny
Wypowiedź sołtysa dotyczyła nowych inwestycji w 2019 roku. W Kluszkowcach nie zaplanowano żadnych zadań. Nie narzekał jak był radnym i te inwestycje były.
Ale sycko gro22:15, 27 kwietnia 2019
Do ....
Szkoła ??? Bez sali gimnastycznej to kpina. To jak dom bez łazienki.
Orlik ??? To zwykle poletko na poliuretanowej nawierzchni. Orliki maja sztuczna trawę. Mała różnica.
Plac zabaw ??? Kilka tanich urządzeń ??? a gdzie pumptrack, itp...
Kluszkowce największym płatnikiem w gminie. A kto beneficjentem ????
Zawsze sojusznicy maniowy+sromowce.
Wyborca21:46, 27 kwietnia 2019
A mi jest smutno że na stylchenie zamiast domów z drewna ceperskie baraki .
Radny20:42, 27 kwietnia 2019
Sołtys jak był radnym to nie narzekał a jak przestał być to mu się nic nie podoba. Zmienna jest natura ludzka
...20:19, 27 kwietnia 2019
szkoła, orlik, plac zabaw, nowe drogi, ścieżka nad brzegiem jeziora... ale jak zwykle NIC NIE ROBIĄ JESTEŚMY OMIJANI, mentalność ludzka... rozkopany chodnik pod domem, wychodząc potyka się o niego ale i tak powie NIC U NAS NIE ROBIĄ
podatnik20:05, 27 kwietnia 2019
Trzeba mieć jaja jak Edziu z Grywałdu. Poznoł sie chłop na nich a szczególnie na tym z mosadu co mioł budke za wsiom na kabelku. Zanieś chłopie papiyry do Gminy i dej se spokój z dziadami. Bądż cłowiekiem lubianym we wsi. Amyn
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij